כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

10 טעויות נפוצות שעושים בראיון עבודה

עברתם את מיון קורות החיים ואת שיחת הטלפון הקצרה שבדקה את נכונותכם לבצע את התפקיד ועכשיו אתם מוזמנים לראיון פנים-אל-פנים בחברה.
ראיון העבודה הוא שלב מתקדם בתהליך חיפוש העבודה.
זו ההזדמנות שלכם לעשות רושם טוב ולקבל הצעת עבודה, חבל לפספס!

עברתם את מיון קורות החיים ואת שיחת הטלפון הקצרה שבדקה את נכונותכם לבצע את התפקיד ועכשיו אתם מוזמנים לראיון פנים-אל-פנים בחברה.

ראיון העבודה הוא שלב מתקדם בתהליך חיפוש העבודה.

זו ההזדמנות שלכם לעשות רושם טוב ולקבל הצעת עבודה, חבל לפספס!

10 טעויות נפוצות
שעושים מחפשי עבודה המגיעים לראיון

1.      מאחרים ולא מתנצלים או מבריזים ולא מודיעים ואח"כ מחפשים תירוצים, דבר הגורם למראיין לחשוש בקשר לעמידה בהתחייבויות ולהם עצמם להרגיש לא נוח כבר בתחילת הראיון.

2.      ממהרים אחרי הראיון לחזור לעבודה ואז לא יכולים להישאר לראיון נוסף, במקרה שהמעסיק מעונין לקיים כבר במקום ראיון שני ומתקדם, ועלולים לפספס הזדמנות.

3.       משמיצים את הבוס או את החברה הקודמת  דבר שגורם לדאגה וחששות של המראיין שכך גם יעשו במקום העבודה הנוכחי.

4.      מתפתלים בכסא לגבי סיבת הפיטורין ולא מצליחים להסביר באופן אמין ואחראי למה פוטרו (כולל לקחת על עצמם את האשמה).

5.      מבקשים שכר גבוה כדי להתמקח. כאשר המנהלים הישירים או מנהלי משאבי אנוש מסרבים לקיים משא ומתן, הם מעדיפים לשלול מיידית את מועמדותם לתפקיד על בסיס חוסר התאמה תקציבית או חמדנות.

6.      מצהירים שאין להם נסיון בנושא מסוים כי מפחדים שיתקילו אותם בשאלה במקום לשדר: אני לא מכיר אבל אשמח ללמוד, אוכל להכנס לזה במהירות, לחשוב על פתרון, אני לא חושש מלימודים.

7.      אומרים שרוצים להתקדם ובכך מעלים חששות אצל המראיין לגבי הסבלנות והמוטיבציה שלהם לבצע בהצלחה את התפקיד המוצע להם שאינו כולל קידום.

8.      נותנים שם של הבוס כממליץ ולא מזהירים מראש את המראיין שהבוס אינו טיפוס מפרגן ועלול לומר עליהם  דברים לא נעימים.

9.      לא מתאמים את הסיבה לסיום עבודתם הקודמת עם המנהל שלהם שמתאר כאשר פונים אליו סיבה לגמרי שונה.

10.  לא משדרים התלהבות ועניין בתפקיד המוצע ובכך מעלים אצל המראיין את החשש כי הם טיפוסים חסרי אנרגיה, עייפים ומשועממים שלא יתנו את התפוקות הרצויות.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן