כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

10 המלצות למחפשי עבודה בתחום ההייטק

מה לעשות ולא לעשות כשאתם מחפשים עבודה בהייטק?
10 המלצות שמעולם לא חשבתם עליהן!
מאת מנהלת תחום ב CPS JOBS.

 ראיון אישי עם מנהלת תחום ב CPS JOBS

טל מנור, כיום מנהלת תחום בכירים טכנולוגיים ב CPS JOBS, הגיעה לעיסוקה הנוכחי לאחר שנים רבות מהצד השני של המתרס: כמי שעבדה בחברות הייטק (בתעשיית השבבים) וכבעלת רקע טכנולוגי, טל רכשה ניסיון והבנה לגבי אופן עבודתה של מחלקת משאבי האנוש בחברת הייטק, ראיון מועמדים, דרכי הגיוס ועוד.

כיום, טל מראיינת ומתאימה מנהלים המגיעים מהעולם הטכנולוגי לתפקידים בכירים (ברובם דיסקרטיים) בחברות הייטק.

 

10 המלצות – איך כדאי להתנהג?

·         שוק העבודה אינו קבוע- גם אם היום אתה בעל ידע נדרש ועובד בתפקיד נחשק, מחר זה עשוי להשתנות במקביל לשינויים בשוק העבודה. כדאי לעקוב אחרי התפתחויות בשוק ולהתראיין כמה שיותר, כדי להבין כמה תפקידך נדרש, בזמן נתון.

·         לעיתים, יש צורך בשינוי / כיוון חדש, או שכדאי ללמוד תחום נוסף או טכנולוגיה חדשה.

·         בזמן החיפוש, כדאי לשמור על מערכת יחסים תקינה ונעימה עם המגייסת המסייעת לך למצוא עבודה בחברת ההשמה. כך, יש יותר סיכוי שהיא תתאמץ עבורך ותזכור אותך לטובה בפעמים הבאות שתחפש עבודה.

·         התחל את תהליך חיפוש העבודה בראש פתוח ועם הרבה סבלנות וגמישות. צריך להתראיין כמה שיותר ולנסות לא לפסול את התפקיד לפני שמגיעים לשלב הסופי.

·         מכל ראיון לומדים, לכן כדאי לא לפחד, ולהתראיין בכל חברה המעוניינת בכך.

·         כימיה היא גורם מפתח בקבלה לעבודה. פעמים רבות תתקבל לעבודה גם אם אין התאמה מדויקת לתפקיד, רק משום שנוצרה כימיה טובה עם המנהל המראיין.

·         שתף פעולה, ענה על כל השאלות כבר משלב הראיון הטלפוני. הקשב להערות לגבי קורות החיים שלך ושנה אותם במידת הצורך.

·         בוא מוכן לראיון, לאחר שקראת על החברה ולאחר חשיבה מושכלת על שאלות כגון: חוזקות, חולשות, הצלחות וכישלונות.

·         ממליצים: הכן רשימה עדכנית הכוללת, מנהלים, קולגות וכפופים (אם יש), לעיתים רשימה כזו נדרשת כבר בשלב התחלתי של תהליך החיפוש. במידה וחיפוש העבודה שלך דיסקרטי, חשוב היטב, אילו ממליצים תוכל לתת מבלי לפגוע בסודיות (למשל, מנהלים שכבר עזבו את החברה).

·         חלק מהתפקידים ,נבנים תוך כדי תהליך הגיוס בחברה. לא תמיד ניתן לקבל את כל התשובות מראש ויש לקחת זאת בחשבון. הפרטים המדויקים, כגון הגדרת התפקיד, כמה אנשים תנהל או למי תדווח, תלויים בנסיבות משתנות ולעיתים גם ביכולות של המועמד עצמו.

5 המלצות – איך לא להתנהג?

·         המתלוננים: המגייסות עושות כמיטב יכולתן, תוך שהן מסתמכות על נסיונך וכישורך. אין טעם להתלונן ולהשוות לחברות אחרות.
התנהגות בוטה מצדך לא תועיל, אלא להיפך, תקלקל. נסה למצוא את הסיבה האמיתית, בגללה אתה עדיין מחפש עבודה למרות  הראיונות שעברת.

·         המנדנדים: סבלנות! ניתן לתזכר, אך לא לנדנד- לא לחברת ההשמה ולא לחברה עצמה. זכור כי התהליך עשוי לקחת זמן.

·         הנעלמים: היה זמין וגמיש לחברות ההשמה ולחברות המגייסות, הן בטלפון והן בזמנים לקביעת ראיונות.

·         המבולבלים: בראיונות, היה ממוקד, ענה רק על מה שנשאלת ואל תפריז בסיפורים מרובים ולא רלוונטיים. עודף מידע יכול להיות בעוכרך.

·         המשתלטים: הקשב למראיין. עבור לשאלה או לנושא הבא כשאתה מתבקש. תן למראיין להוביל את הראיון ואל תנסה להשתלט עליו.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן