כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מחפשים עבודה חדשה? רוצים להתקדם במשרה הנוכחית? זהו הזמן, זה היום, זה הרגע!

הגיע היום שבו אתם מחפשים עבודה חדשה, או מעוניינים להתקדם לתפקיד בכיר בתוך החברה בה אתם עובדים.
לפעמים כל מה שצריך זו עצה טובה שתעשה את ההבדל.
הגיע היום שבו אתם מחפשים עבודה חדשה, או מעוניינים להתקדם לתפקיד בכיר בתוך החברה בה אתם עובדים.
לפעמים כל מה שצריך זו עצה טובה שתעשה את ההבדל. לשם כך אספנו מספר עצות עבורכם.

חיפוש עבודה חדשה מצריך מכם לפתח יכולת מצוינת בשלושה תחומים:

ü      איסוף מידע לגבי חברות טובות ותפקידים מעניינים בשוק.

ü      הכנת קורות חיים שמתארים אתכם מעבר למה שמילים יכולות לתאר ויעבירו אתכם כ"מציאה", כ"מוצר-על"  ולא כעוד מועמד.

ü      קיום תהליך נכון, כולל שיווק עצמי ומו"מ נבון לגבי התנאים.

אם אין לכם את 3 היכולות הללו תוכלו להתאמן ולפתח אותם. החדשות הטובות הן שלרוב בני האדם אין אותם  מלידה- וזה משתפר במהלך השנים, עם התירגול הנכון.

רוצים להתקדם לתפקיד שעוד לא עשיתם? זה הזמן להציג את עצמכם כפוטנציאל, לכתוב רזומה של "פוטנציאל" שמבין לקראת מה הוא הולך ומה הבעיות בהן ייתקל- ולקיים ראיון המדגיש איך אתם רואים את עצמכם משתלבים בתפקיד כזה.

רוצים לשפר את התנאים? ימי חופשה? אופציות? זה הזמן לקיים משא ומתן אפקטיבי על תגמול המתאים למי שיכול לעשות את התפקיד בהצלחה רבה.
למנהלות משאבי אנוש קשה מאד למצוא עובדים חדשים טובים. קשה גם לאתר אותם, לפרסם בלוחות דרושים, להתקשר ו"למכור" להם את החברה ואת התפקיד, למיין, לראיין, ולבסוף לסגור חוזה.
אז זה הזמן! ברגישות, פנה למנהל שלך והתחל את השיחה ב: "אתה יודע שאני אוהב את התפקיד, את החברה ואותך כבוס, אבל אני באמת מצפה שתעשה משהו למעני ותשפר לי את השכר/התנאים/ ימי החופשה. אני מקבל הצעות עבודה מחברים שלי ויש הרבה פיתויים בשוק, אבל אני לא מעונין לעזוב את העבודה שלי… האם תוכל לעזור לי?".
אם מדובר בראיון עבודה לתפקיד חדש ומגיעה השאלה הידועה: "כמה אתה מבקש"? זה הזמן לענות למראיין תשובה אמיתית ובלתי מזיקה: "אני מצפה לקבל מכם הצעת שכר הוגנת. אתם רוצים עובד מרוצה, ואני בטוח שבדקתם את מה שמקובל בשוק. אשמח לשמוע מה התקציב שלכם". אל תשכח, זהו שלב הכרחי במו"מ ואם תדע לנהל אותו נכון- תרוויח. כמובן שאם תנהל אותו לא טוב, אתה מסתכן בכך שלא תקבל מהמעסיק הצעת עבודה שאותה כל-כך רצית ושעלולים לזכור אותך כ"יקרן", גם אם תפנה אליהם בעתיד. היזהר מחוות דעת שלילית, היא בעלת השפעה לטווח ארוך.
יש לנו עוד הרבה עצות חכמות ויעילות עבורך, ונשמח לעזור.  בהצלחה!

מאמרים נוספים

להיות בתנועה. יציבות תעסוקתית לדורותיה – XYZ.

פעם, ולא כל כך מזמן, פסגת הקריירה התכנסה לכדי מילה אחת: קביעות. ועד הפנסיה אם אפשר. במקום מתנות לחגים היו מתנות סמליות ל"חתונת הכסף" של העובד/ת עם הארגון וכשאמרו 'ותק וניסיון' התכוונו ל-30 שנה, לא ל-3. דור או שניים אחר כך השתנו הזמנים ויציבות תעסוקתית ממושכת מדי נחשדה בסטגנציה, בקיפאון מיותר על שמרים ובמחסור חמור בשאפתנות.
קרא עוד »

אוקראיני, ישראלי ואמריקאי נכנסים… למשרד. על האתגרים בניהול עובדים מעבר לים

עידן דיגיטלי, עולם קטן, כפר גלובלי, גלובליזציה, דיגיטציה… you name it. כל כך הרבה ביטויים, פרשנויות ומחקרים על מה שבפועל כבר הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. לפעמים נדמה שאפילו ג'ון לנון לא דמיין את העולם עד כדי כך בלי גבולות.
קרא עוד »
דילוג לתוכן