כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

משרות הייטק: המשרות הכי חמות היום בהייטק

משרות הייטק

עולם ההייטק צבר פופולאריות בשנים האחרונות, וכיום כמעט כל אחד שואף להשתלב בהייטק. אך צריך לציין כי צריך לעבור לא מעט על מנת להצליח להיכנס לעולם ההייטק. אך מי שמצליח לעשות זאת, נהנה מתנאים שאותם הוא לא יוכל לקבל באף מקום אחר. אז מהן המשרות הכי חמות היום בהייטק? כל מי שמתעניין על משרות הייטק שואל את עצמו בדיוק את השאלה הזאת. אנו ננסה לספק לכם מספר רעיונות לקריירות שונות בעולם ההייטק, קריירות שאולי אחת מהן תהיה כזאת שמתאימה לכם.

שיווק דיגיטלי

אומנם לא מעט אנשים שמחפשים משרות הייטק לא חושבים מיד על האפשרות של שיווק דיגיטלי. אך למען האמת מדובר על אחד מהתחומים הכי מבוקשים, וכל חברת הייטק מחפשת אנשי שיווק מפולפלים. אנשי השיווק אמורים לקחת את המיזמים השונים, ולהביא אותם למודעות גבוהה. ללא אנשי שיווק מנוסים קשה מאוד לראות איך מגדילים את החשיפה. העולם הדיגיטלי הפך להיות לחלק בלתי נפרד מעולם ההייטק. אם בעבר הייתה הפרדה בין העולמות הללו, כיום המצב שונה בתכלית – והעולמות האלה שזורים זה עם זה.

פיתוח תוכנה

אולי מדובר על המשרות הכי מבוקשות נכון להיום, ולא מעט חברות השמה הייטק מפנות עובדים למשרות האלה. משרות הפיתוח הן הלב הפועם של כל חברה, והמטרה של העובדים במשרות האלה היא להפוך חלום למציאות. כל חברת הייטק מגיעה עם רצונות רבים, ואנשי הפיתוח הם אלה שגורמים לרצונות לרקום עור וגידים. אנשי תוכנה הם בדרך כלל מהנדסים שלמדו שפות תכנות שונות ומגוונות. נדמה כי אנשי פיתוח תוכנה הם בעיקר מהנדסי תוכנה, אך ניתן לראות אנשי פיתוח תוכנה שלמדו דברים אחרים.

סייבר

עוד משרה שהפכה להיות מאוד שכיחה כמעט בכל חברת הייטק היא משרת סייבר. כל חברות ההייטק הגדולות מחזיקות בכמויות מידע שאסור שהן יגיעו לידיים הלא נכונות. אנשי סייבר הם האנשים שאמורים להיות אלה שעומדים על המשמר. אלה שדואגים כי כל המידע מאובטח ברמה הכי גבוהה שיש. ללא אנשי סייבר, נדמה כי המידע עשוי להגיע לאנשים שיעשו בו שימוש לא רצוי. היתרון בעולם הסייבר הוא שלא צריך ללמוד לימודים ארוכים בתחום. ניתן לקחת מספר קורסים על מנת להגיע למצב שבו ניתן יהיה להשתלב בחברת הייטק. כיום אנשי סייבר הם מהחשובים ביותר בכל חברת הייטק מסודרת.

ניהול רשתות חברתיות

הרשתות החברתיות הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, וגם חברות הייטק רבות עושות שימוש ברשתות האלה. כיום ברור לכולם כי על מנת שפרויקט יישאר בחיים לאורך זמן הוא צריך להיות קיים ברשת החברתית. לא משנה אם מדובר על פייסבוק, אינסטגרם או כל רשת חברתית אחרת. יש אנשים שזוהי העבודה שלהם, המומחיות שלהם היא לנהל את כל הרשתות החברתיות. להפוך את הרשת החברתית להיות האקס פקטור של החברה. כל חברת הייטק כיום מעסיקה אנשים אשר מתמחים בניהול רשתות חברתיות.

פיתוח אפליקציות

עוד פרמטר שאי אפשר להישאר אדיש אליו הוא ההתפתחות של האפליקציות. כיום כמעט כל פעולה שלנו מתחילה או נגמרת באפליקציה כזאת או אחרת. לכל החברות המובילות בעולם ובישראל יש אפליקציות, ולכן כל חברת הייטק חייבת אפליקציה משלה. אנשי פיתוח אפליקציות יאפשרו לכל חברה להפוך את החלום למציאות. כל חברה תוכל בקלות להקים אפליקציה משלה, כל זאת בזכות העובדים שלה. היא לא תצטרך להגיע למצב שבו היא צריכה להיעזר באנשים מבחוץ שיעשו את העבודה. החברה בעצמה תוכל לפתח כל אפליקציה שהיא רואה לנכון.

אחסון מידע

לכל חברת הייטק יש כמויות גדולות של מידע שאותו היא צריכה לאחסן. אנשי הסייבר דואגים לשמור על המידע שלא יגיע לידיים הלא נכונות, אך מי דואג לאחסן את המידע? בשנים האחרונות נכנס מקצוע חדש, משרות הייטק תמיד צומחות ככל שהתחום נעשה פופולארי. ניתן למצוא עובדים שהעבודה שלהם היא לאחסן את המידע בצורה נגישה וברורה. כך שאם צריך למצוא מסמך כזה או אחר, יהיה ניתן לעשות זאת בקלות. ללא אותם אנשי מקצוע אשר מתמחים באחסון מידע הבלגן עשוי להיות אטומי. אף אחד לא יוכל לדעת היכן נמצא מסמך כזה או מסמך אחר.

כמובן, ניתן ומומלץ לבדוק טבלאות שכר הייטק בשביל לקבל אינדיקציה מלאה למשרות הכי חמות בעולם ההייטק גם בהיבט של שכר ממוצע בשוק.

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן