כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

10 המשרות המבוקשות ביותר בהייטק

בתעשיית ההייטק בה הטכנולוגיה משתנה על בסיס יומי כך גם הביקושים למקצועות, לכן, לכבוד השנה החדשה החלטנו לסכם לכם:
*מה הם עשרת המשרות המבוקשות ביותר בהייטק? *מה המגמות בכל אחת מהמשרות? *כמה מרוויחים בכל מקצוע?

תומר מוסמן

בתעשיית ההייטק בה הטכנולוגיה משתנה על בסיס יומי כך גם הביקושים למקצועות, לכן, לכבוד השנה החדשה החלטנו לסכם לכם:
*מה עשר המשרות המבוקשות ביותר בהייטק? *מה המגמות בכל אחת מהמשרות? *כמה מרוויחים בכל מקצוע?

1. Web frontend developer/ JavaScript developer

הביקושים למשרות Frontend נמשכים בעליה ניכרת בעיקר למועמדים המתמחים בסיפריות Javascript. לאחרונה הביקושים עולים בכלל חברות ההייטק בשונה משהיו מקובלים בעבר בעיקר בחברות Start Up. הסיבה המרכזית לעליית הביקושים היא בשל הצורך במעברים בין פלטפורמות Desktop Web ו Mobile.

2.    Mobile –  ios, Android

חברות רבות מבצעות הסבה של הפלטפורמה האינטרנטית הקיימת שלהם אל העולם האפליקטיבי של ה- Mobile אם בתור אפליקצית iosAndroid או אתר מותאם מכל דפדפן נייד.
מאחר ומדובר בצורך רב של התעשיה הפוגש היצע מאוד מוגבל של מועמדים. התנאים בתחום זה הם מהגבוהים בשוק ההייטק.
לרוב, מועמדים מנוסים יקבלו מספר רב של הצעות מחברות רבות והחברות יראו גמישות תחרותית בנוגע לשכר. החברות מעדיפות בעלי השכלה אוניברסיאית אך מוכנים להתפשר על בעלי נסיון.

3.    משרות פיתוח Open source   בשפות  Python/ Ruby on rails

חברות רבות מזהות את היתרונות בפיתוח בקוד פתוח לרבות המהירות, הגמישות וההתאמות לצרכי השוק.
חלק מהחברות יהיו מוכנים לעשות הסבה מקצועית למועמדים המנוסים בשפות פיתוח אחרות בעלי תארים ממוסד אקדמי מוכר .

4.    Devops/  Sys Linux

הביקוש לאנשי Devops חצה את גבולות החברות הגדולות, כיום ממש כמעט כל חברת תוכנה וסטארטאפ דורשות איש \ צוות Devops  בחברה. לרוב המעסיקים דורשים ידע מוכח כ- Devops אך מכיון שמדובר בתפקיד יחסית חדש הם מוכנים להתגמש לטובת אנשי סיסטם לינוקס בעלי ידע בכתיבת סקריפטים ובעלי נסיון בסביבות פתוח. דרישות הסף בתפקידים אלו לרוב יהיה ידע ונסיון קודם ב Linux וכתיבת סקריפטים.

5.    אלגוריתמאים

כבר שנים שבראי המגייסים אלגוריתמאים הם חדי הקרן של עולם ההייטק- הטובים שבניהם מבוקשים עד מאוד וחברות עושות את כל שביכולתן לשמר את המוחות בתוך הארגון ולטפח אותם שם.
תחומי הביקוש המרכזיים בתחום האלגוריתמיקה כיום הם עיבוד תמונה, אותות, Machine learning ו Data mining . לקוראים סעיף זה וחושבים על הסבה מקצועית לתחום חשוב להבין את דרישות הסף לתפקידים אלו בהם ההשכלה האקדמית בתארים מתקדמים ( תואר שני וחלק מהמשרות אף נדרש דוקטורט) והנסיון המוכח הם תנאי ללא שום פשרות .

6.    C/C++/Linux kernel / Linux embedded

ממשיכים הביקושים למועמדים מומחים המנוסים בעיקר בתחומי קצה ספציפיים: ניסיון רב ב Big dataLinux Kernel,פיתוח ב Low levelFront end web– Angular  ו Java web  שווה היום כסף רב.

עיקר הביקושים מגיעים מחברות מתחומי אבטחת מידע, אחסון, ענן, חברות בתחומי פרסום מבוסס ביצועים, שיתופי קבצים וכמובן מסחר מקוון.

7.    QA automation

הביקושים לאנשי אוטומצית אבטחת איכות עולים יותר ויותר בעיקר בחברות מוצר בתחום ה- SecurityMobile וחברות Web.הדרישות המבוקשות ביותר הוא נסיון בעבודה בסביבות  Python ו ,Java ומשרות רבות דורשות ניסיון בעבודה עם Selenium ועל Linux.

דרישות המעסקים בתחום מתמקד לרוב בניסיון מחברות דומות, ניסיון בפיתוח מאפס, ניסיון בעבודה על מערכות מורכבות, בנוסף, יותר חברות מחפשות כיום מועמדים עם תארים למשרות פיתוח אוטומציה מבעבר.

אנשי האוטומציה נדרשים להבין ולהכיר את המערכת ברמת מפתח תוכנה, נדרשת הבנה מעמיקה של הקוד. ניסיון בעבודה על מגוון רחב של מערכות הפעלה וידע ורסטילי ולא ממוקד לתחום בודד הופך ליתרון משמעותי.

 

8.    Product Managers

הביקושים האדירים למשרות ניהול מוצר מגיעות מכל תחומי הידע של התעשייה, עם זאת, העליה המרכזית בביקושים הם לאנשי מוצר מחברות און ליין, משחקים, אבטחת מידע, סייבר, קלאוד וביג דאטה. כמו כן, מזהים ירידה בביקושים למוצרי חומרה משולבת תוכנה וטלקום.
העלייה הכללית בביקושים למוצרי אפליקציות מעלה את הדרישות לאנשי ניהול מוצר המגיעים מאותם עולמות התוכן בעלי נסיון בתפקידים דומים.
יכולת תמרון בין משימות רבות, ורסטיליות ויכולת לאמץ ולהחדיר שינויים וחידושים למוצר הם חלק מהדרישות שמעסיקים מחפשים מהמועמדים.

 

9.    מנהלי קמפיינים

ההצלחה האדירה של תעשיית האון ליין בארץ הולכת ומתרחבת. איתה עולים הביקושים למנהלי קמפיינים דיגיטלים שבליבה  PPC שהדגש המרכזי הוא נסיון ספציפי באחד מהבאים לפחות; קמפייני SEM ב Google,מערכות של Facebook,נסיון ספציפי בקמפיינים ב-Mobile והביקוש הגדול ביותר הוא נסיון בשיווק בקמפיינים וידאו בעיקר ב Youtube.
הדרישות למשרות אלו לרוב לא מחמירות, כלומר נדרש נסיון ספציפי וממוקד אך לא ארוך במיוחד.

10.  Online Marketing Manager

הדרישה כיום למנהלים שיהיו אמונים על כלל ערוצי השיווק הדיגיטלי,הצורך בבקיאות בסושיאל ויצירת באז במקומות המתאימים למוצר.

מנהלי האון ליין אמונים על ניהול, ייצור ואופטימצית כלל הנכסים הדיגיטליים של החברה לרבות רשתות חברתיות, קמפיינים בדגש על וידאו, רשתות חברתיות, Google ואימייל מרקטינג ליצירת לידים איכותיים. הדרישה במשק היא בעיקר לניסיון עבודה עם מוצרים שאינם מוחשיים ונסיון מוכח מחברות דומות המשלב חדשנות וורסטיליות.

 

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן