כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

Android Developer – על משרת הפיתוח של אנדרואיד

android developer

אם חיפשתם משרת פיתוח בזמן האחרון, בטח ראיתם לא מעט מודעות דרושים של משרות android developer. ארגונים העוסקים בתחום של השמה להייטק מחפשים בנרות מפתחי אנדרואיד וההזדמנויות בשוק נעות מעבודה בסטארטפים קטנים וחדשניים לעבודה בחברות הייטק ענקיות. ומה לגבי השכר? מזה ממש אין מה לדאוג, הוא מאוד מתגמל.

אז למה שווה להיות android developer, מה הן היכולות הנדרשות ממפתח אנדרואיד, מה עושה מפתח אנדרואיד במסגרת העבודה שלו, ובאילו סוגי פרוייקטים תוכלו לקחת חלק כמפתחי אנדרואיד?

למה שווה להיות android developer?

android developer או בעברית, מפתח אנדרואיד, הוא כמו שבטח כבר ניחשתם – תפקיד שכולל פיתוח אפליקציות המבוססות על מערכת ההפעלה אנדרואיד. פיתוח אנדרואיד הוא סוג של פיתוח מובייל, כלומר פיתוח לממשקים של טלפונים חכמים. קיימות שתי מערכות הפעלה מרכזיות בעולם המובייל –  הראשונה היא אנדרואיד והשנייה היא IOS, מערכת ההפעלה של האייפונים של חברת אפל.

android developer נהנה מסביבת פיתוח חופשית וגמישה יותר מאשר IOS developer, וזאת משום שמערכת ההפעלה אנדרואיד מבוססת על לינוקס – מערכת קוד פתוח. מערכת ההפעלה IOS של אפל, לעומת זאת, גמישה הרבה פחות כיוון שהיא לא מבוססת על קוד פתוח.

אילו יכולות נדרשות כדי להיות android developer?

בשביל להיות android developer, תצטרכו להתמצא בפיתוח אפליקציות המיועדות למערכת ההפעלה של אנדרואיד. ברוב המקרים, הדרך לשם היא על ידי לימודי מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, ולאחר מכן התמקצעות באנדרואיד.

דרך נפוצה נוספת ללמוד איך להיות מפתחי אנדרואיד הוא על השתתפות בקורס פיתוח אפליקציות מובייל מסוג אנדרואיד.

בנוסף ללימודים והידע הטכני, android developer גם צריך להיות עצמאי ובעל יכולת לתרגם את הדרישות העסקיות של החברה לתוכנית פעולה טכנולוגית ברורה. במקרים רבים, מפתח אנדרואיד צריך להיות כזה שיודע לבנות אפליקציות מאפס ולפתח שכבות רבות של הפרוייקט. היכולות להיות עצמאי ולפתח אפליקציות מקצה לקצה הן חשובות במיוחד במקרה של פיתוח אנדרואיד. אם תדברו עם ארגוני השמה להייטק, תגלו שאחת מהדרישות הכי פופולריות של חברות המחפשות android developer הן מישהו שידע לקחת פרוייקט ולרוץ איתו קדימה.

דבר שנוסף שחשוב שיהיה למפתח אנדרואיד הוא איזשהי הבנה בעיצוב או לפחות גישה לעיצוב. כמובן שתפקיד המפתח הוא לפתח תוכנה ולכתוב קוד ולא לעצב, אבל מפתחי אנדרואיד צריכים שתהיה להם את היכולת לשלב את העיצובים של צוותי ה-UX באפליקציות ולהבין איך ליישם עיצובים של ממשקי משתמש בתוך האפליקציה.

בשביל לקחת עיצוב מוכן ולהפוך אותו לקוד מתפקד, android developer צריך שתהיה לו את ההבנה של איך לבנות עיצוב בצורה שתהיה כמה שיותר נקייה, נכונה ועקבית. 

באילו פרוייקטים משתתפים מפתחי אנדרואיד?

מפתחי אנדרואיד הם חלק אינטגרלי וקריטי מעבודתן של חברות רבות, החל מתאגידי הייטק גדולים ועד לסטארטפים צעירים ושאפתניים.

בחברות המפתחות משחקי מובייל או שהמוצר העיקרי שלהן הוא אפליקציית מובייל, android developer הוא לב ליבה של העשייה והוא מעורב בכל שלבי הפיתוח של המוצר של החברה. 

אבל גם בחברות שהלחם והחמאה שלהן הוא לא אפליקציות, במקרים רבים יש צורך במפתחי אנדרואיד. גם בחברות המפתחות מערכות טכנולוגיות מורכבות, כמו למשל זיהוי פנים בעזרת מצלמות אבטחה, יהיה צורך במפתחי אנדרואיד שיבנו אפליקציה שתאפשר לשלוט במערכת ולעבוד איתה.

בנוסף, android developer יכול להתבקש לבנות אפליקציה פנימית שמאפשרת ללקוחות לעבוד עם המוצר  המרכזי של החברה בצורה נוחה ונגישה יותר.

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן