כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

CPS JOBS מסכמת את מגמות השכר במחצית הראשונה של 2017

תומר מוסמן // כמדי כל רבעון, חברת ההשמה להייטק CPS JOBS , עשתה מחקר שוק קפדני על מגמות השכר והביקושים בהייטק ומצאה שהשכר בהייטק לא מפסיק לעלות! המחקר נאסף על בסיס נתוני חברת CPS JOBS שבשנה האחרונה טיפלה במעל ל-180,000 קורות חיים ונתנה שירות למאות חברות הייטק וסטארטאפים מובילים.

הסיבה המרכזית לעליית ממוצעי השכר הן דווקא בשל עליות דרישות השכר והתחרות על לב המועמדים המנוסים יותר, בעיקר בעלי 6+ שנות ניסיון בפיתוח, כפי שניתן לראות בטבלאות השכר, עליות השכר באות לידי ביטוי לאורך כלל קשת מקצועות הפיתוח.

התחרות האדירה על לב המועמדים מעלה את תנאי ההעסקה במקצועות החמים, אשר מביאים אופציות תעסוקתיות אדירות עבור המועמדים האיכותיים, עד לרמה שאנו צריכים לעזור למועמדים לסנן את כמויות ההצעות מחברות ולסייע להם לבחור איזה מן ההצעות יטיבו איתם להמשך הקריירה מספר תומר מוסמן, מנהל המרקום והדיגיטל של CPS JOBS.

מטבלאות השכר מספר תחומים בולטים הרבעון יותר מפני אחרים:

הנתון הבולט ביותר הקופץ מן הטבלאות הוא עלייה של כ- 17.5% בשכר הממוצע של מפתחי Front end לעומת אותה התקופה אשתקד, מפתח מנוסה בתחום עם מעל ל-6 שנות ניסיון יוכל להשתכר עד ל- 30 אלף ש"ח בחודש.
במקום השני בתחרות קפיצת השכר למרחקים ארוכים זוכים מפתחי המובייל ios & android)) עם עליה של כ 10.8% בשכר הממוצע לעומת אשתקד, ושכר ראשי הצוותים טיפס ויוכל להגיע עד ל 40 אלף ₪ בחודש.

מובילי השכר בהייטק ממשיכים, כבתקופות קודמות, להיות האלגוריתמאים ומפתחי ה Linux kernel עם עלייה כמעט זהה בשכר הממוצע של כ 4.6% העלייה המרכזית בשכר גם בתחומים אלו הן לתפקידים הבכירים והמנוסים יותר עם דרגות שכר של עד כ- 38 אלף ₪ בחודש לאלגוריתמאי עם 6 עד עשר שנות ניסיון בתפקידי Hands On ואפילו ל 40 אלף ₪ לתפקיד ניהולי.

איסוף הנתונים

ממצאי סקרי השכר נאספו ממחקר שנעשה על ידי מומחי הגיוס של חברת ההשמה להייטק CPS JOBS על בסיסי הנתונים של המערכת הטכנולוגית פרי פיתוחה. המערכת יודעת לנתח ולהציג נתונים שונים לגבי תקופות זמן נבחרות בכל רגע נתון. הנתונים מקיפים את תחומי ההייטק המרכזיים ומתייחסים ליותר מ- 3,000 חברות שונות ומעל ל250,000 מועמדים.

לטבלאות השכר המלאות הקליקו כאן

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן