כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מה משמעות התפקיד software engineer?

software engineer

software engineer או בעברית מהנדס תוכנה זה אחד מהמקצועות הכי מבוקשים היום בישראל. כמעט כל מי שחושב על לימודים אקדמיים, בוחן את האפשרות של להיות מהנדס תוכנה. אז מה הופך את התפקיד הזה להיות תפקיד מבוקש? זוהי שאלה שאתם מוכרחים לקבל עליה תשובה. כך תוכלו לעשות בחירה שתהיו שלמים איתה, הרי מדובר על בחירה שעשויה לשנות את העתיד שלכם.

כמעט כל חברת השמה להייטק שתפנו אליה תספק לכם עד כמה התפקיד הזה הוא נחשק. אך בכדי שתוכלו לבחור בתפקיד הזה לעומת תפקידים אחרים, מוטב כי תרדו אל תוך הרזולוציות הכי קטנות שיש. כי בחירה נכונה עשויה להקפיץ אתכם קדימה, ובחירה לא נכונה עשויה לדרדר אתכם לאחור. אנו נעשה כל מאמץ בכדי שהמידע שנספק לכם כאן, יסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה לעתיד שלכם. בחירה שתוכלו לדעת כי היא נבחרה רק לאחר ששקלתם את כל האפשרויות העומדות לפניכם.

מה זה אומר להיות software engineer?

התפקיד של מהנדס תוכנה משתנה בין מקום עבודה כזה למקום עבודה אחר. בכל חברת הייטק, המהנדסים עושים דברים אחרים בהתאם למוצרים שאותם החברה משווקת. ברוב המקרים התפקיד הקריטי ביותר של מהנדסי תוכנה הוא בעצם לפתח תוכנות על ידי קודים שונים. המהנדס הוא האדם שעומד מאחורי כל הפיתוח, ובעצם אמור להפוך את החזון למציאות של ממש. ללא software engineer יהיה מאוד קשה לראות איך חברות הייטק מפתחות תוכנות או מוצרים חדשים. בנוסף להיותו מפתח תוכנות שונות, המהנדס גם אחראי לתקן את הבאגים השונים שעשויים להתגלות במעלה הדרך.

למה כדאי להיות מהנדס תוכנה?

  • אחת מהסיבות המרכזיות שבגינה כדאי לכם להיות מהנדסי תוכנה היא כמובן המשכורת הגבוהה. כמעט כל חברת השמה להייטק תספר קודם כל על התנאים המעולים שלהם זוכים מהנדסי תוכנה. מדובר על משכורת שאותה לא תוכלו לקבל כמעט באף מקום עבודה אחר. אנו מדברים על שכר של 12,000-20,000 ₪ בכל חודש. זוהי אחת מהסיבות המרכזיות שמביאות לא מעט אנשים לבחור להתמקצע דווקא בתחום הזה בהשוואה לתחומים אחרים.
  • להיות software engineer זה לא רק אומר להנות ממשכורת גבוהה. ניתן להגיד בפה מלא כי הביקוש למהנדסי תוכנה מנוסים הוא תמיד נמצא בשיא. למרות שהיה נדמה כי בשלב מסוים ככל הנראה תהיה דעיכה, אנו עדים לביקוש שנמצא בשיא ללא הפסקה. המשמעות היא פשוטה – ברגע שתסיימו את הלימודים, תוכלו מיד להשתלב במקום עבודה מעולה. בין אם מדובר על עבודה דרך חברת השמה להייטק ובין אם מדובר על עבודה מכל דרך אחרת.
  • מי שהתחיל ללמוד הנדסת תוכנה, ואוהב את התחום הספציפי הזה ייהנה גם במקום העבודה. אחד מהדברים הכי חשובים זה להנות ממה שאתם הולכים לעשות בעבודה שלכם. כך שאם אתם יודעים שהתחום מדבר אליכם, תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו תהנו גם בעבודה עצמה. פתאום תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם קמים בכל בוקר עם חיוך למקום העבודה.

איך הופכים להיות מהנדסי תוכנה בחברת הייטק?

בראש ובראשונה עליכם להבין כי זה לא פשוט להתחיל לעבוד בתור מהנדס תוכנה בחברת הייטק גדולה. אומנם זה החלום הרטוב של כל מי שמתחיל ללמוד את התחום, אך הדרך עוד ארוכה עד להשגת המטרה. ראשית עליכם להתחיל ללמוד software engineer באחד ממוסדות הלימוד להשכלה גבוהה בישראל. נכון להיום ניתן ללמוד הנדסת תוכנה גם באוניברסיטאות וגם במכללות שונות. כך שיש לכל אחד את האפשרות ללמוד במוסד הלימוד שהכי מתאים לו. מדובר על תואר שאמור לקחת בין 3-4 שנים, על פי המסלול שאותו מציע כל מוסד לימוד.

לאחר הלימודים יהיה עליכם להתחיל להתמקצע בתחום, ולמרות הביקוש הגבוהה – החברות רוצות לבחור את הטובים ביותר. לכן יהיה עליכם להרשים גם בראיונות השונים שהם עורכים למועמדים, ולראות איך תוכלו לבלוט מעל כולם. על כל משרה טובה יש לא מעט מועמדים שיכולים להיות מעולים. לכן יהיה עליכם לראות כיצד תוכלו להבליט את היתרונות שלכם על פני כולם. אך מה שחשוב לדעת זה שגם אם תתחילו לעבוד בחברה קטנה, תוכלו מהר מאוד למצוא את עצמכם מתפתחים ועפים למעלה.

קראו גם על: דרושים הנדסאי תוכנה

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה.

דילוג לתוכן