כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

דרושים הנדסאי אלקטרוניקה

דרושים הנדסאי אלקטרוניקה

אם יצא לכם להסתכל קצת על לוחות דרושים הייטק, כנראה ששמתם לב שבין משרות פיתוח התוכנה, משרות השיווק ומשרות ה-QA, הם גם מלאים במודעות דרושים הנדסאי אלקטרוניקה. הנדסאי אלקטרוניקה נהנים מעבודה מעניינת ומאתגרת עם אפשרות להתפתח ולגדול בתחום ולהגיע לשכר מכובד למדי.

במקביל, הם גם נהנים מהאופציה להמשיך ללימודי הנדסה עם ניסיון וידע קודמים וגם נקודות זיכוי שיאפשרו להם להשלים את התואר בקלות יתרה. בקיצור זהו מסלול לקריירה שווה לכל הדעות ולכן כאשר מחפשים מודעות דרושים הייטק אין ספק שניתן למצוא לא מעט בתחום זה.

אז מה עושים הנדסאי אלקטרוניקה, כמה זמן אורכים הלימודים, ומה תהיה העבודה שלכם אם תגישו מועמדות למודעות דרושים הנדסאי אלקטרוניקה?

דרושים הנדסאי אלקטרוניקה – מתחילים בלימודים

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מחולקים לרוב לשני חלקים עיקריים. בחלק הראשון של הלימודים, תעברו ריענון ותלמדו קצת יותר לעומק מקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית ונושאים נוספים. השלב הזה נועד כדי לבנות בסיס אחיד לכל מי שמגיע ללימודים ולאפשר לסטודנטים להגיע לשלב השני מוכנים יותר.

לאחר השלב הזה, תמשיכו לשלב השני שבו תתמקדו בתחום שמעניין אתכם. יש כמה וכמה תחומים שונים שבהם תוכלו להתמקד, ביניהם לימודי הנדסאי אלקטרוניקה של מכשור רפואי, לימודים המתקדמים בעולם התוכנה והמחשבים, כאלו המתמקדים בתקשורת, לימודים של הנדסאי אלקטרוניקה ואלקטרואופטיקה, ועוד.

לרוב כבר במהלך הלימודים תבצעו פרוייקט אישי ראשון שיאפשר לכם לצאת מהלימודים אל השוק המקצועי עם ניסיון קודם, וגם עם תוצר מוגמר שתוכלו להראות למעסיקים העתידיים שלכם כדי להוכיח שאתם יודעים מה אתם עושים.

הלימודים אורכים בין שנתיים לשלוש שנים, כאשר קיימת אפשרות לבצע את הלימודים לפני השירות הצבאי במסגרת תוכניות עתודה מסויימות.

דרושים הנדסאי אלקטרוניקה – מה העבודה כוללת?

מודעות דרושים הנדסאי אלקטרוניקה לרוב מציעות תפקידים הכוללים התמקדות ברכיבים אלקטרוניים או בתוכנות מחשב. אופי התפקיד משתנה בין חברה לחברה, אבל בגדול הוא מתמקד בבנייה, תכנון והרכבה של מעגלים חשמליים.

בחלק מהמקרים, תמצאו מודעות דרושים הנדסאי אלקטרוניקה שבהן התפקיד מתמקד יותר בהרכבה פיזית של רכיבים אלקטרוניים ומעגלים חשמליים.

במקרים אחרים, התפקיד כולל גם הרבה עבודה שקשורה לתכנות ופיתוח, ולכן זהו גם מקצוע שמתאים לא רק למי שאוהב לעבוד בעיקר עם הידיים, אלא גם למי שאוהב לעבוד בעיקר עם הראש. 

באילו תעשיות דרושים הנדסאי אלקטרוניקה?

כיום, דרושים הנדסאי אלקטרוניקה בתעשיות רבות הקשורות לעולם הטכנולוגי. בלוחות דרושים הייטק תוכלו למצוא משרות הנדסאי אלקטרוניקה בחברות הייטק גדולות כמו אינטל, IBM ואחרות וגם בחברות קטנות וסטארט-אפים.

בנוסף, תוכלו למצוא משרות רבות בתעשייה האווירית הישראלית ובחברות העוסקות בתחומים דומים כמו חברות הבונות כלי טיס שונים.

גם בחברות העסוקות בתחום האחזקה וחברות העוסקות בתחום החשמל דרושים הנדסאי אלקטרוניקה, המבצעים תפקידים רבים ומגוונים החל מבניית מכשירים אלקטרוניים וכלה בבניית תוכנות מתוחכמות.

הנדסאי אלקטרוניקה – תמיד אפשר להמשיך לניהול או לימודים

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בלימודי הנדסאי אלקטרוניקה הוא האופק התעסוקתי הרחב והארוך שצפוי למי שעוסק בתחום. כבוגרי לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ובעלי דיפלומת הנדסאי, תוכלו להתקדם לתפקידים ניהוליים בתחום או לחילופין להמשיך ללימודי הנדסה במוסדות השכלה גבוהים.

לימודי הנדסה לבעלי דיפלומת הנדסאי שווים במיוחד. היות וכבר למדתם קורסים שחופפים לתואר אקדמי בהנדסה, המוסד שבו תלמדו יתן לכם נקודות זיכוי על קורסים שונים שביצעתם. כך, תוכלו להשלים את הלימודים בפחות זמן והשקעה, ואולי אפילו גם להמשיך לעבוד בזמן הלימודים כדי לצבור ניסיון תעסוקתי וגם כמובן כסף.

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן