כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

6 טיפים מעולים לראיונות עבודה

ריכזנו לכם 6 טיפים מרכזיים מהמגייסות שלנו וממנהלות הגיוס בחברות ובסטארטאפים איתם אנו עובדים.

תומר מוסמן

סידרנו לכם א-ח-ל-ה של ראיון עבודה! אבל רגע לפני שאתם לוחצים את יד המראיינים, ריכזנו לכם 6 טיפים מרכזיים מהמגייסות שלנו וממנהלות הגיוס בחברות ובסטארטאפים איתם אנו עובדים.

1. צרפו מכתב מקדים לקורות החיים

אם החלטתם לשלוח קורות חיים לבד ולא דרך CPS JOBS, אנחנו ממליצים לצרף מכתב מקדים (cover letter) בצירוף קורות החיים. כך תוכלו לנסות למכור את עצמכם ולהציג בפסקה את התאמתכם למשרה הספציפית ואת הכישורים הבולטים שיש לכם.
עבור משרה בחברה גלובלית, כמו קורות החיים, נהוג שהמכתב המקדים יהיה מנוסח באנגלית מקצועית מעולה. טיפ נוסף, מומלץ מאוד להימנע מהנוסחים הגנריים הקבועים. חשוב שהמכתב הנלווה ישווק אתכם באופן ייחודי, תמציתי ובצורה הטובה ביותר, אם אתם נשמעים כמו כל מועמד אחר זה מפספס את מהמטרה. לכן, את הפורמטים המשעממים שמצאתם בגוגל ומילות המפתח הגנריות המפוצצות שבעצם לא אומרות כלום כמו אמביציוני, אחראי, בעל תקשורת אישית טובה, עדיף שתשמיטו.

לעומת זאת, נגלה לכם סוד קטן: אם אתם מגישים מועמדות באמצעותנו, אנו מצרפים מכתב מקדים מקצועי המדגיש את כישוריכם בהתאמה לדרישות המשרה ומכתב המלצה על התאמתכם לכל משרה שאנחנו שולחים אתכם (אנו נעשה את המקסימום בכדי שתתקבלו, יש לנו אינטרס משותף) זאת אחת הסיבות שמחקר של חברת Comeet שהתפרסם בתחילת השנה הוכיח שרק 12% מהמועמדים ששלוחים קו"ח דרך לוחות דרושים מוגדרים בחברות המגייסות כרלוונטיים. לעומתם כל מועמד שני המגיע דרך חברות השמה הוא רלוונטי!

2. תגיעו מוכנים

אולי הטיפ החשוב ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם הוא – תתכוננו לראיון העבודה! במיוחד בגלל זה כתבנו מאמר נרחב על "איך מתכוננים לראיון עבודה?" בלינק הזה

ההכנה לראיון עבודה נחלקת לשלושה חלקים:

1. הכרת החברה– גודל החברה, המוצר\ השירות, הפרטים האישיים, המראיינים וכל מידע רלוונטי על החברה (אנשי מפתח, גיוסי הון, ועוד).

2. הכרת התפקיד– דרישות התפקיד, עם אלו טכנולוגיות עובדים בחברה, עם אלו תוכנות, מה היא סביבת הפיתוח, הכנה מקצועית למבחנים.

3. הכנה עצמית לראיון העבודה– רושם ראשוני, הכנת פיץ' מכירה אישי, לדעת לענות על חורים בניסיון המקצועי, התמודדות עם שאלות קשות, ממליצים ועוד.

3. תהיו מנומסים

התלבשו בצורה המכבדת את ההזדמנות, לחצו יד, שימו לב שהטלפון בתיק ועל מצב "שקט", קבלו את ההזמנה לשתייה חמה או כוס מים, אל תתפרצו לדברי המראיינים, היזהרו להשתמש בגסויות או לדבר על נושאים שנויים במחלוקת וגם קראו בהרחבה "איך להתנהג בראיון עבודה" במאמר הזה.

4. תדעו מתי לשתוק

גם אם אתם מנוסים יותר, או שזהו הראיון הרביעי השבוע בו תשאלו את אותן השאלות בדיוק – זה לא משנה, תנו למראיינים להוביל את השיחה.

אל תחפרו יותר מדי! יתכן שזה מהתרגשות, אך מועמדים רבים ובעיקר בעלי ניסיון ניהולי פשוט לא מפסיקים לדבר! כפועל יוצא מזה, הם בורחים מהנושא, לא מפרידים עיקר מטפל, מנסים להשתלט על השיחה ויותר מכל לא חושבים לפני שמדברים ועלולים לגרום לאנטגוניזם אצל המראיין מסיבות דיי ברורות.

מצד שני, אם אתם נמנים עם הקיצון השני: המרואיינים הביישנים או הלחוצים השתדלו לשמור על קשר עין רציף עם המראיינים, אל תתנו למראיינים לדובב אתכם, השתדלו לא ללחוש אלא לדבר בקול רם ומובן וכן מומלץ להכין מראש את התשובות לשאלות הגנריות בכדי למנוע גמגום. במיוחד בשבילכם כתבנו את המאמר "5 טיפים להורדת הלחץ בראיון העבודה " בלינק הזה.

5. הגיעו בזמן

לעולם לא אחרי, לא הרבה לפני, בז-מ-ן!

אל תקדימו ביותר מ 5 – 10 דקות כי אז תראו להוטים מדי, אתם לוחצים את המראיינים למצב לא נוח בו הם צריכים לסיים את שאר העבודה שלהם כדי לא "לייבש אתכם" ….וזאת פתיחה של רושם ראשוני שאתם לא מעוניינים להשאיר.

אל תאחרו כי אז תיראו כאילו אתם מזלזלים במקום העבודה, תירוצים כמו "לא מצאתי את הבניין", "לא תכננתי שייקח לי כל כך הרבה זמן להגיע" לא שמים את כושר הארגון שלכם במקום טוב כל כך.

6. הוכיחו את הייחודיות שלכם

יתכן והמגייסים בארגון מראיינים עשרות אנשים ביום, בין אם לתפקיד שאתם מתמודדים אליו ובין אם לתפקידים אחרים ויתכן שהמועמדים שמתמודדים אתכם על התפקיד לא פחות טובים או מתאימים מכם, לכן חשוב לדעת להציג את עצמכם ואת כישוריכם טוב לפחות כמו קורות החיים שהביאו אתכם לראיון.

תדאגו שיזכרו דווקא אתכם!
יש מספר טריקים לעשות זאת, העיקרון הוא לנסות ליצור כימיה שתשבור את הקרח ומומלץ לעשות זאת כבר בשלב ה-Small talk לפני הריאיון. מסיבה זו מומלץ לבדוק מי מראיין אתכם, האם יש לכם חברים משותפים? אולי למדתם באותה פקולטה? עבדתם באותו הארגון בעבר? תחומי עניין משותפים שאתם יודעים עליהם? עם זאת, נסו לא להציג שאתם יודעים קצת יותר מדי על המראיין שכן זה יכול להיתפס קצת קריפי.

לסיכום חשוב לציין שלכל מראיין ולכל חברה יש את האופי שלה, יש טיפים שנכונים במקום אחד ונכונים עוד יותר במקום אחר. מעקב אחרי הטיפים האלו והטיפים במאמרים המקושרים יקרבו אתכם צעד נוסף אל העבודה הבאה שלכם.

בהצלחה,

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן