כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

6 טעויות נפוצות שמרחיקות את עבודת חלומותיכם

אתם רוצים לשפר את התנאים שלכם ומחפשים עבודה בצורה דיסקרטית? או יושבים בבית ומחפשים עבודה בצורה גלויה?בכל מקרה, בדקו את עצמכם: האם גם אתם עושים אחת או יותר מ- 6 הטעויות הנפוצות בחיפוש עבודה חדשה?

תומר מוסמן

אתם רוצים לשפר את התנאים שלכם ומחפשים עבודה בצורה דיסקרטית? או יושבים בבית ומחפשים עבודה בצורה גלויה?בכל מקרה, בדקו את עצמכם: האם גם אתם עושים אחת או יותר מ- 6 הטעויות הנפוצות בחיפוש עבודה חדשה?

1. לא להתכונן לראיונות

"דַּע, מֵאַיִן בָּאתָ וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ " נכון, פירוש הרמב"ם שונה טיפה משלנו אך עבודת הכנה הכוללת תרגול, סימולציית ראיון העבודה ומחקר אודות החברה יגדילו משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם.

"דַּע, מֵאַיִן בָּאתָ" –הכינו את פיץ' המכירה האישי שלכם היטב, דעו לספר על עצמכם ועל הניסיון המקצועי הרלוונטי שרכשתם, בדגש כיצד הניסיון שצברתם עונה בדיוק על דרישות המשרה המוצעת –התמקדו והכינו דוגמאות של פרויקטים מעניינים שעבדתם עליהם ומהו חלקכם בתהליך;
על הדרך מומלץ להכין כבר את התשובות לשאלות שתמיד שואלים בראיונות עבודה.

קראו איך מתמודדים עם השאלות הקשות בראיון עבודה במאמר הזה.

"וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵך" – ככל שתדעו יותר על החברה שאתם מתראיינים בה כך הסיכויים שלכם להתקבל אליה יעלו. המראיינים רואים את המחקר הקטן שעשיתם כאמביציה להיכנס לתפקיד. ההכנה גם תאפשר לכם להשלים פערים מהר מאוד תוך כדי הראיון.

היום קל מתמיד למצוא פרטים אודות החברה והתרבות הארגונית בה.בדקו את אתר החברה, את הדף שלה בפייסבוק ו LinkedIn – אולי חברים שלכם עובדים בארגון? \ או קשורים למישהו בפנים ויכולים לתת לכם טיפים או המלצות על תהליך הגיוס? כמו כן, תוכלו לראות מי מראיין אתכם ולהבין את תפקידם בחברה.

2. התנהגות לא מקצועית

התנהגות מקצועית בתהליך הגיוס נכללת בכל נקודת מגע עם הארגון, החל מהתכתבויות מיילים, שיחות טלפון וכמובן פגישות פיזיות בראיונות עבודה.
חשוב שבכל אחת מנקודות מגע אלו תבנו את המיתוג המקצועי שלכם. לכן, אל תענו לשיחת ראיון עבודה ב "בטח שזה זמן טוב לדבר" כשאתם בסופר תוך כדי מריבה עם הילדים. המנהל המגייס הוא לא "אחי", שימו לב להגיע בזמן אל ראיון העבודה ובצורה שמכבדת אתכם ואת המעמד. או בקיצור, "נא להתנהג בהתאם".

קראו עוד על איך להתנהג בראיון עבודה במאמר הזה.

3. נוכחות שגויה ברשתות החברתיות

אם ב"אח הגדול" עסקינן, בוא נגלה לכם סוד קטן מתעשיית משאבי האנוש, מראיין טוב יודע עליכם
ה-ר-ב-ה יותר ממה שאתם חושבים. לכן חשוב לעשות להם עבודה קלה במציאת המידע החיובי עליכם, כמו פרופיל ה-LinkedIn שלכם, תיקי עבודות, מאמרים מקצועיים, שכתבתם וכדומה. ולהקשות קצת יותר במציאת פרטים אישיים שלא קשורים למקום העבודה. התחילו בבדיקה יסודית של הגדרות האבטחה שלכם בכל הפרופילים שלכם ובדקו מה מוגדר כ- Public .

קראו יותר על חיפוש עבודה נכון ברשתות החברתיות במאמר הזה.

4. קורות חיים לא רלבנטים למשרה

האם קורות החיים שאתם מגישים עונים על דרישות המעסיק?
אם תשובתכם היא לא, זה יכול להיות מ-2 סיבות;
הראשונה, הניסיון המקצועי שלכם לא מתאים למה שהמעסיק מחפש ואז הגשת מועמדות היא בזבוז זמן מוחלט שלכם ושל המעסיק.
השנייה והנפוצה יותר, היא שקורות החיים שלכם לא מותאמים לפרופיל שמחפשים.
לכן, מומלץ להכין מספר גרסאות של קורות החיים עם הדגשת הניסיון המקצועי שלכם ביחס לפרופילי משרה שונים.
חשוב לציין, לא לנפח ולעולם לא לשקר אלא להדגיש ניסיון מסוים על פני אחר.
(לדוגמא: אם אתם מחפשים גם משרת פיתוח hands-on וגם משרת ניהול צוות הכינו גרסאות שונות של קורות החיים שמתמקדים בתיאור כל אחד מהתפקידים.(

קראו יותר על איך כותבים קורות חיים בהייטק? במאמר הזה .

5. התפשרות לא נכונה

גם אם אתם לא יכולים לראות יותר את הבוס במקום העבודה הנוכחי או שמאסתם בישיבה בבית ובראיונות עבודה – אל תתפשרו!

בהייטק הישראלי בונים קריירה, לא עבודה. אם התפקיד המוצע עבורכם לא פותר את הבעיות שבגללן התחלתם לחפש עבודה חדשה מלכתחילה (סיבות אישיות, מקצועית או חברתיות ) אין לכם למה להחליף מקום עבודה ובטח לא להתפשר.

קראו יותר על הנושא במאמר: overqualified, האם אתם טובים מדי לתפקיד הזה?!

מצדו השני של המטבע, אל תבקשו לרוץ לפני שלמדתם ללכת, אם סיימתם השנה את התואר אין לכם למה להגיש מועמדות למשרות ארכיטקט תוכנה או CTO. הגישו מועמדות והציבו לכם יעדים ריאליים להתקדמות.

6.גישה שלילית

תהליך מציאת עבודה חדשה לוקח זמן, כח, השקעה, תסכולים. במילים אחרות, זה פחות כיף מלונה פארק. ככל שהתהליך מתמשך, כמובן שהאופטימיות הולכת ופוחתת.
דרך ההסתכלות הנכונה על תקופת חיפוש העבודה היא הכרה בכך שמדובר רק בתקופה זמנית.

כיום כשהביקושים למשרות בהייטק רק צומחים מיום ליום, תהליכי הגיוס מתקצרים גם הם.
לכן שמרו על ראש מורם, למדו מכל ראיון ומבחן מה הייתם יכולים לעשות טוב יותר, ותגיעו מוכנים יותר אל הראיון הבא, בשאיפה שיהיה האחרון.

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן