כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

5 טיפים איך לעבור ראיון טלפוני בהצלחה

בממוצע, לכל משרת הייטק מראיינים טלפונית כ- 17.6 מועמדים. רק 10.6 מתוכם יתקדמו להמשך התהליך. צירפנו 5 טיפים שבעזרתם תוכלו להתקדם לעבר המשרה הבאה שלכם.

תומר מוסמן

הדבר שהכי חשוב להבין בקשר לראיון טלפוני, הוא שמדובר בראיון עבודה לכל דבר ועניין!

בממוצע, לכל משרת הייטק מראיינים טלפונית כ- 17.6 מועמדים. רק 10.6 מתוכם יתקדמו להמשך התהליך. לכן חשוב מאוד שתתייחסו אליו בשיא הרצינות.

1. תענו לטלפון!

נבדיל כאן 2 סוגי ראיונות טלפוניים:

  • "ראיון בהפתעה" – כלומר,ראיונות שלא תואמו מראש. מראיינים אשר מתקשרים אליכם בעקבות קורות החיים שלכם או הדהאנטרים שמנסים לגייס אתכם למשרה ספציפית.
    במקרים כנראה שישאלו אתכם בפתיחה "האם זה זמן טוב לשוחח?" תענו בכנות לשאלה הזו כי כפי שאמרנו בפסקת הפתיחה, זה ראיון העבודה שלכם.
    אז אם אתם עדיין במיטה, בעבודה ליד הבוס, עם הילדים בסופר בשיא הרעש או במקום רועש, תהיו כנים ותתאמו את הראיון הטלפוני לזמן שתוכלו להתרכז לגמרי בשיחה.
  • ראיון טלפוני שנקבע מראש – הכינו את עצמכם להיות פנויים במקום שקט כדי שתוכלו לנהל את השיחה בצורה המיטבית. מומלץ לקחת טווח בטחון של חצי שעה לכל כיוון מאחר שיתכן ותהיה חריגה מהצד המגייס.

2. עשו שיעורי בית!

במקרה ושאחד מהלקוחות שלנו מצא שאתם מתאימים,  אנו בCPS JOBS  ניצור אתכם קשר ונשלח לכם את כל הפרטים המלאים על המשרה: הדרישות, החברה, מה הצורך ובמה להתמקד בשיחה. בעצם, כל המידע בכדי שתגיעו מוכנים לשיחה. מומלץ מאוד לדעת ולקרוא את הפרטים לפני הראיון, זה מראה על מוטיבציה רבה לביצוע התפקיד).

השאלה המרכזית הנשאלת בראיון העבודה הטלפוני תהיה כנראה : ספר לי על עצמך\ מה אתה עושה בתפקיד הנוכחי \ האחרון?
לכן, תרגלו והכינו את פיץ' המכירה שלכם, בו תענו בקצרה ובממוקד מה אתם יודעים לעשות, ומה תחומי האחריות שלכם בתפקיד הנוכחי והקודם.

3. תרשמו הערות!

בשונה מראיון פרונטאלי כאן לא תוכלו לקרוא את תגובות המראיין ולהתאים את התנהגותכם או תשובתכם בהתאם.
לכן, לפני הראיון מומלץ להכין דף ועט או אמצעי רישום אחר בכדי לכתוב את הנקודות החשובות שמעלה המראיין על החברה. כשיגיע תורכם לדבר תוכלו להתייחס אל הנקודות החשובות לתפקיד ולהראות איך הנסיון המקצועי שלכם עונה על מה שהם מחפשים. בנוסף, בכך שתרשמו הערות תוכלו לזכור שאלות שיעלו לכם לגבי המשרה וכמובן שבסוף השיחה את פרטי הראיון הפרונטלי (בהנחה וההחלטה היא מיידית).

4. תקשיבו!

תנו למראיינים לדבר, גם אם הם חוזרים על עצמם, חפשו את נקודות החשובות להם ולארגון, אלו הנקודות עליהם תרצו להרחיב בהמשך הראיון.

5. מוטיבציה, מוטיבציה, מוטיבציה!

הטיפ האחרון והחשוב ביותר הוא שמאוד חשוב להראות עניין במשרה ובחברה.

מגייסים רוצים אנשים שאוהבים את מה שהם עושים וגאים במקום העבודה שלהם ובעיקר מביעים התלהבות מההזדמנות המוצאת להם במשרה שהם מועמדים אליה. לכן, הבעת רצון להתקדם יכולה לעשות את כל ההבדל.

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן