כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

המדריך למפוטר

מכירים את ההרגשה המוזרה הזאת שברגע אחד הלב מאבד פעימה, הידיים רועדות, המחשבות רצות לכל הכיוונים ואתה קולט שאתה מפוטר!

מכירים את ההרגשה המוזרה הזאת שברגע אחד הלב מאבד פעימה, הידיים רועדות, המחשבות רצות לכל הכיוונים ואתה קולט שאתה מפוטר!  אתה אומר לעצמך: "אבל מה מפוטר עכשיו, אחרי כל השנים שהשקעתי פה? מה מפוטר כשיש לי 4 חתולים להאכיל בבית? ולמה דווקא עכשיו כשהמצב כלכך קשה בחוץ?".

אולי אתה מרגיש עצוב, אולי אתה כועס, אולי נלחץ כלכלית, אולי מפחד לגלות לחברים, למשפחה.  לא משנה מה תגובתך, העצה שלי: קח שליטה במצב וצא לדרך. לא אשקר, זה לא פשוט, אבל אסור להתייאש ולהיכנס לפאניקה שלא תועיל לאף אחד. אל תחכה שיקרו דברים, עשה אותם וכמה שיותר מהר, יותר טוב! עם זאת, לא לקחת החלטות הנובעות מלחץ, להשתמש בהיגיון הבריא ולפעול באופן שקול.

קודם כל כדאי לסיים את היחסים בחברה בצורה הטובה ביותר, יש לשכוח ממשחקי האגו
(אם היו), לשמור על יחסים טובים עם הבוס והעמיתים בחברה, כולל בקשות חברות ברשתות החברתיות מכל מי שיכול לעזור, לבקש המלצות מעובדים שאפשר לסמוך שיפרגנו לך ולא להיפך.

תחזור הביתה, היכנס למקלחת (לא אמבטיה, כי הכנרת מתייבשת וישראל מתבאסת) להתנקות מהיום הקשה שעבר עליך, תתפנק בארוחה חמה עם המשפחה, ספר לאישה את שעבר עליך ביום המסעיר, אם מדובר באישה טובה, אני בטוחה שהיא תעזור לך להכנס לפרופורציות ותחזיר את הדופק למצב תקין .

חשוב שתדע שאתה לא לבד! התקופה לא קלה, הצמצומים בחברות הם רבים ואסור שהביטחון שלך ירד!! אתה תותח, אתה תצליח להתגבר, כל אחד עובר מכשולים בחיים והתקופה הזאת תעבור. העיקר לשמור על הביטחון והפרופורציות.

מה השלב הבא אתם שואלים?

קורות חיים: כמה זמן עבר מאז עברת על קורות החיים שלך? על פרופיל הלינקדאין שלך? קדימה זה הזמן לשפץ אותו ולהכניס כישורים נוספים שרכשת, היכולים לעזור לך בתפקיד החדש אליו אתה מכוון.

בתור מגייסת, אני שמה לב עד כמה אתם ממוקדים ולא מודעים לאפשרויות הפתוחות בפניכם, פשוט חושבים על הדרך המקובלת, מסתכלים על החברים בעבודה שהתקדמו בכיוון מסויים ולשם גם אתם חותרים. זה הזמן לפתוח את הראש ולשמוע לאיפה הכישורים שרכשתם יכולים להוביל אתכם.

למי לשלוח את קורות החיים?

למכרים שעובדים בחברות טובות, זה הזמן לעשות NETWORKING, לשלוח לחברות עצמן וכמובן לחברות השמה.

למה חברות השמה???

היום רוב החברות בשוק נעזרות בחברות השמה, ומגייסות עובדים רבים דרך חברות אלו.

העזרה היא בחינם, אז מה יש לך להפסיד?

למגייסת שתדבר איתך יש כוח רב! אני ממליצה לך להיות כן ולכבד אותה, היא תזכור אותך לטובה.

בתור מגייסת שראיינה לא מעט אנשים, אני ממליצה שתהיה אמיתי, "דוגרי"  ותגיד בדיוק מה היכולות שלך ולאן אתה רוצה להתפתח. המגייסת יכולה לעזור, כאן בשבילך ועזרה לרבים במצבך. אמנם אתה מבין יותר לעומק בטכנולוגיות, אך לה יש את הידע והקשרים עם החברות והמשרות הפוטנציאליות, היא מכירה את הנפשות הפועלות בחברות ויכולה לקדם אותך!!!

טיפ נוסף,

להתראיין זה כמו דייטינג!

בהתחלה אתה מוציא את כל הארון בשביל פגישה אחת, חושב שעות לפני איך להציג את עצמך, מה תגיד אם תשאל על הקשר האחרון? איך ולמה הסתיים הקשר?  תחשוב על דרכים לגרום לה להתרשם ממך, מה יש לך שאין לאחרים, איך למלא את השתיקות.

בהתחלה קשה ולא ממש זורם, אך לאט לאט מתחילים להתרגל לרע/איון.

בשלב הראשון חשוב להכין את עצמנו לראיונות. לקחת דף ועט ולהתחיל לרשום שאלות פוטנציאליות מצד המראיין: אם מבחינה מקצועית ואם מבחינה אישיותית. מוזמנים להעזר במגייסות לפני הראיון HR ,אני בטוחה שהן בשמחה תעזורנה. בנוסף, חשוב לקרוא על החברה ולהבין במה עוסקים, כמה זמן קיימים ועוד, פעמים רבות המראיינים שואלים "מה שמעת על החברה שלנו"?  התעניינות בחברה תזכה אותך בנקודות בונוס. חשוב לשאול שאלות על החברה והתפקיד, מראיינים מתים על זה!

ככל שהזמן יעבור תראה שהראיונות יזרמו לך יותר בקלות, והלחץ של לפני ראיון ילך וירד.

העיקר לשמור על ביטחון ופוקוס.

בסופו של דבר, תצליח למצוא עבודה, תבין שהכל לטובה, הגעת למקום טוב יותר והנה הפרק הבא בחייך המקצועיים מתחיל.

הרבה בהצלחה,

טלי חייט, מגייסת בCPS JOBS .

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן