כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מנתח מערכות מידע

דרושים מערכות מידע

מנתח מערכות מידע הנו התפקיד הבכיר ביותר במערך הפיתוח ואחריותו המרכזית היא אפיון והתאמת מערכת המידע לארגון הרלוונטי.

כל ארגון שואף למערכת מידע אינטגרטיבית באמתחתו, שתקשר, ברמת התאגיד, בין החברות השונות, בין יחידות שונות בארגון, בין תהליכים ובין חלקי המידע השונים, ליצירת מסד נתונים אפקטיבי עבור מקבלי ההחלטות. האינטגרטיביות הנדרשת היא גולת הכותרת של מנתח מערכות המידע ועליו להגדירה טרם מחשוב המערכת.

ניתוח המערכת הוא השלב ההתחלתי של הפיתוח, עוד לפני כתיבת התוכנה והטמעתה, ומטרתו לאפיין את המערכת העתידית לצורך ייעולה בפועל.

אפיון המערכת מתבסס על היכרות פנים ארגונית מעמיקה עם תכונות ודרכי פעולה מבוקשות, צרכים רצויים ועם המשתמשים העתידיים ודרכי עבודתם. שקלול נתוני הצורך הפנימיים, מאפשר למנתח המערכת לבחור את מערכות ההפעלה האופטימאליות כמו גם את מרכיבי החומרה וכלי הפיתוח ולתרגם אותם למבנה בסיס נתונים ייחודי העונה על דרישות משתמשיו.

מנתח מערכות מידע הנו תפקיד המשיק לשלושה תחומים בכירים בשוק משרות הייטק: ניהול, פיתוח ומערכות מידע וככזה על מבצעו להגיע מרקע אקדמי המשלב ידע במדעי המחשב ובמדעי הניהול ומרקע תפעולי של פיתוח. מעבר לדרישה הבסיסית, ניתוח מערכות מידע מחייב כישורים אנליטיים וראייה מערכתית כוללת בצד הוכחת יכולת בהובלת תהליכים ובהנעת צוותי פיתוח.

מלבד המעטה הניהולי של התפקיד, על מנתח מערכות המידע לעמוד בדרישות טכניות רבות לביצוע תפקידו ובהן: שליטה בכלי ניתוח, הכרות עם תוכנות פיתוח, ידע מעמיק במכלול שרתי בסיסי נתונים, ניסיון רב בתהליכי בקרה ואבטחת איכות ויכולת כתיבת מסמכי אפיון (high level &detail design) של מערכות גדולות כמו גם בהתקנה ותחזוקה של שרתי DATA BASE בולטים כמו oracle ו sql.

עוד ממילון משרות

דרושים מערכות מידע

Webmaster

כגולשים נתקלתם בוודאי במושג הוובמאסטר, ובישראל מיד נמצאו אנשים נחמדים שתרגמו את זה – בונה אתרים. אבל הוובמאסטר הוא הרבה יותר מזה. כדי להרוויח את
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס חומרה

בכל חברת הייטק המבוססת על מוצרי חומרה – דרוש מהנדס אלקטרוניקה או מהנדס חומרה. תפקידו של מהנדס חומרה לפתח כרטיס או מעגל או רכיב-CHIP שיוכלו לבצע את ההגדרות על-פי האיפיון שנעשה
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס מערכת

תחום הנדסת וריפיקציה תופס תאוצה בשנים האחרונות בעקבות הבנתן של חברות הייטק בחזית הטכנולוגייה כמו גם חברות סטארט אפ העוסקות בפיתוח שבבים, את הצורך העצום בתכנון מערכות
קרא עוד »

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן