כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

5 מתודות עבודה לאדם הפרודוקטיבי

רוצים למצוא את השעה ה-25? איך? מאיפה מתחילים?
באופן אובייקטיבי זה נקרא פרודוקטיביות (Effective & Efficient) רועי טרטמן יזם , מנטור ומרצה לעסקים ריכז לכם 5 רעיונות ליישום מהיר וקל.

רועי טרטמן

אין לי זמן. נכון, אף פעם אין זמן. בין כל הדברים שאנו עושים בחיינו (המקצועיים והאישיים) אין לנו מספיק זמן ותמיד חסרה עוד שעה אחת ביום ואז הופ! הכל מסתדר. בוא נגיד שזה נכון ואנחנו רוצים למצוא את השעה ה-25 הזו, איך? מאיפה מתחילים? יש הרבה, אבל באופן אובייקטיבי זה נקרא פרודוקטיביות (Effective & Efficientריכזתי לכם כמה רעיונות ליישום מהיר וקל.

1. ניהול זמן

לפני הכל, ניהול זמן נכון זו חלוקה למשימות, וזה אומר To-Do List. הרעיון הוא פשוט כמובן ואומר שאנו צריכים לראות את המשימות לפנינו בכל זמן נתון, בכדי שנדע לחזור אליהן אם הגזמנו עם הפייסבוק או פשוט הגענו למשרד בבוקר.
לכל משימה יש זמן מתאים (וגם זמן שצריך להקצות לה). לדוגמא, יצירת מצגת היא משימה יצירתית ולכן נפנה לה זמן מוגדר ונשתדל להתמקד רק בה (כן, בלי טלפון, בלי אינטרנט, בלי סיגריות). למשימה קבועה ויום יומית, כמו מעבר ומענה לאימיילים נגדיר שעה קבועה, לא בסוף היום וגם לא בתחילתו – כי לרוב משימה זו תיצור הרבה משימות חדשות ואנו לא יודעים עדיין כמה זמן יידרש לכל אחת מהן.
טיפ אחד שתמיד עובד: תפתחו את היום עם משימות שכיף לכם לעשות אותם או לחילופין להתחיל במשימות קלות ומהירות על מנת לצבור מומנטום.
ריכזתי לכם לינקים להורדה לכמה אפליקציות מומלצות לניהול זמן : Any.doTodoistEvernote

2. ניהול אימייל

אימייל זוהי מומחיות שהיא הראשונה והחשובה ביותר ולהתמקצע בה (email ninja). כנס לאינבוקס שלך: כמה אימיילים יש לך שם? מעל 30? לא טוב.

Inbox: Zero

הרעיון מאחורי Inbox: Zero אומר שה Inbox שלכם אמור לשאוף להיות ריק. הכוונה שאימיילים שב Inbox שלכם הם משימות, ואם סיימתם איתם או שהם לזמן אחר, או שהם לידיעתכם וחושב לכם לשמור אותם – יש להם מקום מיוחד, נעים מאוד Archive, או כל סוגי התיקיות ב Outlook. על מנת להגיע ל Inbox:Zero עליכם להקדיש בין 2-4 שעות כדי להגיע למצב שמעכשיו כל אימייל שייכנס יעבור למקום הראוי לו.
נסו את זה קודם, לא תוכלו לחזור אחורה.
עוד עובדה קטנה: תתחילו לנסח מיילים לפי חוק ה-5 שורות: אימיילים שזוכים להכי הרבה תשומות לב לא עוברים את ה-5 שורות, אין טעם להרביץ תורה – אנחנו רוצים שיתייחסו לאימיילים שלנו. קצר, קולע.
אפליקציות מומלצות:  MailboxGmail (add-ons)DispatchBoxer

3. G.T.D

Getting Things Done – היא שיטה שפיתח דיוויד אלן, המבוססת על ספרו בעל אותו שם, מגזין טיים קבע שאלו אחד הספרי חובה לעסקים, אז אם אתם מחפשים מה לקרוא לפני השינה-מומלץ!Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net
לשיטה שני אלמנטים עיקריים: שליטה ונקודת מבט (control and perspective). 5 השלבים של השיטה לפרודוקטיביות:

· איסוף Capture – אספו את כל המשימות שלכם ורשמו אותן, לפי קטנה לגדולה, אישי / עבודה, כמה זמן ייקח לכל משימה.

· הבהרה Clarify – נתחו כל משימה שרשמתם, והבהירו מה זה אומר לטפל במשימה. אם זו "תכנית שיווק 2014" אולי אתם יכולים להאציל סמכויות, אולי לפרק את המשימה לתתי-משימות, מה אפשר לפעול מיד, מה תלוי בתשובות מגורם אחר.

· ארגון – Organize – כל משימה שרשמתם תייגו אותה או העבירו אותה לסוג. כלומר: טלפון, אימייל, פגישה, רכישה/הזמנה, מצגת/מסמך/דו"ח.

· מעקב – – Reflect כל הזמן חזרו לרשימות ובדקו: איפה אתם עומדים ומה המשימה הבאה בתור? בחרו משימות שאתם יודעים שתוכלו ואתם מוכנים לטפל בהן. עשו פגישה שבועית ומעקב אחרי מצבכם/ן.

· עשייה – Engage – כמו הסלוגן של  Nike פשוט עשו את זה.

4. הגוף שלנו

מה לעשות? קצת רוחניות לא הרגה אף אחד. אבל, האמת, זה ממש לא העניין. לכל גוף יש מעגל זמנים: ערניים, יצירתיים, מרוכזים, עייפים, חלשים, חסרי-סבלנות יותר או פחות. אם אתם לא אנשי בוקר, אל תהיו אנשים בוקר! בעברי אני הייתי מתחיל את ה"תכלס" של יום העבודה ממש לקראת 11:00, לפני זה היה הרבה אינטרנט, קפה (סיגריה), עוד אינטרנט ואז מתחיל לעבור על האינבקוס לראות מה אני עושה לפני צהריים ומה אחרי, כי הגוף מותש אחרי ארוחת צהריים ואז אולי פחות כדאי לעשות משימות יצירתיות (כמו מצגת, דו"ח וכו') מה שאני בא להגיד לכם זה, תמצאו את הזמן שאתם הכי פרודוקטיביים למשימות שלכם ותסדרו את היום בהתאם. קצת מידע מבוסס מחקרים: פה

5. סמארטפון (שח-חכם)

נכון, משחקים זה נהדר, וקנדי קראש זה ממכר, אבל המכשיר הזה הוא המפתח להצלחה העסקית שלכם. אם אתם לא אנשי סמארטפון זה בהחלט הזמן להתחיל. עבודה נכונה עם המכשיר יכולה לגרום לכל מה שרשום למעלה, להיות משולב עם החיים האישיים שלכם וזה נותן לכם איזון עבודה/חיים אישיים נהדר.
כדי להתחיל הנה 50 אפליקציות פרודוקטיביות נהדרות להתחיל (אין צורך להתקין יותר מ-4)

אסיים ואומר, אל תנסו את כל חמשת הטיפים מייד – התייחסו לנקודות הללו כרשימת ה to-do הראשונה שלכם וחזרו אליה מידי פעם ופשוט נסו, אולי תרוויחו את השעה ה-25 הנכספת.

רועי הינו יועץ \ מנטור לסטארטאפים ומרצה לחברות בכל השלבים בעיקר בנושאי יזמות  ניהול מוצר Soft Skills ועוד. בנוסף,רועי הוא יזם בעצמו ומייסד-שותף של חברת Fitfully.

בעבר, היה מייסד-שותף של Kupoya, שנרכשה ב-2012 שם התמקד בתפקידי ניהול השיווק בכלל וניהול המוצר.לפני כניסתו לעולם היזמות, רועי הוביל צוות ייעוץ והדרכה בחברות טלקום ותקשורת מעל ל-7 שנים.

לינקדאיןil.linkedin.com/in/roytertman/

מייל להזמנת הרצאות:  roy.tertman@gmail.com
אתר אישי: www.roytertman.com

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן