כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

עבודה בחברת אאוטסורסינג – כח אדם

עבודה בחברת אאוטסורסינג, כדאי?
הרבה אנשים שואלים אותנו מה ההבדלים בין עבודה בחברת אאוטסורסינג לבין עבודה בארגון אחר.

עבודה בחברת אאוטסורסינג, כדאי?

הרבה אנשים שואלים אותנו מה ההבדלים בין עבודה בחברת אאוטסורסינג לבין עבודה בארגון אחר.

חברת אאוטסורסינג היא חברה שנותנת שירותי מיקור חוץ מקצועיים לארגונים, כאשר בתחום ההייטק מדובר על שלושה תחומים עיקריים: שירותי תוכנה, סיסטם והנדסה ויצור.

ההבדל המרכזי בין להיות עובד אאוטסורסינג או שכיר בארגון אחר הוא בתנאי השכר.

בדרך כלל בארגון (למשל בחברה תעשייתית, בחברת שירותים או אצל ספק תקשורת סלולרית) ישנם תקנים או חוזים המגדירים את טווח השכר והתגמול וכן את ההפרשות שניתן לשלם לעובד, לכן אי אפשר לחרוג בד"כ מהמסגרת הזו בתוך הארגון.

לעומת זאתת במקרה של עובד בחברת אאוטסורסינג, התנאים ניתנים למשא ומתן. לכן סיכויי העובד לקבל שכר טוב יותר, או תנאים טובים יותר, גדולים הרבה יותר.

רק לשם דוגמא, מתכנת שכיר בבנק לאומי בד"כ לא יוכל לקבל רכב חברה, לעומת מתכנת מחברת אאוטסורסינג שמועסק בבנק לאומי – שם יש לו סיכוי טוב לקבל רכב מחברת האאוטסורסינג.

עוד יתרון בעבודה בחברת אאוטסורסינג הוא יכולת הניוד שלך. בארגון גדול לא עומדות לרשות העובד אפשרויות ניוד כפי שקיימות עבורו בחברות אאוטסורסינג. באלה ישנם בד"כ מספר פרוייקטים אצל מגוון לקוחות ולכן יש לעובד אפשרות לעבור מפרוייקט לפרוייקט – מלקוח ללקוח, וזאת מסיבות שונות כגון: למשל אם לא העובד לא מסתדר ברמה האישית בחברה אחת, או שיותר קרוב לו פיסית, לעבוד אצל לקוח אחר, ואז יש לו את האפשרות לעבור בין החברות. אופציה שלא קיימת אצל עובד בארגון.

גם בנושא יכולת קידום לתפקידי ניהול בכירים יש הבדל

אם אתה מועסק על ידי חברת אאוטסורסינג בארגון מסויים, הסיכויים שלך להתקדם באותו ארגון לתפקיד ניהולי הם קטנים או ליתר דיוק אפסיים. (כמובן שתוכל להתקדם בתוך חברת האאוטסורסינג, במקרה ויפתחו תפקידים ניהולים).

ישנם  גם חסרונות בולטים:

א.     הסכם קיבוצי – או תנאי פרישה בארגון, שונים בד"כ מאלה בחברות אאוטסורסינג, המעסיקות על פי רוב את עובדיהם בחוזים אישיים. לדוגמא כשארגון גדול מפטר אנשים או מוציא לפנסיה בתנאי פרישה חריגים הוא יכול לתת לעובד הטבות פנסיוניות או סוג אחר של פיצוי יותר טוב מהמקובל או נהוג על פי חוק מדינה (התנאים שאותו עובד יקבל במידה והוא פורש מחברת אאוטסורסינג) חברות אאוטסורסינג נוטות פחות להשקיע בעובד מבחינת קורסים, הכשרות וכדומה, משום שזמן העובד הוא זמן עבודה שעבורו הן מקבלות תשלום. הארגונים נוטים להוציא עובדים לסדנאות וקורסים מקצועים, מכיוון שיש להם אינטרס להשקיע בפיתוח ושימור העובד.

בחברות אאוטסורסינג מעסיקים בדרך כלל אנשים שהאוריינטציה הבין אישית שלהם טובה יותר משל אלה שעובדים קבע בארגון. התפישה היא שכל עובד אאוטסורסינג הוא בעצם נציג של החברה ולכן חשוב שעובד כזה יהיה ייצוגי וישאיר רושם חיובי על הארגון. כך הוא עשוי להעביר לחברת האאוטסורסינג מידע לגבי צרכי גיוס נוספים, ולגרום לשכירת עובדים נוספים  ממעסיקו.

לסיכום יש עובדים שמתאים להם לעבוד בחברת אאוטסורסינג ויש כאלה שמתאים להם לעבוד בארגון. זה תלוי גם בתקופה: אם אתה רוצה לגדול ולהתפתח כנראה שמתאים לך יותר ארגון, לעומת זאת אם אתה רוצה תנאים יותר טובים ושכר גבוה יותר ייתכן ומתאים לך לעבוד בחברת אאוטסורסינג.

כמו תמיד, אנו בחברת השמה הייטק CPS JOBS נשמח לייעץ ולעזור לך בקבלת החלטות מסוג זה.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן