כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

המשכורות בהייטק כצוק איתן – ניתוח סקר השכר בהייטק נובמבר 2014

הרבעון השלישי של 2014 נסגר כרבעון מאוד לא פשוט לכלכלה הישראלית ככלל, עם זאת, עובדי ההייטק כמעט ולא נפגעו עקב כך.

תומר מוסמן

הרבעון השלישי של 2014 נסגר כרבעון מאוד לא פשוט לכלכלה הישראלית ככלל, עם זאת, עובדי ההייטק כמעט ולא נפגעו עקב כך.הרבעון התאפיין במצב בטחוני מורכב בתחילתו שהגיע לשיאו במבצע צוק איתן, השפעת המבצע על הכלכלה ובליבה הגיוס הנרחב של יחידות המילואים גרמו להקפאה של ממש במשק המקומי למספר שבועות ארוכים. חברות רבות שליבת העסקים שלהם מכוונת לשוק הישראלי הושפעו מירידה מההכנסה החזויה לחודשי הקיץ וחלקן אף נאלצו להקפיא פרויקטים רחבי היקף. בתחום התעסוקה הנפגעים המרכזיים היו מחפשי העבודה האקטיביים. חברות רבות נאלצו לעקב ואף לעצור תהליכי גיוס שהחלו טרום המצב הביטחוני בשל חוסר הוודאות העסקית והמחסור במשאבים.

בהמשך לכך, תהליכי הגיוס התארכו בשל סיבה נוספת שכן המבצע נגמר לקראת תקופת  "לפני החגים" אשר מאופיינת לרוב כתקופת המתנה "לאחרי החגים", כמו בכל שנה, תקופה זו לרוב מאופיינת בהאטה מצד מחפשי העבודה.
ההאטה המדוברת ברבעון 3 בתחום הגיוס צפויה להסתיים ובעקבותיה אנו צופים גידול בביקוש לעובדים, בשילוב האצת תהליכי הגיוס שתנבע מהביקוש הגבוה והמאמיר לאנשי הייטק במשק.

למרות המצב, המשכורות בהייטק בעליה

עם זאת חשוב לציין שחוסר הודאות ששרר ברבעון השלישי לא הפריע ליציבות השכר בענף ההייטק ולהפך אפילו ניתן להצביע על עליה קלה של כ 4% בממוצע השכר בהייטק, בדגש על אנשי תוכנה, כאשר הביקושים מאמירים בעיקר בתחומי פיתוח הWeb , הסייבר, Big DataSecurity וכמובן Mobile.

שכר המתכנתים המנוסים ומנהלי הצוותים בעליה

נתון מעניין נוסף הוא שלאחר סטגנציה ממושכת מאוד בשכר המפתחים המומחים (Hands On) בעלי הניסיון העשיר, אפשר לראות עליה ממוצעת של כ- 6% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הסיבה המרכזית לעליה בשכר היא עליה בביקוש לעובדים בעיקר בחברות סטארט אפ המעוניינות במתכנתים מנוסים שיעמדו ביעדי הפיתוח הדחופים ויראו התקדמות למשקיעים.

מנהלי וראשי צוותי פיתוח גם הם נהנים מעליה של בין 3%-8% בממוצע השכר ביחס לרבעון בשנה שעברה (*בהתאם לגודל החברה וגודל הצוות אותו מנהלים) העלייה המשמעותית ביותר היא בקרב מפתחי Linux Kernel Java, אלגוריתמאים, pythonC# , C ו C++ .

ביקוש למפתחי אוטומציה ב QA בעליה

בתחום אבטחת האיכות המגמה ממשיכה להיות חיובית, נרשמת עלייה בביקוש לאנשי אוטומציה ופיתוח כלי בדיקות כאשר מגמת השכר גם היא בעליה ממוצעת של כ 5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

לסיכום, רבעון 3 בענף ההייטק צלח בהצלחה את האירועים הביטחוניים ואנו צופים כי הרבעון האחרון לשנת 2014 יהיה רבעון של פריחה וגידול לתחומי ההייטק לאחר פתיחת צוואר הבקבוק של המצב הביטחוני והירידה בביקושים של תקופת החגים (כאשר גיוסי ההון ברבעון השני והשלישי תומכים בכך).

חברות רבות יחפשו לאייש אלפי משרות הייטק ואף יקצרו תהליכים כדי לענות מיידית על הביקושים.

לסקר השכר המלא

*Image courtesy of  pakorn FreeDigitalPhotos.net

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן