כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מחל"ת להייטק: הסבה מקצועית למשרות הייטק בתקופת הקורונה

משרות הייטק

בעקבות משבר הקורונה אנשים רבים אבדו את מקום עבודתם וכדי להשתלב שוב בשוק העבודה, חלקם החליטו לעשות חישוב מסלול מחדש, ולעבור הסבה מקצועית להייטק.

בצל משבר התעסוקה צומחות הזדמנויות קריירה חדשות

מאז התפרצות מגפת הקורונה בשלהי 2019, אנשים רבים מצאו את עצמם בחופשה ללא תשלום או מובטלים. כדי להמשיך לכלכל את המשפחה ולעמוד בהוצאות החודשיות, אנשים רבים החלו להרהר על הסבה מקצועית בתחום ההייטק ולהתייחס אל משבר הקורונה כהזדמנות לרכוש מקצוע חדש תוך פרק זמן קצר על מנת להיכנס לתעשיית ההייטק הנחשקת עם סיכוי להרוויח שכר גבוה יותר ולקבל תנאים סוציאליים טובים יותר. על פי נתוני משרד האוצר, רוב העובדים שהוצאו לחל"ת השתכרו בממוצע בכ- 6,000 ש"ח. רובם לא הוחזרו למקומות העבודה שלהם, וחלקם הוחזרו למשרות חלקיות בלבד. בנוסף, רוב העובדים שהוצאו לחל"ת נמצאים בטווח גילאים מתחת לגיל 34, אנשים צעירים בעלי הזדמנות לעשות הסבה מקצועית בקלות רבה יותר ולהתחיל בקריירה השניה שלהם.

כרטיס כניסה להייטק

לא רק מפתחים ומתכנתים יכולים לעבוד בחברות הייטק ולהשתכר שכר נאה, גם אנשים שעסקו במקצועות לא מעולם ההייטק, אשר החליטו לרכוש מקצוע חדש במסגרת הקורס שנמשך מספר חודשים בלבד, יכולים לטפס בסולם הקריירה החדש ולהתפרנס יפה. רבים חוששים לעשות הסבה מקצועית מפאת חוסר רקע מתאים והניסיון הנחוץ כדי להיכנס לעולם ההייטק הנחשק, אך המציאות בשטח מראה אחרת. אם בעבר תואר היה כרטיס כניסה לקריירה מבטיחה בחברות הייטק, היום ניתן לפרוץ את מחסומי הכניסה באמצעות הכשרה מקצועית קצרה אשר פותחת חלון הזדמנויות לרבים לשפר את הסיכוי להרוויח שכר גבוה יותר ולשפר את תנאי העבודה. לרוב, על מנת להיכנס לעולם ההייטק נדרשת הכשרה קצרה של מספר חודשים עד שנה ורמת אנגלית טובה. חלק מהמסלולים (כגון מדעים והנדסה) פתוחים לאקדמאיים ודורשים תואר שני כתנאי קבלה ללימוד הקורס, אך קיימים מסלולים רבים גם למי שאינם אקדמאים, ביניהם: בודקי QA, קורס Real Time Embedded, לימודי PPC, סייבר, קידוד, עיצוב ובניית אתרים, פיתוח אפליקציות וכדומה.

כמה מרוויחים בהייטק?

כאמור, לא צריכים להיות מפתחים דגולים על מנת להיכנס לעולם ההייטק. ישנם קורסים והכשרות מקצועיות ממוקדות המאפשרות להשתלב במקומות עבודה שלא העזתם לחלום עליהם. ישנם קורסים עם תכנית לימודים אינטנסיבית ומכוונים למקצוענות גבוהה מאוד אשר נדרשת לשם מציאת עבודה טובה בתעשיית ההייטק ומקנה כרטיס כניסה למשרות מצוינות עם שכר גבוה. השכר משתנה בהתאם למקצוע, תפקיד, מיומנותו והכשרתו של המועמד ויכול להגיע לטווח של 7-25 אלף שקל למתחילים ולעלות בהתאם עם הוותק.

פריחת הייטק בתקופת הקורונה

כבר שנים רבות קיים השיח כי מקצועות רבים נעלמים וחדשים מתפתחים. נראה כי קורונה רק האיצה את המגמה. בישראל, כמיליון שכירים ועצמאים הוצאו לחופשה ללא תשלום לזמן בלתי מוגבל או פוטרו ממקצוע שאינו נחשב "חיוני". לעומת זאת, בעולם ההייטק (גם בחו"ל) נצפית פריחה ושגשוג, כך שגם מי שחלם פעם בליבו על כניסה לעולם ההייטק אך מסיבה כלשהי לא העז לעשות זאת, היום זאת יכולה להיות הזדמנות מצוינות להחיל שינוי משמעותי בחייו. שוק ההייטק צמא ופורח לעובדים מוכשרים. עולם חדש שפותח דלתות לאנשים שרוצים להשתלב בתעשייה מתגמלת ומספקת.

איך עושים זאת נכון?

כניסה לכל תחום חדש דורשת השקעה של זמן, משאבים כלכליים, אנרגיה ותמיד נעלה שאלה האם הדבר אכן משתלם, ובתקופה של חוסר וודאות כמו משבר הקורונה, שאלה זו הופכת ליותר משמעתית. קבלת החלטה נכונה טמונה בביצוע פעולות נכונות ושקולות. חשוב לבחור במוסד לימודים תומך אשר יספק לסטודנטים שלו את המענה הטוב ביותר לדרישות השוק, לבחור במסלול הכשרה שמתאים למיומנותו וכישוריו של המתעניין, וכמובן להשקיע בלימודים. 

למידה מקוונת בימי הקורונה

הגבלות קורונה אלצו עסקים רבים לעבור לעולם הדיגיטלי ולעלות לאוויר, גם עסקים שמרניים גדולים ורווחים שלכאורה לא היתה להם כמעט נוכחות דיגיטלית, היו צריכים לחשב את המסלול מחדש ולהנגיש את שירותיהם באמצעות עולם האינטרנט. כך, שוק ההייטק שתמיד היה הדובדבן שבקצפת, הפך לעוד יותר מבוקש בתקופת הקורונה.

לאור משבר הקורונה מכללות ואוניברסיטאות רבות התאימו את עצמן למציאות החדשה, ובנו קורסים אונליין מעשירים עבור סטודנטים המעוניינים לעבור הסבה מקצועית בלי לבזבז את זמנם היקר עד לחלוף המשבר. הקורסים מועברים באמצעות תוכנת זום ולא פגישות פרונטליות כפי שהיה לפני הקורונה, בכיתה וירטואלית בקבוצה של משתתפי הקורס, וכל זה בלי לצאת מהבית ובלי לבזבז כל יום שעות על נסיעות ומציאת חניה. קורסים אונליין להסבה למקצועות ההייטק הפכו למבוקשים מאוד  בעקבות שינוי המצב בשוק העבודה וחלק ממוסדות לימוד אף מציעות עבודות עם גמר הקורס ומילוי דרישות הקורס.

עלייה בגיוס עובדים במיקור חוץ

בעקבות משבר הקורונה חברות רבות החלו לגייס עובדים במיקור חוץ, וזאת על מנת לשמור על מצבת העובדים בהתאם לפרויקטים. במצב הרגיל (לפני תקופת הקורונה), תהליך גיוס עובד לחברת הייטק יכל לקחת מספר חודשים. שיטת הגיוס במיקור חוץ מקצרת את התהליך לשבועיים-שלושה בלבד. 

הקורונה כמנוף להגברת הדיגיטציה בעסקים

חברות רבות הבינו כי הם זקוקות לפתרונות אונליין מהירים ולא רק אופליין כדי לשרוד ולהתפתח בזמן הקורונה. אימוץ טרנספורמציה דיגיטלית של העסק מבטיחה המשך הענקת שירות ללקוחות ומהווה יתרון תחרותי מובהק על פני המתחרים. הדיגיטציה דורשת השקעה כספית ויכולה להגיע לעשרות ואף למאות אלפי שקלים על מנת להתאים את העסק לעולם הדיגיטלי החדש. לצורך התייעלות נכונה וניהול פיננסי ממוקד של העסק, עסקים רבים מחליטים לפנות אל משרד רואי חשבון אשר יוכל לספק שירותי ייעוץ, ליווי והנהלת חשבונות מותאמים לפי היקף פעילותו של העסק.

עבודה בחברות סטארטאפ בעידן הקורונה

רוב העובדים של חברות סטארטאפ אינם בעלי רקע טכנולוגי, אלא עובדים בתחומים שונים כגון מנהלי מוצר, מנהלי שיווק, מנהלי לקוחות ותחומים אחרים שעשו הסבה מקצועית ורכשו מיומנות נכונה ומתאימה להתנהלות בעולם הסטארט אפ ויכולים להיות מאוד רלוונטיים לתחום. אנשים שעבדו בתעשיית המזון, תיירות או מלונאות, צברו ניסיון עשיר בתחומי השיווק, ניהול לקוחות ותפעול ויכולים להתאים את כישוריהם לעולם הסטארטאפ, כל מה שנדרש זה לעבור הסבה מתאימה, לשלוט היטב בשפה האנגלית ולהכיר את הכלים הרלוונטיים לשימוש בעולם של חברות הזנק.

גיוס למשרות הייטק בתקופת הקורונה

משבר הקורונה הביא לשינוי רב בתעשיות רבות שנאלצו להתאים את עצמן לדרישות החדשות של השוק ולהתנהגות צרכנים חדשה. מיליוני לקוחות עברו לרכישות אונליין ולחיי אונליין. תעשיות שרצו להישאר בזירה התחרותית ולהמשיך את הפעילות העסקית שלהן היו חייבות להתאים את עצמן לתנאי השטח החדשים. כחלק מהתייעלות החברה, חברות רבות בישראל נאלצו להוציא את עובדיהם לחל"ת או לפטר כוח אדם על מנת לשרוד ולהמשיך את פעילותם העסקית, לצד חברות הייטק וחברות סטארטאפים שהגדילו את הפעילות העסקית שלהן והדרישה של משרות הייטק נחשקות עלתה, כך שגם הביקוש לרכוש מקצועות הייטק עלה בהתאם וישנם הרבה אנשים שעבורם שינוי זה מהווה חלון הזדמנויות לשיפור השכר ואיכות החיים.

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה.

דילוג לתוכן