כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

דרושים שיווק ומכירות הייטק – הניסיון שלכם רלוונטי!

דרושים שיווק ומכירות הייטק

אם חיפשתם עבודה חדשה בזמן האחרון בתחומים של שיווק או מכירות, בטח ראיתם לא מעט מודעות דרושים שיווק ומכירות בהייטק. משרות שיווק ומכירות יש בשפע בעולם ההייטק, וכמות האנשים שמגישים עבורן קורות חיים נמוך בהרבה מאלו שמתאימים לאותן המשרות.

אז למה זה קורה, ולמה הניסיון שלכם רלוונטי יותר משאתם חושבים?

דרושים שיווק ומכירות בהייטק – למה מקצוענים לא מגישים קו"ח

מומחי שיווק, אנשי מכירות ומנהלים מתעשיות מסורתיות יותר בעלי ניסיון אדיר מרגישים שהם פשוט לא מתאימים לעבודה בתעשיית ההייטק. הם חושבים שזה לגמרי שונה מהעולם שאותו הם מכירים ושהדבר היחיד שדומה הוא השם של המקצוע שלהם. בגלל זה, הם לא מגישים משרות לעבודות בסקטור ההייטק המתפתח, שמציע משרות מעניינות ומתגמלות יותר גם בתקופות בהן שאר המשק בקיפאון של ממש.

אולי זה קרה גם לכם. ראיתם מודעת דרושים שיווק ומכירות בהייטק וחשבתם לעצמכם "וואו, זה נשמע מעולה, התנאים נראים טוב – אבל אין לי ניסיון עם עבודה בהייטק, אז אין לי סיבה להגיש קורות חיים…".

אם יש לכם ניסיון, אתם יכולים להתאים

תנו לנו לשפוך קצת אור על מה שקורה במציאות – הרבה מאוד אנשים שמצליחים להשיג עבודה דרך מודעות דרושים שיווק ומכירות בהייטק עושים את זה בלי ניסיון קודם בהייטק. המציאות היא שאם אתם כבר עוסקים בשיווק ובמכירות – גם אם אין לכם ניסיון עם עבודה בהייטק אתם יכולים להשתלב בתעשייה הזו עם קצת מאמץ, ראש פתוח ורצון ללמוד.

אז נכון, תעשיית ההייטק שונה לגמרי מכל תעשייה אחרת במשק. בהייטק משתמשים במתודולוגיות עבודה שונות, המבנה הארגוני שונה, וזה גם פחות או יותר המקום היחיד שבו תפגשו צעירים בני 21 שהשתחררו לפני יומיים וחצי מהצבא וכבר מרוויחים יותר מהמנכ"ל הממוצע.

עם זאת, יש הרבה דרכים להשתלב בתעשיית ההייטק. אפשר, למשל, להשתלב בתוכניות של חברות השמה בהן החברה עוזרת למועמדים למצוא עבודה בתחומים שונים בתעשיית ההייטק. בנוסף, אפשר ללמוד לימודי הייטק במכללות שעוזרות למקצוענים לעשות הסבת מקצוע להייטק ולהשתמש בניסיון האדיר שצברו.

לבסוף, אם יש לכם מספיק מוטיבציה ומשמעת עצמית, תוכלו גם ללמוד לבד. תוכלו לפתוח את האינטרנט ולקרוא על איך עובדות חברות הייטק ואיך מגישים קורות חיים נכונים למודעות דרושים שיווק ומכירות בהייטק.

עוד דבר שיעזור לכם מאוד להתקבל עם הניסיון שכבר יש לכם הוא ללמוד איך מתנהלים עם תוכנות ניהול משימות פופולריות כמו Trello' ו-Monday. דבר נוסף, וכנראה אחד מהחשובים ביותר, הוא להכיר מונחים מקצועיים שיעזרו לכם להבין את התרבות הארגונית ולהראות בקיאות במהלך הראיונות שלכם.

דרושים שיווק ומכירות בהייטק – אל תחששו לנסות להגיש מועמדות

אז כן, אם לא עבדתם בעבר בהייטק ואין לכם ניסיון עם עבודה בסביבה טכנולוגית וחדשנית – לגמרי כדאי שתשלימו פערים ותלמדו איך הדברים עובדים בעולם ההייטק. זה יעזור לכם להתקבל למשרות בהייטק, ובלי קשר להיות עובדים טובים יותר בעלי ערך גבוה יותר עבור כל ארגון, גם אם הוא לא חברת הייטק.

אבל גם אם אתם לא ממש בטוחים בעצמכם – אם יש לכם ניסיון בשיווק ובמכירות כדאי שתפסיקו להתעלם ממודעות דרושים שיווק ומכירות בהייטק. ההזדמנות הבאה שלכם נמצאת מעבר לפינה, ואם תגיעו רעבים להצליח עם הרבה מוטיבציה, הניסיון שלכם בשיווק ומכירות בתעשיות אחרות יכול להיות די והותר כדי לאפשר לכם להתקבל למשרה הבאה שלכם.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן