כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

6 טיפים לשילוב בין קריירה מצליחה ומשפחה מאושרת

איך משלבים את הרצון לנהל חיי משפחה מצליחים וגם קריירה משגשגת? ריכזנו לכם 6 טיפים שיסייעו לכם לעשות זאת.

תומר מוסמן

יש נקודה בחיים שפתאום אנו מבינים, עבודה ללא גבול היא לא משהו זמני אלה מאפיין מרכזי של שוק העבודה בהייטק. שעות העבודה הארוכות, לעיתים 7 ימים בשבוע, נסיעות לחו"ל, לקיחת העבודה הביתה והצורך בעמידה ביעדים בכל מחיר. כל אלה מקשים מאוד על איזון חיי העבודה עם החיים האישיים ויתרה מזו בחיי המשפחה.

מאחר וסוגייה זו מקבלת היום הכרה בקרב הארגונים ישנה לגיטמציה מטעם מעסיקים רבים לשתף פעולה עם הרצון של העובדים לנהל חיי משפחה מצליחים וגם קריירה משגשגת.
אז איך עושים את זה? ריכזנו לכם 6 טיפים שיכולים לעזור.

1.מטרות ופרופורציות

התחילו עם שאלות מהותיות, מה הגדרת המטרה שלכם? מה הם הדברים החשובים מבחינת החזון ההתפתחותי שלכם? מה חשוב עבורכם יותר? האם זו ההגשמה העצמית בעבודה? יציאה לדרך עצמאית בעתיד? גב כלכלי למשפחה? השתתפות פעילה בחינוך וגידול משפחתי?
ברגע שתבינו מה מטרת העל שלכם או אפילו תעלו את הדברים על כתב תוכלו להגדיר את מידת חשיבות המשימות שלפניכם. עם זאת זכרו שלכל פעולה שלכם בעולם הקריירה יש מחיר בזמן וכסף השאלה היא איפה חשוב לכם יותר להשקיע?

מרגע קביעת מטרות העל התחילו להציב יעדי הגשמה תחומים בזמן ובצעו מעקבי התקדמות על מצבם אחת לתקופה. היעדים יכולים להיות בכל הנוגע לשילוב המשפחה בלו"ז הצפוף שלכם. החל מקביעת החלטה שלפחות שלוש פעמים בשבוע אתם לוקחים את הילדים לגן לפני העבודה או יעד שבסוף הפרויקט הגדול אתם מבלים כמשפחה בסופ"ש ארוך .

2.ניהול לו"ז משותף לעבודה ומשפחה

הכניסו ליומן אירועים הקשורים בבית ובחיי הילדים.
קביעת פגישות עבודה החופפות לזמנים המוקדשים לילדים ועבודה על יומן אחד יוכלו לסייע לכם לתעדף ולא רק לא לשכוח את האירועים החשובים ביותר הקשורים בבית ובחיי הילדים: יום משפחה, מסיבת פורים בגן, אירוע בבית הספר וכדומה. הציבו את הגבולות, ותעדפו אירועים שחשוב שתהיו בהם לפני כל משימה בעבודה.

3.קבעו עוגנים משפחתיים

הקפידו על אירועים משותפים קבועים! ארוחות ערב משותפות, סרט משפחתי יחד, שלישי משפחתי. כל אלו רעיונות להנהגת נוהל קבוע שמכריח אתכם לפנות את עצמכם להקדשת זמן איכות עם אהוביכם. תוכלו להכניס לכם עוגנים אלו גם ברמות הפשוטות יותר כמו שיחת טלפון קבועה בכל פעם שהילד חוזר מבית הספר/ הזנת תזכורת קבועה בטלפון של שליחת WhatsApp קטן של געגוע. או כל רעיון קבוע שייתן לכם אנרגיות להמשך יום העבודה עם חיבוק וירטואלי.

4.עבודת צוות משפחתית

במקרים לא מעטים התאים המשפחתיים כפולי קריירה כך שהחלוקה במשימות הבית צריכה להיות שיוונית עם עבודת צוות, צרו דיון בצרכים וחלקו את נטל המשימות בצורה שווה בין כולם (כולל הילדים!) תוך התייחסות והתחשבות בזמן הפנוי של כל אחד מחברי המשפחה.

5.רשת תמיכה

אל תתביישו לבקש עזרה! אנחנו מוקפים באנשים שיכולים לסייע לנו ללא תמורה כגון: משפחה, חברים, שכנים והורים לילדים אשר באותה מסגרת עם ילדיכם. כמו כן, בתמיכה בתשלום כגון מטפל/ת, מעון או עוזר/ת, תוכלו להשתמש בכל אחת מהחלופות על מנת לסייע לכם במטלה הכוללת ובמיוחד אם אתם במסגרת קשיחה, תקופה עמוסה בעבודה או במצבי חירום.

6.כמה מקום העבודה שלכם גמיש?

כלי העבודה המרכזי בתעשיית ההייטק הישראלי הוא מחשב, סביר להניח שאותו אחד כמו שיש לכם בבית, כפועל יוצא יותר ויותר חברות מאפשרות גמישות יחסית גבוה ביחס למה שהיה בעבר. תוכלו לבדוק עם המנהלים את האפשרות לקבוע יום שבו תצאו מוקדם ותמשיכו לעבוד מהבית או להגיע בשעות מאוחרות בהתאמה.זכרו שהמנהלים הם אנשי משפחה כמוכם ומבינים שהארגון מרוויח כשהעובדים מחויבים ושבעי רצון מתנאיהם. קחו בחשבון שאם עד היום לא עבדתם מהבית בקשה זו עלולה לשאוב אתכם לעבודה גם בעת בילוי זמן משפחתי.

הורות והשילוב בין משפחה לעבודה היא משימה  לא פשוטה אך עם זאת מאוד מתגמלת, לכן נסו לאמץ בחיוביות את הטיפים שנתנו לכם במאמר זה ותוכלו ליהנות משני העולמות.

Images courtesy of stockimages and David Castillo Dominici at FreeDigitalPhotos.net

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן