כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

11 טיפים להתנהלות נכונה מול חברת השמה

אתם יכולים לגלות משרות שלא ידעתם על קיומן, חברות שלא שמעתם עליהן, ולקבל סיוע לאורך כל התהליך על ידי יועצת השמה אישית שתלווה אותך

למה ארגונים וחברות, גדולים וקטנים, פונים לחברת השמה?

כדי שחברת ההשמה תמצא להם עובדים טובים ומתאימים, לאחר סינון קפדני.

עבור שירות איכותי זה חברת ההשמה גובה תשלום מהחברות.

ומה לגבי מחפשי העבודה? או יותר נכון:

What's in it for you?

אתם יכולים לגלות משרות שלא ידעתם על קיומן, חברות שלא שמעתם עליהן, ולקבל סיוע לאורך כל התהליך על ידי יועצת השמה אישית שתלווה אותך. כל זאת ללא תשלום.

לכן הקשר האישי עם חברת ההשמה צריך להיות חשוב לכם, מי שמשקיע יכול לקבל תמורה הרבה מעבר לציפיות.

הנה 11 טיפים על איך לייצר מערכת יחסים טובה עם חברת ההשמה:

1. קשר אישי:
צרו קשר אישי עם המגייסת ששוחחה אתכם. כמו בכל סיטואציה בחיים, כימיה ותקשורת טובה בין אנשים יכולה לגרום לפתיחות ולקירבה שיעזרו לך להגיע לתוצאה המיוחלת, (זכרו שתלונות וביקורת רק מביאים התנגדות ורגשות שליליים).

2. זמינות:
היו זמינים ונגישים כאשר מתקשרים אליכם מחברת ההשמה או מהחברה המגייסת. תשדרו שאתם בעלי מוטיבציה, רציניים ומתלהבים לשמוע על תפקיד חדש.

3. שיתוף פעולה:
ככל שתשתפו את חברת ההשמה במידע שיש לכם לגבי התפקיד/המראיין/המעסיק, כך גדלים הסיכויים שתקבלו מידע בעל ערך שעשוי להשפיע על קבלתכם לעבודה.

4. פתיחות:
שתפו את המגייסת לגבי ההעדפות אישיות שלכם, כגון: סגנון עבודה שיתאים לכם יותר, עבודה בצוות או עבודה עצמאית, מה המגבלות שלכם: שעות וימי עבודה, מיקום, מרחק, חברה גדולה/קטנה, מה חשוב לכם יותר בשלב זה של חייכם: בטחון,כסף,אתגר וכו. עדכנו את חברת ההשמה במידה ויש שינוי בהעדפותיכם. בצורה זו חברת ההשמה תוכל להתאים לכם את המשרות בצורה מדויקת.

5. הכינו שאלות מראש:
נצלו את הקשר עם חברת ההשמה לקבלת אינפורמציה רחבה: מידע על החברות בהן אתם מתראיינים, אופי תהליך הגיוס והמבחנים, מידע על המראיין וטיפים כלליים.

6. שירותים נוספים:
בדקו מול חברת ההשמה אילו שירותים נוספים היא מציעה: ניסוח קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה ומבדקי אישיות, ייעוץ תעסוקתי וכדומה.

7. יוזמה:
חשוב לנהל ולהוביל את תהליך חיפוש העבודה: לשלוח קורות חיים מנוסחים בהתאם למשרה המפורסמת, ליצור קשר עם המגייסת ולהציע את עצמכם למשרה חדשה שראיתם.

8. קורות החיים:
בדקו את קורות החיים שלכם, האם ניתן להבין מתוכם שאתם מתאימים לתפקיד אותו אתם רוצים?
התייעצו עם המגייסת: האם יש צורך בעדכון או בניסוח מחדש? אנגלית או עברית, פירוט נרחב יותר על תחום עיסוק, האם קורות החיים נראים עמוסים/קצרים?

9. קשרים:
בחרו בחברת השמה גדולה ומוכרת בשוק – כזו שכבר מצאה עבודה לחברים שלכם, ושמגוון הקשרים שיצרה במהלך השנים יתרום לחיפוש העבודה שלכם.

10. אונליין:
בקרו באתר של חברת ההשמה והירשמו כדי לקבל עדכונים על משרות המתאימות עבורכם. הצטרפו לקבוצות רלוונטיות ברשתות החברתיות: לינקדאין/פייסבוק/טוויטר ועקבו אחרי משרות חדשות, מאמרים וסקרי שכר.

11. גמישות:
היו פתוחים להצעות והזדמנויות. גשו להתראיין גם למשרות שהגדרת התפקיד שלהם אינה תואמת בדיוק את מה שחיפשתם, אם מבחינת התואר, השכר או תחומי העיסוק. סמכו על המגייסת שמלווה אתכם לאורך כל הדרך, תנו לה חופש פעולה וייתכן שתופתעו לגלות תפקיד נפלא עליו אפילו לא העזתם לחלום.

לחצו לחזרה לניוזלטר

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן