כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מהנדס חומרה

דרושים מערכות מידע

בכל חברת הייטק המבוססת על מוצרי חומרה – דרוש מהנדס אלקטרוניקה או מהנדס חומרה.

תפקידו של מהנדס חומרה לפתח כרטיס או מעגל או רכיב-CHIP שיוכלו לבצע את ההגדרות על-פי האיפיון שנעשה ע"י המהנדס בשיתוף הלקוח. בסופו של דבר מתקבל מוצר חומרה שהוא חלק ממערכת, הכוללת מספר רכיבים או כרטיסים.

מהנדס ASIC או VLSI מייצרים צ'יפ בעל התמחות מסוימת: עיבוד אותות או עיבוד תמונה או תקשורת ורכיבים אלה ישתלבו במצלמה/מע' עקיבה/טלפונים ועוד הרבה אפליקציות.

מהנדס חומרה בדרך כלל הוא אקדמאי – בוגר הפקולטה להנדסת אלקטרוניקה או מהנדס תקשורת מהנדס מערכות או מהנדס בקרה ממוסד להשכלה גבוהה: אוניברסיטה או טכניון, או הנדסאי אלקטרוניקה שרכש ידע ונסיון בתחום התמחותו. יש ומהנדס החומרה אף כותב תוכנה למערכות משובצות חומרה ותוכנה ומשתמש בכלי פיתוח מתקדמים כגון VERILOG , HDL,  SPECMAN, VHDL לעיתים, מהנדס החומרה מגיע מיחידה טכנולוגית בצה"ל, עתודאי או יוצא יחידת טכנולוגיה של חיל קשר או חיל מודיעין. בוגר פרויקט תלפיות.

בעבר, מהנדס אלקטרוניקה עבד במעבדה עם סוללות ומעגלים מודפסים, אח"כ עבר לכרטיס צרוב EPROM ובהמשך ל-RF וכיום ל-DSP. התקדמות זו הביאה את המוצרים ליכולות ביצוע גבוהות , מהירות ומדויקות יותר.

בחברת הייטק או בסטארט אפ, בחברת יעוץ או בנציגות של חברות רכיבי חומרה- מחפשים מהנדסי חומרה, מהנדסי פיתוח, מהנדסי תמיכה, מהנדסי אפליקציה, BOARD DESIGN או CHIP DESIGN.

CPS JOBS חברת השמה להייטק מציעה משרות שונות בתחום, כל התפקידים האלה מתמצים בהגדרת פרופיל Hardware Engineer  או Hardware Developer. מהנדס חומרה מוביל צוות פיתוח או משתלב בצוות פיתוח וכפוף לסמנכ"ל פיתוח או CTO או VP R&D.

יש מהנדס חומרה שמתמחה במערכות EMBEDDED REAL TIME או זמן אמת. אז כתיבת התוכנה נעשית קרוב לחומרה ל"ברזלים". יש ארכיטקט מערכת SYSTEM ARCHITECT ויש מהנדס וריפיקציה ואימות פיתוח.

ויש מהנדס חומרה המתמחה בישומים חדשנים ונועזים כמו:  Radar Security

QOS networking, Traffic Management, אלקטרו אופטיקה

בקצרה: כל פעם שאתה ניתקל במערכת חכמה (מטלפון סלולרי ועד לווין תקשורת) זכור שיש בה רכיב חומרה מתקדם וקטן אותו פיתחו במשך שנים מהנדסי חומרה שהתמחו במיזעור ובדיזיין.

עוד ממילון משרות

דרושים מערכות מידע

Webmaster

כגולשים נתקלתם בוודאי במושג הוובמאסטר, ובישראל מיד נמצאו אנשים נחמדים שתרגמו את זה – בונה אתרים. אבל הוובמאסטר הוא הרבה יותר מזה. כדי להרוויח את
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס מערכת

תחום הנדסת וריפיקציה תופס תאוצה בשנים האחרונות בעקבות הבנתן של חברות הייטק בחזית הטכנולוגייה כמו גם חברות סטארט אפ העוסקות בפיתוח שבבים, את הצורך העצום בתכנון מערכות
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מנהל מערכות מידע

מנהל מערכות מידע ראשי (מנמ"ר או באנגלית – Chief Information Officer) הוא הדמות הבכירה ביותר בארגון בהיבט הטכנולוגי, הממוקם בראש היררכיית התפקידים בתחום מערכות המידע
קרא עוד »

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן