כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

ניהול רשת

דרושים מערכות מידע

ראשי התיבות NMS מפורשות באופן שונה על-ידי אנשים שונים. מספר פירושים אפשריים הם -Network  Management System, Network Monitoring System ואף Network Management and Security.

מערכות שו"ב לרשתות קיימות במספר רמות שונות – הרמה הנמוכה ביותר היא רשת לא מנוהלת, הרמה הבאה היא רשת בעלת מערכת ניטור מבוססת התרעות – מערכת שיודעת להתריע על תקלה, אך אינה מסוגלת לתקנה.

הרמה הגבוהה יותר, היא מערכת פרו-אקטיבית שיודעת לזהות חריגות מההתנהגות הנורמאלית ובמקרים מסוימים, יודעת אף לפתור בעיות עצמאית. שתי הרמות הגבוהות ביותר הן מערכות שיודעות להבטיח קיום חוזי SLA באופן אוטומטי ומערכות המבצעות אופטימיזציה לרשת, על-מנת לתמוך בשירותים עסקיים ספציפיים.

במאמר זה באתר של CPS JOBS משרות היייטק תגלו קצת יותר על תחום ה-NMS

התעוררות מחודשת

תחום ה-NMS זוכה בימים אלה להתעוררות, וארגונים מקדישים לו תשומת לב שלה הוא לא זכה בעבר

(למרות שהתחום קיים כבר כ-15 שנים). ההתעוררות מאופיינת בריבוי ספקים ובקונסולידציה בין אפליקציות נישה, לפתרונות אינטגרטיביים.

מגמות נוספות הן התאמת המערכות לתקשורת מאוחדת של קול ווידיאו על גבי רשת ה-IP, מיזוג בין ניהול תקלות וניהול הביצועים, התרחבות כלי אוטומאציה ופרו אקטיביות המשולבים במערכות NMS, התבססות הרישות האלחוטי בארגונים (WLAN) וכניסתה של מערכת ההפעלה ויסטה המציעה מגוון תוכנות ואפשרויות חדשות לניהול העבודה ברשת.

מפיקים תועלת

כמעט כל ארגון בעל רשת יכול להפיק תועלת רבה מיישום מערכת NMS – מדובר במערכת שצפויה לחסוך כח אדם ומאמץ רב במסגרת ה-Help Desk הארגוני ובכך להביא להפחתה ב-TCO של הרשת כולה. המערכות מאפשרות לבצע חלוקת רוחבי פס ולנהל שירותים ואבטחה ברשת, כולל עבור יישומים תובעניים כוידאו ארגוני.

אלה הן התועלות העיקריות שתפיק מיישום מערכת NMS: ניהול וניטור שירותים רבים ברשת, ממקום מרכזי אחד. ניהול תצורה באמצעות מערכות Change Management שאחראיות על גיבוי, שחזור ומעקב אחר שינויי קונפיגורציה באלמנט ברשת או בטופולוגיה שלה.

ניהול QoS ושירותים נוספים מסוג זה, כולל הקצאת רוחב פס חכמה לשירותים, לפי דרישה או באופן אוטומטי או לפי כללים שהוגדרו מראש. בחינת הניצולת בנקודות השונות. ניהול אבטחה מרכזי. ניהול כשלים. רישות אחסון. ניטור ומעקב אחר פעולות גיבוי רשתי שמתבצעות על-פני הרשת. ניהול מרחוק וטיפול בהתקנים ניידים כולל טלפונים חכמים, PDAs, מחשבים נישאים ועוד, באמצעות קביעת מדיניות אבטחה להתחברותם לרשת.

עוד נציין, כי ההיצע הרב בשוק מאפשר לכל ארגון למצוא מערכת NMS מתאימה, אך הבחירה בין המערכות אינה פשוטה ויש לאפיין קריטריונים ברורים לבחירה בין פתרונות של הספקים השונים. ישנן מערכות שמאפשרות קבלת התרעות ישירות לטלפון הסלולארי, מערכות שמאפשרות לבצע ולנהל גישה מרחוק ושלל אפשרויות נוספות.

מערכות קוד פתוח מספקות פתרונות ברמה גבוהה אך הן לוקות בחסר בכל הקשור להטמעה ותמיכה שוטפת.

לכן, הן יכולות להוות אופציה טובה להתנסות ראשונית בקנה-מידה קטן. הטמעה בראיה מרחבית של דרישות הארגון ולקוחותיו, תוך התחשבות בגידול הרשת, באופן שיכול לחסוך זמן וכסף בטווח הארוך, היא אתגר מרכזי בתחום ה-NMS.

עושים רכש

להלן ספקים ואינטגרטורים בולטים בתחום: שונרא מציעה סימולציות שמסייעות לתכנן ולהעריך ביצועים, של הצעת שרותי רשת שונים למשתמשים מרוחקים; 3Com מציעה מגוון מערכות לניהול ואבחון רשתות תקשורת נתונים וטלפוניה; EMC מציעה את משפחת מוצרי Patrol; CA מציעה את מערכת CA Unicenter; Cisco (סיסקו) מציעה מגוון מערכות לניהול הרשת, בין היתר מציעה מערכת בשם SNMS (Small NMS); IBM (י.ב.מ) מציעה את מערכת Tivoli המוגדרת כמערכת Service Management וכוללת גם מערכת NMS מתקדמת;. KMC Technologiesמספקת ייעוץ והכשרה לניהול רשתות, שו"ב ואבטחה ומבצעת פרויקטים בהיקפים גדולים להטמעת מערכות שו"ב; Nortel (נורטל) מציעה מערכת בשם ENMS (Enterprise NMS); Script Logic מציעה מערכת בשם Desktop Authority 7;

בין החברות שמבצעות פרויקטים בתחום ה-NMS: בינת, טלדור, מטריקס, ספיידר, נטקום ותים.

NMS בקוד פתוח

הקוד הפתוח תופס תאוצה בתחומים רבים ובתחום התקשורת במיוחד. השוק מציע כיום היצע נרחב וממשי הכולל מגוון מערכות NMS רחב לצרכים שונים. להלן מספר מערכות NMS בקוד פתוח שתוכל לבחון: GroundWork, Nagois, Open NMS, NeDi, Pandora FMS ו- Zenoss.

גידול בהוצאות

לאור הטכנולוגיות הרבות וההיצע הרב, חשוב לדעת בדיוק במה כדאי להשקיע. גרטנר חוזה שעד 2011 ארגונים יוציאו 100 מיליארד דולר על רכישת טכנולוגיות רשת לא נכונות (טכנולוגיות שלא יקדמו אותם מבחינה עסקית).

סיכום

מערכות NMS הן תחום ותיק שזוכה עכשיו לעדנה ולהתעוררות. לכן, כדאי לבחון מה השתנה, ולשקול שדרוג או הוספת מערכת NMS חדשה לארגון.

המאמר מאת – http://www.pcon.co.il

עוד ממילון משרות

דרושים מערכות מידע

Webmaster

כגולשים נתקלתם בוודאי במושג הוובמאסטר, ובישראל מיד נמצאו אנשים נחמדים שתרגמו את זה – בונה אתרים. אבל הוובמאסטר הוא הרבה יותר מזה. כדי להרוויח את
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס חומרה

בכל חברת הייטק המבוססת על מוצרי חומרה – דרוש מהנדס אלקטרוניקה או מהנדס חומרה. תפקידו של מהנדס חומרה לפתח כרטיס או מעגל או רכיב-CHIP שיוכלו לבצע את ההגדרות על-פי האיפיון שנעשה
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס מערכת

תחום הנדסת וריפיקציה תופס תאוצה בשנים האחרונות בעקבות הבנתן של חברות הייטק בחזית הטכנולוגייה כמו גם חברות סטארט אפ העוסקות בפיתוח שבבים, את הצורך העצום בתכנון מערכות
קרא עוד »

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן