כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

המדריך המלא לבחירת ממליצים

המלצות ימסרו ע"פ דרישה הוא המשפט הסוגר בכל קו"ח ואם הוא לא מופיע אצלכם אז רוצו להוסיף אותו. זה המדריך המלא ללמה ואיך.

תומר מוסמן

המלצות ימסרו ע"פ דרישה הוא המשפט הסוגר בכל קו"ח ואם הוא לא מופיע אצלכם אז רוצו להוסיף אותו. אבל כמה באמת חשוב שלב הממליצים לתהליך המיון? האם באמת מעסיקים בודקים את הממליצים?את מי לתת כממליץ? מה עושים כשאין את מי לתת? מכתב המלצה או טלפון? מה עומדים לשאול את הממליץ? איך המראיינים יודעים שמי שאני נותן להם הוא באמת הוא? כל זאת ועוד במדריך המלא.

למה צריכים ממליצים?

שלב הממליצים לרוב יהיה אחד משלבי המיון האחרונים ויהווה אסטרטגיית Go / Don’t Go לגיוס המועמד. מעסיקים רבים יכולים להעדיף מועמד מסוים על מתחרה רק בזכות המלצה יוצאת מן הכלל וגם להפך, המלצה רעה יכולה לפסול את העסקת המועמד.

מה ישאלו את הממליץ?

השיחה עם הממליץ לרוב תהיה שיחה פתוחה ופחות תבניתית ופורמאלית מראיון העבודה. עם זאת עיקרי השיחה והשאלות אשר יועלו יהיו סוגיות שרוצים לאמת או להפריך שעלו בתהליך עד כה, הדגש יהיה על שאלות מקצועיות הקשורות ביכולת ביצוע התפקיד,ההערכה שקיבל העובד מהממונים שלו במקום העבודה ובעיקר שאלות ברמה האישיותית שיכללו יכולת עבודה בצוות ודרכי עבודה ממקור ראשון.

את מי לתת בתור ממליצים?

עידן מכתב ההמלצה מאחורינו. לא מעניין את החברות שמנכ"ל שהחליף איתך מילה פעמיים יעתיק את השם שלך על מכתב המלצה גנרי "ישראל ישראלי עשה את עבודתו נאמנה" כיום מעסיקים מעוניינים לנהל שיחה ולשמוע את הניואנסים הקטנים. לכן הבחירה של מי לתת כממליץ חשובה מאוד.

בכירות נותן ההמלצה היא חשובה, ככל שתלך גבוהה יותר בהיררכיה הארגונית סביר להניח שמשקל ההמלצה יראה טוב יותר, אך חשוב יותר שידע על מי מדובר ויוכל לתת תשובה כנה לשאלות עליך. כמו כן, בבחירת הממליץ תנו עדיפות למנהלים האחרונים ולא לתת את הממונה שעבד איתך לפני 7 שנים ויותר.

מנהל ישיר  תהיה ההעדפה הגדולה ביותר של המראיין שכן הוא ידע לענות הכי טוב והכי בכנות על טיב העבודה ועל השאלות המקצועיות הנוגעות לתפקיד. בנוסף הוא ידע להעיד על ההתנהלות העצמאית ועבודת הצוות שלך.

קולגה- עדיפות נמוכה יותר אבל בהנחה ואין את השניים הקודמים זה מהווה פתרון שעדיף על כלום, המראיינים יודעים שלא תמיד יחסי העבודה נגמרים טוב, אם זה פיטורין או סכסוך קל וזה בסדר לא כולם חייבים להסתדר יחד. בנוסף, קולגה תהיה אינדיקציה נהדרת על תפקידים הדורשים עבודת צוות.

מה עושים כשאין ממליצים?

תמיד יש את מי לתת! סיימתם עכשיו את הלימודים? תנו את הטלפון של המרצה כממליץ. השתחררתם מיחידה טכנולוגית? תנו את פרטי המפקד או ראש הצוות. לא לתת שום טלפון יכול לבוא לרעתכם. אל תחשבו על זה בראיון העבודה, הכינו רשימת ממליצים מראש וודאו שמספרי הטלפון שיש לכם עדכניים ופעילים.

"טוֹב שֵׁם, מִשֶּׁמֶן טוֹב" (קהלת ז' – פסוק א')

בחרתם את הממליצים? מעולה, השלב הבא הוא סדר הכתיבה שלהם, תמיד רשמו ראשון את מי שייתן את ההמלצה הטובה ביותר.

לאחר ראיון העבודה השיחה הראשונה שאתם צריכים לעשות היא לממליצים שלכם. ידעו אותם שכנראה יצרו איתם קשר בימים הקרובים, תוכלו גם להכין אותם על מה להתמקד. מהו התפקיד עליו אתם מתמודדים ומה הכישורים הנדרשים מכם כפי שעלו בראיון העבודה. תמיד זכרו, משקל המלצה טובה נמוך בהרבה מהמלצה רעה, המראיינים יודעים שאנשים לא ירצו לדבר רעות על מישהו ולעכב לו את הקריירה אבל אם כן, ההתייחסות ומשקל ההתרשמות השלילית יהיו גבוהים בהרבה.

הממליצים כמבחן אמינות ולמה לא לשקר בממליצים

לרוב ההמלצה תפתח בשאלות מקצועיות שיסבירו ויאמתו אם הממליץ שלכם הוא אכן מי שאתם טוענים שהוא. בשיחת הממליצים יבדקו את הפרטים הקטנים ביותר מול קו"ח שלכם ומול פרופילי הרשתות החברתיות שלכם, דמות פיקטיבית פשוט תגמגם. פגיעה באמינות שעלולה לעלות לכם במשרה. אם הגעתם לשלב כה מתקדם בהליך המיון לתת ממליץ שקרי הוא סיכון מיותר. חשוב לדעת שיש מראיינים שיבחרו בעצמם את הממליצים ויצרו קשר ישירות עם הארגון וישאלו עליכם ואם עלה ספק של ממליץ פיקטיבי ישאלו גם עליו, תחשבו לבד מה תהיה תגובת המראיין שיגלה שלא קיים אדם כזה בארגון…

נכון, שלב הממליצים הוא שלב מאוד מתסכל מכיוון שזהו השלב היחיד שאין ממש שליטה עליו, אבל אם קראתם ותיישמו את הטיפים שקיבלתם כאן תראו שאפשר ליעל ולשפר גם את השלב הזה. 

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן