כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

ניתוח סקר שכר CPS JOBS אפריל 2013

סקר שכר של CPS JOBS לרבע הראשון של 2013 מגלה: עליות בשכר למהנדסי תוכנה,
הביקוש למשרות בתחום האינטרנט ממשיך לעלות בכל התחומים

סקר שכר של CPS JOBS לרבע הראשון של 2013 מגלה:

עליות בשכר למהנדסי תוכנה
הביקוש למשרות בתחום האינטרנט ממשיך לעלות בכל התחומים

בתחום פיתוח תוכנה  מסתמן כי חברות ההייטק מעדיפות להמשיך ולחפש מחט בערמת שחת מאשר להתפשר על נתוני המועמדים מבחינת השכלה, שכר, יכולות, תכונות אופי, התאמה לחברה.

בתחומים / תפקידים הבאים מסתמנת עלייה בביקוש.

בהתאם לכך בתחום התוכנה ישנה עליה בשכר לעומת הרבעון הקודם:

 • תחום המובייל ממשיך להתחזק – קשה לאתר מועמדים מנוסים בתכנות IOS–  Iphone ו-  Android ולכן החברות שמחפשות את העובדים החזקים והמנוסים בתשתיות ובאפליקציות לתחום המובייל- מתגמשות לגבי נתוני סף של מועמדים מתאימים בצורה מובהקת יותר מאשר בתחומים אחרים (לדוגמא: תעודות אקדמיות פחות חשובות ועל כך יתגמשו).
 • תחום פיתוח דרייברים ב Linux Kernel  ממשיך לצבור תאוצה וחסרים מועמדים המתמחים בתחום.
 • עוד במגמת התחזקות הם תחומי ה Cyber, Security, Storage כאשר יש יותר ויותר ביקוש לבעלי התמחות בתחומים אלו, בעיקר האקרים או מומחי Reverse Engineering.
 • ישנו ביקוש גובר לאנשי Data Big. בהמשך למגמת הפופולריות של מערכות תוכנה מרובות משתמשים ועומסים גובר הביקוש לאנשי BI ו- Data  לצורך איסוף, תיעדוף וניתוח הנתונים.
 • נשמר הביקוש לאנשי Net חזקים ואנשי Java עם התמחות ב- Data BigDownload ו- Server Side.
 • הביקוש למתכנתי Client ומימשקי UX/UI ממשיך לגדול והסיבה העיקרית היא כי מפתחי תוכנה מעדיפים את צד ה- SERVER  ולא מעונינים בתפקיד זה.

·         קיימת דרישה גוברת למפתחי תוכנה בסביבת מערכות הפעלה  (לעומת ירידה בביקוש לעובדים בסביבות מיקרוקונטרולרים / מעבדים ב Low Level)

בתחום שיווק ומכירות נראה כי ציפיות השכר של המועמדים גבוהות יותר מהשכר שחברות ההיטק מוכנות לשלם. (צריך לקחת בחשבון את ירידת הדולר- כגורם משמעותי לירידה בהכנסות חברות ההייטק שרובן מוכרות את מוצריהן לחו"ל).
במקרים מסוימים- המעסיקים יתגמשו מעט בשכר או בדרישות ההשכלה רק במידה והמועמד הוא מצוין בתחומו, בעל קשרים עיסקיים עם לקוחות רלוונטיים ויכולת להביא תוצאות תוך זמן קצר.

בתפקידים הבאים מסתמנת עלייה בביקוש ומחסור בעובדים:

 • מנהלי מוצר Web/Mobile.
 • מנהלי קהילות (Social Media Manager דוברי אנגלית שפת אם.
 • SEM/PPC Campaign Manager בפלטפורמות של רשתות חברתיות.
 • Inside Sales Manager בחברות תוכנה /Web  , דוברי אנגלית ברמת שפת אם המעוניינים לעבוד מול השוק האמריקאי (שעות עבודה אחרות משלנו)
 • Affiliates Manager/Media Buyer מחברות advertising ו- Download.
 • מנהלי קמפיינים ושיווק בעיקר בתחום האפליקציות למובייל.

השינויים הבולטים שנראים בתחומים הנ"ל:

 • מנהלי שיווק ומכירות שנכנסו לתחומי  Forex ו-Gaming  מבקשים לעבור לתחומים אחרים. תחומים אלה מבוססים חזק באינטרנט וכנראה שדורשים סבלנות, נחישות והתמדה : תכונות שחסרות לעובדים המעונינים בתוצאות מהירות.
 •  חברות Online  בתחומי MobileAdvertising ו- Download מעדיפות עובדים המנוסים בתחומים הנ"ל. בעבר נטו להתגמש ולקלוט מתחומי הפורקס והבידור אך, כיום פחות יתפשרו.
 • העובדים מתייחסים בסקפטיות לפעילותן ויציבותן של חברות העוסקות ב- Advertising ו-Download

בתחום סיסטם ורשתות  נראה כי ציפיות השכר של מחפשי העבודה יוצאי היחידות הטכנולוגיות המובחרות בצה"ל – ללא ההשכלה האקדמאית הפורמלית- גבוהות מהשכר שבוגרי תארים אקדמיים (תואר ראשון ושני) מבקשים. חברות רבות מייחסות ציפיות גבוהות אלה לחוסר ידע והבנה של המשתחררים החדשים בשוק העבודה. יחד עם זאת עובדים אלה המגיעים עם ניסיון והרגלי עבודה מובנים ומסודרים- נדרשים בשוק. ניהול נכון של מו"מ יסייע לשני הצדדים.

בתפקידים הבאים מסתמנת עלייה בביקוש ומחסור בעובדים:

·         System Administrators Linux / Unix

·         Customer Support Engineers מחברות WEB

·         חוקרי אבטחת מידע / האקרים

·         Engineers DEVOPS

מצד מחפשי העבודה – יש ביקוש רב למשרות ניהול/ הובלה ולמשרות בתחום התמיכה מול לקוחות בעיקר בחו"ל- –Networking Customer/ Support/.

בתחום בוגרים וסטודנטים (טכנולוגיים) ממשיך החיפוש אחרי מצטיינים שבמקביל ללימודיהם רכשו נסיון בעבודה (חלקית/סטודנטיאלית) בתחום טכנולוגי רלוונטי.

בתפקידים הבאים מסתמנת עלייה בביקוש:

גובר הביקוש למפתחי אפליקציות JUNIORS  ל MOBILE,  WEB (אתרים) ו JAVA.
וכן, יש תפקידי RT או LOW LEVEL המוכנים לקלוט עובדים חסרי נסיון אך בעלי פוטנציאל מצוין.
ברבעון הנוכחי ישנו ביקוש ל- Professional Service Engineers שם נדרש רקע טכנולוגי יחד עם פוטנציאל גבוה ליחסי עבודה/ ממשק עם הלקוח. במקרים אלה, החברות מסתפקות בתואר טכנולוגי ולא מחייבות ניסיון תעסוקתי.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן