כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

אני מחפש עבודה!

רוצים לשמוע איך מחפש עבודה רואה את תהליך חיפוש העבודה מהזווית שלו?

רוצים לשמוע איך מחפש עבודה רואה את תהליך חיפוש העבודה מהזווית שלו?

ראיינו עבורכם את עידו, איש חומרה, בעל ניסיון של כ-5 שנים בתחום.

כשאתה מחפש עבודה- לאן אתה פונה?

אני פונה לאתרי דרושים כמו אולג'ובס וג'ובנט וגם דרך חברות השמה. הרבה חברות השמה קיבלו את קורות החיים שלי בעזרת אתר "ראנר", שהוא כלי יעיל ומאוד נוח, בהקלקה אחת מגיעים לכולם.

חברות השמה הן מבחינתי כלי מאוד טוב לחיפוש עבודה. אני בודק הרבה פעמים באתרי חברות השמה את המשרות הפתוחות שלהן!!

באופן כללי, שליחת קורות החיים והפצתם פשוטה היום יותר מבעבר, בזכות המידע והנגישות שיש באינטרנט לאינפורמציה עבור מחפשי עבודה. ניתן ללמוד תוך כדי חיפוש עבודה לגבי עצות וכלים שמסייעים למחפש העבודה.

 

מה אתה חושב על תהליכי חיפוש עבודה בשוק הנוכחי?

להפתעתי, לא קל למצוא עבודה בתקופה זו. חשבתי שאמצא עבודה חדשה באופן מיידי אבל בינתיים אני לא עובד כבר חודש וחצי.

בתקופת החגים לא היתה היענות בכלל מצד המעסיקים, בתום החגים הכל התעורר.

אומרים שהקושי הוא שיש משרות ויש מחפשי עבודה וקשה לחבר ביניהם. אני לא הרגשתי כך. מהנסיון שלי, אין מבחר רב של משרות, והמתפנקים שמסננים את התפקידים המוצעים- עלולים להישאר ללא עבודה זמן רב. המסקנה שלי- שצריך להתגמש ולהתפשר על-פי המצוי ולא על-פי הרצוי.

איך משפיעות עליך הידיעות והשמועות על הפיטורים בהייטק?

הידיעות על הפיטורים משפיעות בהחלט. אוטומטית אתה חושב שיהיה קשה למצוא עבודה. ככל שיש יותר מפוטרים שמחפשים עבודה, ישנם יותר מועמדים על כל תפקיד וזה מקשה על התקבלותך לעבודה.

בתקופה הנוכחית יש תחושה של שינויים וקיצוצים במשק, אז יש הרגשה שזו תקופה לא טובה למחפשי העבודה. לעומת זאת, שמתי לב שיש תחומים בהם יש פריחה וביקושים גדולים. זה לא משבר כפי שהיה בעבר, אבל גם לא תקופה קלה.

מה כדאי לעשות כדי להצליח במציאת המשרה שאתה מחפש?

חברות ההשמה עושות עבודה טובה, ויש אתרים טובים לחיפוש עבודה, תכנים טובים שעוזרים ומעניקים טיפים מסוגים שונים וגם הרבה בלוגים וניוזלטרים בתחום.
כדאי להשקיע זמן וללמוד. מבחינה פסיכולוגית: כדאי לחפש עבודה כאילו כל יום הוא היום הראשון שאתה בבית: להמשיך לחפש עבודה באינטנסיביות, לעשות לו"ז מסודר של איפה אני מחפש וכמה זמן אני משקיע ביום.

כשנתקלים בקשיים, אפשר להרחיב את תחומי החיפוש, את האזורים הגאוגרפיים שבהם אתה מעוניין לעבוד. גם אם תעסוק בתחום מעט שונה ממה שעסקת עד כה, תוכל ללמוד ולהתפתח בעוד כיוון ותרכוש כלים וניסיון לעתיד, ואם תיסע עוד רבע שעה או 20 דקות- זה לא נורא אם התפקיד טוב והחברה טובה, אתה ממילא במכונית.
במקרה שלי: הגשתי מועמדות גם למשרות שאין לי בהן ניסיון ואפילו התקבלתי למשרה שלא היה לי בה ניסיון קודם. הסיבה: הראיתי נכונות ומוטיבציה. חשוב לשדר את זה למראיין. כל עבודה יכולה להיות הזדמנות ללמידה חדשה.

מה הטיפ שלך לגבי ראיונות עבודה? 
להתייחס לראיון בקלילות כמה שאפשר ולא להיכנס ללחץ, לבוא בגישה חיובית. גם אם לא עוברים את הראיון- אפשר ללמוד מה לא לעשות בפעם הבאה. חשוב, לבוא אופטימי עם חיוך, להראות התלהבות ורצון לעבוד ולהשקיע, ולא להיכנס לדיכאון כשמקבלים תשובה שלילית.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן