כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מחפשים עבודה? מה חשוב לעשות מול חברת השמה?

למה מחפשי עבודה מרגישים שלא נותנים להם מספיק יחס? למה הם מתלוננים על חברות ההשמה…

למה מחפשי עבודה מרגישים שלא נותנים להם מספיק יחס? למה הם מתלוננים על חברות ההשמה- ויש כאלה שטוענים שהחברות לא עושות מספיק כדי לקדם אותם? למה מחפש עבודה מתעצבן כאשר חברת ההשמה לא מעדכנת אותו לגבי התהליך או כאשר אין לה הצעת עבודה רלוונטית עבורו?

מחפשי העבודה הם לקוחות שלנו באותה מידה שהחברות המגייסות הן לקוחות. ללקוח מחפש- יש את זווית הראיה שלו. מבחינתנו- לגיטימי שהוא ירגיש תסכול ואכזבה לגבי אי ההתייחסות אליו.

 אבל יש גם את זווית הראיה שלנו- ורצינו להסביר אותה.

חברת השמה מספקת שירות לא רק למועמדים, אלא גם לחברות. אנחנו קוראים לזה: "כל מועמד הוא לקוח וכל לקוח מועמד". מניסיוננו- היום אתה מחפש עבודה ומחר מגייס. ואנחנו רוצים לעזור לך בשני הכיוונים.

ללקוח מגייס – יש דרישות מאוד ממוקדות וספציפיות לגבי האדם אותו הן מעוניינות לקבל לעבודה. את הדרישות האלה הוא מעביר לחברת ההשמה ומצפה ממנה לעשות עבודת איתור, מיון, סינון והתאמה- באופן הכי מדויק שאפשר כדי לענות על הדרישות. וזה המקום בו CPS JOBS מנסה באופן מקצועי וממוקד לספק את השירות הרצוי. כך שלא נוכל להיענות לדרישה לשוחח עם כל מי ששלח קורות חיים.

בכל זאת רצינו לתת לכם טיפים בנושא המבוססים על 30 שנות עבודתנו בישראל:

אם אנחנו לא יוצרים קשר איתכם לאחר ששלחתם קורות חיים, ישנן מספר אפשרויות מדוע:

1.      קורות החיים לא כתובים מספיק טוב:

  • לא מסבירים בצורה ברורה מה הניסיון התעסוקתי שלכם
  • לא מפורטים מספיק
  • מכילים חורים לא מוסברים ברצף התעסוקתי
  • אין התאמה בין קורות החיים לבין המשרה המבוקשת

הפתרון: זה הזמן לשנות ולתקן את קורות החיים.

2.      ישנם מחפשי עבודה בעלי כישורים זהים:

במאגר המידע של חברת ההשמה קיימים מחפשי עבודה נוספים בעלי כישורים דומים לשלכם.

הפתרון: קדמו את עצמכם, היו אקטיביים וצרו קשר עם חברת ההשמה והמגייסת שמטפלת בתחום שלכם.

3.      אין מספיק משרות בתחומים בהם אתם מחפשים:

ישנן תקופות או מצבים בהם יש פחות משרות בתחומים מסוימים, למשל יותר משרות בתחום התפעול ופחות משרות בתחום פיתוח תוכנה, או פחות משרות זוטרות ויותר משרות ניהוליות.

הפתרון: להבין את המצב בשוק התעסוקה ולפעול בהתאם, לא מספיק לשלוח קורות חיים.

4.      חברות השמה מתמחות:

כיום יש מגוון חברות השמה המתמחות כל אחת בתחום אחר, הייטק, ביוטק, שיווק, בכירים, אדמיניסטרציה וכדומה. שימו לב לאיזו חברה שלחתם קורות חיים, והאם היא יכולה לקשר אתכם למשרות המתאימות לך.

הפתרון: קראו מידע על חברת ההשמה לפני שליחת קורות חיים.

ההצעה שלנו:

תקופת חיפוש העבודה, מתסכלת ככל שתהיה, היא לא הזמן הנכון להתלונן ולקטר. עליכם לקחת יוזמה, להיות אקטיביים ולנהל את הקשר מול חברת ההשמה בצורה נכונה.

חשבו על כך שחברת השמה מקבלת אלפי קורות חיים בשבוע, ואינה יכולה לחזור לכל האנשים ולומר להם כי אין לה מה להציע להם נכון לעכשיו.

זה הזמן שלכם לקחת אחריות על התהליך, ליצור קשר ולקדם את ההתנהלות בצורה הנעימה והאפקטיבית ביותר.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

להיות בתנועה. יציבות תעסוקתית לדורותיה – XYZ.

פעם, ולא כל כך מזמן, פסגת הקריירה התכנסה לכדי מילה אחת: קביעות. ועד הפנסיה אם אפשר. במקום מתנות לחגים היו מתנות סמליות ל"חתונת הכסף" של העובד/ת עם הארגון וכשאמרו 'ותק וניסיון' התכוונו ל-30 שנה, לא ל-3. דור או שניים אחר כך השתנו הזמנים ויציבות תעסוקתית ממושכת מדי נחשדה בסטגנציה, בקיפאון מיותר על שמרים ובמחסור חמור בשאפתנות.
קרא עוד »

אוקראיני, ישראלי ואמריקאי נכנסים… למשרד. על האתגרים בניהול עובדים מעבר לים

עידן דיגיטלי, עולם קטן, כפר גלובלי, גלובליזציה, דיגיטציה… you name it. כל כך הרבה ביטויים, פרשנויות ומחקרים על מה שבפועל כבר הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. לפעמים נדמה שאפילו ג'ון לנון לא דמיין את העולם עד כדי כך בלי גבולות.
קרא עוד »
דילוג לתוכן