כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

האם תעשיית ההייטק סגורה בפני עובדים מעל גיל 50?

בעולמנו התזזיתי והמודרני בו סוגדים ליופי, לנעורים ולצעירים חסרי מנוח שאין להם שפת אם אלא שפה משלהם, מתקשים אנשים בני 50 פלוס למצוא עבודה חדשה בהייטק.

בעולמנו התזזיתי והמודרני בו סוגדים ליופי, לנעורים ולצעירים חסרי מנוח שאין להם שפת אם אלא שפה משלהם, מתקשים אנשים בני 50 פלוס למצוא עבודה חדשה בהייטק. הם נראים פחות נוצצים, לפעמים פחות נחרצים או דינמיים, והמעסיקים חוששים שזהו פתח לבעיות או יותר נכון לאכזבות.

מצד אחד כמובן אסור לבני ה50 להתייאש ולהרים ידיים, ומצד שני חשובה המודעות וההתמודדות עם הנושא: כן, דורשי עבודה מבוגרים נדרשים ליישם טכניקות ייחודיות בחיפוש העבודה אשר נגזרות מגילם.

מתוך סקר שנערך עבור גלובס, נראה כי שיעור המועסקים בקרב גילאי 50-45 בחברות ההייטק הגדולות עמד ב 2012 על כ 18% ואילו בחברות סטארטאפ על כ 20%. עובדים מעל גיל 50 היוו רק כ 9% מכלל המועסקים בחברות ההייטק המסורתיות וכ- 11% מעובדי הסטארטאפים.

מאחר וגיל הפנסיה הינו 67/62 לגבי גברים ונשים, נשארו לדורשי עבודה בני 50, עוד 12-17 שנים לעבוד!

חיפוש עבודה בגילאים הנ"ל יכול להיות מתסכל מאוד. הנטייה של רוב המעסיקים היא לבחור בצורה כמעט אוטומטית במועמד הצעיר על פני המבוגר כשהם שווים בכישוריהם.

אז מה עושים ואיך מתגברים?

זה לא קל, אך אפשרי

בואו נזכור כמה עובדות:

1.  לבני חמישים ידע וניסיון שאין לרוב הצעירים וזהו הנכס המקצועי שלהם.

2. רוב בני החמישים נמצאים במצב פיסי /בריאותי מצוין

3.   בני החמישים משוחררים מדאגות לילדים קטנים ועיקר חייהם נסוב סביב עבודתם ותפקידם

4. בני חמישים יגיבו לאירועים לא צפויים ולמקרי משבר מתוך שיקול דעת ובבגרות גבוהה יותר מהצעירים.

5.לרוב בני החמישים השכר אינו הדבר החשוב ביותר בעבודה. הם מעריכים תפקיד על פי קריטריונים מקצועיים ומענה על ציפיות אחרות שלהם כגון: תנאי העבודה, האנשים בחברה, סיפוק מקצועי.

6. המבוגרים בחברה יעבדו יותר שנים (יציבות תעסוקתית) ויחפשו פחות הצעות אחרות במהלך עבודתם.

אז הכנתי למחפשי העבודה רשימת טיפים של CPS JOBS : התכוננו ! 

א. היה מודע למצב, אל תשחק את המשחק המתעלם! דבר על הנושא והסט כל חשש אפשרי שהמגייס מולך מעלה: אין לי בעיה לדווח לצעיר ממני, אני מקבל ביקורת מתוך רצון כן להשתפר, אני משקיע שעות בלי הגבלה, אני לא מתלונן ולא מקטר: אני פה כדי לעשות את מה שאני יודע ואתם צריכים!

ב. אתה חייב ללמוד למכור את עצמך בכיף!

אל תסתתר מאחורי אמירות כמו: אני לא טוב בשיווק עצמי, תמיד לא עסקתי בפוליטיקה/ביחסי ציבור, אני מהצנועים האלה…. שטויות: תן לעצמך שיעור ב: תסתכלו עלי טוב! אני העובד שאתם רוצים! לא משוויץ, לא מתהדר, אבל זורק בדרך אגב, סיפורי הצלחה והתמודדות עם קשיים שנתנו לך אמונה בעצמך וכוח להמשיך.

ג. הרחב את מעגלי החיפוש, כל יום תדאג לאתר הזדמנויות לא מקובלות:  בכנס, במאמר בעיתון, בקבוצות הרשתות החברתיות, בתערוכה, בקפה ברמת החייל: לך, תקרא, תדבר, יש חברה בצמיחה? יש יזם שמחפש מישהו לרוץ איתו? מישהו התפטר ומחפשים במקומו?

ד. הכן מספר גרסאות של קו"ח והשתמש בהן לפי הצורך, אחת קצרה המספרת רק על הכישורים שלך והממליצים שלך, אחת מפורטת יותר מבחינה כרונולוגית, אחת עם תפקידי הניהול, אחת רק עם תחומי אחריות מצומצמים. אחת באנגלית מוקפדת. ובלי הגיל בבקשה! גם לא מצב משפחתי או כתובת אלא אם הכתובת נמצאת בבנין הסמוך לעבודה. בקיצור התמקדו ברלבנטי ותחסכו זמן.

ה. הראיון

הקשיבו לשאלות, נסו להיות חיוביים בכל תשובה: היה קשה אבל אהבתי את האתגר, בוס תובעני אבל הוציא ממני את המיטב, עפתי על העבודה (כן, תתעדכנו במינוחים צעירים, זה יקרב אתכם למראיין)

ו. נתחו את הראיון שעברתם רשמו את כל השאלות שנשאלתם, התכוננו לראיון הבא והסיקו מסקנות לשיפור:

הראיתי מספיק התלהבות ועניין ? מכרתי את עצמי בקלילות? הפרחתי את חששות המראיין? איפה נתקעתי? איך אענה בפעם הבא?

ז. המו״מ על השכר:

 ברור לך שהצורך קודם לנוחות (ברור לך?) קודם כל חשוב לך לקבל עבודה אח"כ התנאים. עזוב אותם. אמור למראיין אני מצפה להצעה הוגנת. אני כבר לא צריך שכר גבוה לפנסיה ולא כדי להרגיש שווה, אני רוצה לעבוד!

 ח. היעזר במי שאתה יכול! אל תתבייש ואל תתנצל- אתה זקוק לעזרה, והיכולת להיעזר מעידה על כך שאתה מוכן ללמוד, שיש לך קשרים, שאתה אנושי ופתוח ושאתה באמת רוצה לעבוד.

לסיכום: 

אין הרבה יחוד במצב שלך לעומת בני 50 אחרים המחפשים עבודה. מה שעובר עליך עובר על עוד אלפי אנשים! התופעה שהחלה במאה העשרים ונמשכת עד היום: אי תעסוקת עובדים מהמעמד הבינוני גבוה, באמצע חייהם, היא חידוש שהולך ומתרחב. זו תופעה שגורמת לבעיות כלכליות וחברתיות, בזבוז של אנשים משכילים, מנוסים, מוכשרים, בריאים, בעלי משאבים, מכובדים שמייצגים את תמצית האוכלוסייה הטובה והמבוססת של המדינה.

התוצאות של תופעה זו הרסניות גם במובן האישי: משברים במשפחה/זוגיות, אומללות אישית ובעיות הסתגלות וגם במובן הכללי: משברים פיננסים, הזדקנות ללא משאבים כלכליים לצורך החזר משאבים למדינה ברכש או במימון, אובדן תפוקה במגזר החשוב כל כך בתעשייה הישראלית, שיכול בזכות עובדים כאלה להניע אחריו רכבת ארוכה של הישגים בינ״ל והצלחות פיננסיות ועוד.

אני מקווה שהכלים והטיפים במאמר זה יעזרו לבני 50 בחיפוש עבודה בהייטק ואף, אם מותר לקוות, יאירו את עיני המעסיקים לגבי אוכלוסיה זו.

אשמח לקבל תגובות הן ממחפשי עבודה והן ממעסיקים/ מגייסים.

מאת: אורית נאור, מנכ״ל

CPS JOBS 

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן