כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

Webmaster

דרושים מערכות מידע
כגולשים נתקלתם בוודאי במושג הוובמאסטר, ובישראל מיד נמצאו אנשים נחמדים שתרגמו את זה – בונה אתרים. אבל הוובמאסטר הוא הרבה יותר מזה. כדי להרוויח את התואר וובמאסטר יש להתמחות במספר מקצועות, עליהם אני אפרט.
CPS JOBS השמה להייטק הכינה לכם כל מה שצריך לדעת על וובמאסטר, אז קדימה! בואו נקרא לדברים בשמם:

Marketing Manager

בזמננו האינטרנט מפסיק להיות משחק לסטודנטים והופך לכלי מאסיבי בעולם הפרסום והשיווק, ואני לא מזכירה את מרכזי הקניות הוירטואליים.
לילדים כבר קשה להתמודד עם מקצוענים שמתמצאים בפסיכולוגיית הלקוח ואסטרטגיות שיווק.
כך, הווב והשיווק הפכו לצמד בלתי נפרד. אדם בתפקיד זה יוצר את מסלול התפתחות האתר והוא העוסק ביחסי ציבור,הן עם לקוחות והן עם שותפים. תפקידו העיקרי הוא לגרום לביקור ראשוני. ההצעה שלי לשם עברי מנהל/ת שיווק.

Content Master

תפקיד זה דומה לראשון, אך מטרתו לגרום לביקורים חוזרים, מנהל השיווק לא חייב להמצא במוצרים, טכנולוגיות או כל דבר אחר אותו הוא מפרסם, בעוד שהקונטנט מסטר חייב לדעת את הנושא – הרי הוא בוחר את התוכן, את מילות המפתח ואת התיאור. בעצם הוא מעין כתב טכני, וההצעה שלי לשם עברי עורך/ת תוכן.

Analyst

אומנם אני לא מעריצה של סטטיסטיקה, אבל ניתוחים ואנליזות הם לרוב גורם מכריע בין הצלחת האתר לכשלונו. בעל המקצוע מוצא מה מושך את הקהל, מה פופולרי ומה לא. אולי אפשר היה לאחד את התפקיד עם מנהל השיווק אבל סטטיסטיקה היא מדע מאוד עדין ומורכב, לכן היא מקבלת התמחות משלה. ההצעה שלי לשם עברי מנתח/ת סטטיסטיקה.

Server Administrator

במקרים מסויימים, הוובמאסטר צריך לא רק לעסוק באתר אלא גם במערכת ההפעלה עצמה, לזה נדרש ידע עמוק במערכת עליה עומד השרת. מדובר גם בהגנת האתר – גורם חשוב במיוחד. הצעתי לשם עברי מנהל/ת שרת.

Designer

על מנת שהשרת לא יהיה רק אינפורמטיבי אלא גם נוח, מעוצב ויפה, יש צורך בתכנון מדודק של עיצוב האתר.
המעצב צריך להיות בעל טעם טוב, דמיון מפותח מאוד, חוש אומנותי והעיקר לדעת מידה בכל. העיצוב צריך להיות נוח והאתר צריך להיות קל להתמצאות. האתר צריך גם להיראות טוב בכל רזולוציה ובכל מספר צבעים שיש ללקוח פוטנציאלי .ההצעה שלי לשם עברי היא כמובן מעצב/ת אתר.

HTML Writer

שפת הסימון היא עדיין החלק העיקרי ברשת. להימנע מהכתיבה פשוט בלתי אפשרי – צריך לכתוב הרבה ובתדירות גבוהה.
וזה לא תמיד קל כמו שזה נראה. לעמוד מעוצב בצורה מורכבת נדרש ידע מעמיק בשפה.
עוד נקודה חשובה במיוחד – צריך להבין בדפדפנים ובהבדלים הקטנים בינהם בצורה מושלמת, כך שהאתר יראה טוב לכל משתמש. ההצעה שלי לשם עברי עורך HTML.

Writer

נדירים המקרים כשהוובמאסטר משתמש בטקסט מוכן מראש, ולכן כדי לכתוב את קטעי הטקסט. נדרשת שליטה מלאה בלשון, הבעה והבנת-הנקרא. טעויות דקדוק בלתי נסלחות. ההצעה שלי לשם עברי היא עורך/ת טקסט או כתבן תוכן.

Graphics Master

לצייר את פרי דמיונו של המעצב לא קל בכלל. רוב העוסקים בגרפיקה ממוחשבת לא יתקשו לצייר תמונה בגודל של מסך עם מיליוני צבעים. אבל כשזה מגיע לתמונה של 50*50 פיקסל ושישה-עשר צבעים, נשארים מקצוענים ספורים.
ואם יש צורך לחזור על הכל בשביל שתי שפות שונות – העבודה בהחלט קשה. ההצעה שלי לשם עברי היא גרפיקאי – אולי לא הכי מקורי אבל די מתאים.

Programmer

אני לא צריכה לספר על עבודתו של המתכנת / התוכניתן, היום, כשרוב האתרים זקוקים לאינטראקטיביות – לא סתם כפתורים שנתקעים או שורות רצות, אלא תקשורת אמיתית בין השרת ללקוח. תוכניתן ברשת צריך לדעת גם פרוטוקולים, דרכי פעולה של השרתים ועוד לא מעט דברים. שם כבר יש לנו.

עוד ממילון משרות

דרושים מערכות מידע

מנתח מערכות מידע

מנתח מערכות מידע הנו התפקיד הבכיר ביותר במערך הפיתוח ואחריותו המרכזית היא אפיון והתאמת מערכת המידע לארגון הרלוונטי. כל ארגון שואף למערכת מידע אינטגרטיבית באמתחתו, שתקשר,
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס חומרה

בכל חברת הייטק המבוססת על מוצרי חומרה – דרוש מהנדס אלקטרוניקה או מהנדס חומרה. תפקידו של מהנדס חומרה לפתח כרטיס או מעגל או רכיב-CHIP שיוכלו לבצע את ההגדרות על-פי האיפיון שנעשה
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס מערכת

תחום הנדסת וריפיקציה תופס תאוצה בשנים האחרונות בעקבות הבנתן של חברות הייטק בחזית הטכנולוגייה כמו גם חברות סטארט אפ העוסקות בפיתוח שבבים, את הצורך העצום בתכנון מערכות
קרא עוד »

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן