כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

הנדסת אלקטרוניקה

דרושים מערכות מידע

הנדסת אלקטרוניקה הינו תחום מבוקש בעל פריסה נרחבת במערך הייצור הן המקומי והן הגלובלי.

בשוק ההייטק, מקומו של מהנדס האלקטרוניקה יהיה לרוב במחלקות המחקר והפיתוח של חברות בחזית הטכנולוגיה ובחברות סטארט אפ. ההתפתחויות הטכנולוגיות של העשור האחרון הביאו לשילובן של מערכות אלקטרוניות בכל תחומי החיים, החל ממוצרי צריכה ביתיים יומיומיים וכלה במערכות מחשוב מורכבות ועתירות ידע.

ריבוי המערכות מאפשרות למהנדס האלקטרוניקה להשתלב בשוק במגוון תחומים בהם: אלקטרוניקת צריכה – מיחשוב ביתי, מדיה ומוזיקה, אלקטרוניקת בטחון – אביזרי מודיעין, טילים מונחים ובקרת אש, אלקטרואופטיקה – מערכות לייזר וחיישנים, אינפורמאטיקה, מחשבים ורשתות – חומרה ותוכנה מיקרואלקטרוניקה – מיזעור רכיבים ועוד.

CPS JOBS חברת השמה להייטק מוסיפה ואומרת שתחומי האחריות של מהנדס אלקטרוניקה והדרישות ממנו נקבעים בהתאם למשרה ספציפית ולסקטור אליהם מעוניין המהנדס להתקבל אולם ישנם כמה מכנים משותפים לכל המשרות.

מבחינת הכשרה, כל המעוניין להשתלב בתחום הנדסת האלקטרוניקה מחוייב לתואר אקדמאי ראשון לפחות בהנדסת חשמל או אלקטרוניקה עם יתרון בולט לתואר ממוסדות גבוהים מוכרים ויוקרתיים יותר. במרבית המשרות המחפשות אחר מהנדס אלקטרוניקה ייבקשו לראות גליון ציונים וממוצע אקדמי. מהנדס תוכנה, מלבד תפקודים ממוקדים הקשורים לאופי משרתו, יעבוד מול צוות פיתוח וייצור של תוכנה וחומרה ויהיה אחראי על הגדרה, אפיון ותיעוד בדיקות תיאום לפיתוח מוצרים.

מעבר לכך, בתחומי אחריותו יהיו גם כתיבת סקריפטים ומסמכי בדיקות, איפיון תהליכי אינטגרציה של פיתוח מוצר כמו גם ביצוע סימולציות של מערכות. באשר לדרישות, מהנדס האלקטרוניקה יחוייב להוכיח נסיון רב בשפות תכנות, פיתוח, תמיכה בפיתוח ומזעור וכן ידע טכני במערכות תקשורת נתונים ובתשתיות אלקטרוניות.

עוד ממילון משרות

דרושים מערכות מידע

Webmaster

כגולשים נתקלתם בוודאי במושג הוובמאסטר, ובישראל מיד נמצאו אנשים נחמדים שתרגמו את זה – בונה אתרים. אבל הוובמאסטר הוא הרבה יותר מזה. כדי להרוויח את
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס חומרה

בכל חברת הייטק המבוססת על מוצרי חומרה – דרוש מהנדס אלקטרוניקה או מהנדס חומרה. תפקידו של מהנדס חומרה לפתח כרטיס או מעגל או רכיב-CHIP שיוכלו לבצע את ההגדרות על-פי האיפיון שנעשה
קרא עוד »
דרושים מערכות מידע

מהנדס מערכת

תחום הנדסת וריפיקציה תופס תאוצה בשנים האחרונות בעקבות הבנתן של חברות הייטק בחזית הטכנולוגייה כמו גם חברות סטארט אפ העוסקות בפיתוח שבבים, את הצורך העצום בתכנון מערכות
קרא עוד »

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן