כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

משרות הייטק ללא ניסיון – מה האופציות שלכם?

משרות הייטק ללא ניסיון

כולנו יודעים שלעבוד בסקטור ההייטק זה שווה. המשכורות גבוהות, התנאים מעולים, ומעבר לזה, עולם ההייטק גם עובד מהר, עובד חכם, ומלא באתגרים. משרות הייטק מאפשרות להנות מהטוב ביותר שיש לשוק העבודה להציע – עבודה מעניינת, הרבה מקום להתפתחות אישית, רכישת ניסיון מקצועי בעל ערך משמעותי ותנאים מצויינים.

אבל מה עושה מי שלא מנוסה בעולם הזה? האם אפשר למצוא משרות הייטק ללא ניסיון? אז רגע לפני שאתם הולכים לחפש בגוגל חברות השמה הייטק ומתחילים להרים טלפונים כדי לנסות למצוא את דרככם למשרה שווה, בואו נדבר על לאן כדאי לכם לכוון.

משרות הייטק ללא ניסיון – מכירות, שיווק ופרסום

אם עבדתם בעבר בתחומים של מכירות, שיווק ופרסום מחוץ לעולם ההייטק, יש מצב לא רע שתצליחו למצוא את דרככם אל משרות הייטק ללא ניסיון בתחומים מקבילים או דומים. למרות שגם בשיווק ופרסום וגם במכירות הדברים עובדים אחרת לחלוטין בעולם ההייטק, עדיין יש הרבה עקרונות שנשמרים והניסיון שיש לכם מהעבר בהחלט יכול להיות רלוונטי.

בנוסף, בגלל שמשרות הייטק בתחומים של מכירות, שיווק ופרסום יכולות להיות שונות כל כך בין חברה לחברה, ישנה אפשרות שרוב הלמידה שלכם תהיה במהלך העבודה. לכן, אם תנסו להתקבל למשרות הייטק ללא ניסיון בתחומים האלו, הסיכוי שתתקבלו לגמרי קיים.

משרות הייטק ללא ניסיון – הנהלת משרד ומשאבי אנוש

גם בהייטק, כמו בכל תחום אחר, יש צורך באנשים שינהלו את כל הדבר הזה ויבנו את המעטפת שתאפשר לחברה לפתח מוצרים טכנולוגיים מהפכניים ולדהור קדימה. במקרים רבים, משרות של ניהול משרד ומשרות בתחום משאבי האנוש יכולות להיות משרות הייטק ללא ניסיון.

גם אם במודעות הדרושים תראו שדורשים ניסיון קודם או תואר אקדמי – שווה להגיש מועמדות ואם תעשו את הרושם הנכון, יכול מאוד להיות שגם תתקבלו. בדרך כלל, משרות מסויימות בתחום משאבי האנוש ורוב משרות ניהול המשרד לא דורשות ניסיון קודם משמעותי, ואותו הדבר גם לגבי משרות כמו עוזר אישי או ת.מזכירה.

משרות הייטק ללא ניסיון – סטארט-אפים הם המקום להתחיל ממנו

מעבר למשרות ספציפיות שיכולות להיות האופציה הנכונה עבור מי שמחפש משרות הייטק ללא ניסיון, שווה לדבר גם על סוגי חברות ההייטק שמעסיקות מועמדים ללא ניסיון.  אמנם זה לא מדע מדוייק, אבל בדרך כלל חברות גדולות ומבוססות מקבלות בקשות מועמדות רבות יותר מאשר חברות קטנות וסטארט-אפים.

בנוסף, חברות גדולות בדרך כלל גם משתמשות בהליכי מיון מתוכננים היטב שבמקרים רבים מסננים באופן אוטומטי מועמדים ללא תואר או ללא ניסיון, לא משנה כמה הם מוכשרים. לעומת זאת חברות קטנות יותר – ובעיקר סטארט אפים – יהיו בדרך כלל גמישות יותר וישקלו מגוון רחב יותר של מועמדים.

אז אם אתם מחפשים משרות הייטק ללא ניסיון, חברות סטארט אפ הן מקום מעולה להתחיל ממנו.

צברו ניסיון במשרה ללא ניסיון

עכשיו, יכול להיות שאתם חוששים שמשרות הייטק ללא ניסיון הן משרות שלא יאפשרו לכם להתקדם ולכן בהכרח עדיף לכם ללמוד לפני שתתחילו לחפש עבודה. עם זאת, חשוב לזכור שבמקרים רבים חברות הייטק עובדות בצורה גמישה ועוזרות לעובדים שלהן להתפתח מקצועית ואישית, וגם נותנות להם הזדמנויות להתפתח בחברה באופן רוחבי.

אם תמצאו את החברה הנכונה, תעבדו קשה ותשקיעו בפיתוח האישי והמקצועי שלכם, תוכלו לגדול בתוך החברה ולמצוא את עצמכם בתפקיד רציני למדי אחרי כמה שנים בודדות. וגם אם לא – משרה ראשונה בהייטק היא רגל בדלת, אחרי שיהיה לכם קצת יותר ניסיון, תוכלו לפנות אל חברות השמה הייטק ולמצוא משרות הרבה יותר אטרקטיביות.

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה

דילוג לתוכן