כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מהו תפקידו של חוקר אבטחת מידע?

אבטחת מידע

כאשר אנו מדמיינים עבודה בהייטק ניתן לדמיין לא מעט תפקידים חשובים, אך חוקרי אבטחת מידע הם ללא ספק מהעוגנים המרכזיים בכל חברה. זוהי אחת מהסיבות לכך שמדובר על תפקיד מאוד מבוקש, כזה שלא מעט אנשים רוצים להגיע אליו. אך האם אתם יודעים בכלל מה התפקיד הזה אומר בכלל? לא מן הנמנע כי התשובה היא שלילית. במאמר הבא אנו ננסה לנסות לספק לכם את כל האינפורמציה החשובה. כך שאם תבחרו ללמוד את התחום הזה, תוכלו לדעת פחות או יותר מה מצפה לכם בסוף הדרך.

כל חברה המספקת השמה הייטק תוכל לספר עד כמה התפקיד הזה הוא חשוב. אך החשיבות של התפקיד היא לא העניין המרכזי, העניין המרכזי הוא להכיר מה קורה מתחת לפני השטח. כי מדובר על תפקיד שאתם תהיו מוכרחים לאהוב אותו ותצטרכו להתחבר אליו בכדי לעשות אותו בצורה הכי טובה שיש. מה שאפשר להגיד בפה מלא הוא שמדובר על תפקיד שהולך להישאר איתנו ככל הנראה לתמיד. בשונה מתפקידים אחרים שעם הזמן הולכים להיעלם לנו מהנוף, כאן מדובר על תפקיד שכנראה יישאר לעוד עשרות רבות של שנים.

מהו התפקיד העיקרי של חוקר אבטחת מידע?

אז מה זה בכלל התפקיד הזה אתם שואלים? מדובר על תפקיד שבו החוקר יצטרך לאתר כל מיני פרצות אבטחה שיכולות להוות בעיה. האיתור יאפשר לכל חברה להעלים את אותן פרצות אבטחה, ולאפשר שימוש בטוח לכל אותם האנשים שמשתמשים במערכת. החוקר בעצם צריך להיות צעד אחד לפני האקרים השונים שהם מחכים לכל מעידה קטנה.

ניתן לדמות את תפקידו לתפקיד של שומר במקום מסוים, שומר שאמור להרחיק כל מיני אנשים לא רצויים. כך החוקר יצטרך להרחיק את כל האקרים שלא יבצעו פעולות שעלולות לסכן את הארגון או את העסק. כך שכבר מהתיאור אתם בוודאי מבינים עד כמה מדובר על תפקיד חשוב, תפקיד שיש לו חשיבות בכל עסק ובכל ארגון.

מדוע כדאי להיות חוקר Information Security?

  • הסיבה הראשית שבגינה לא מעט אנשים בוחרים דווקא בתפקיד הזה היא האתגר שהוא מביא איתו. בשונה מתפקידים אחרים שהם לא מאתגרים, כאן מדובר על תפקיד שמביא אתגר חדש בכל יום. כך שאם אתם חושבים שחסר לכם אתגר, תוכלו ללכת דווקא על התפקיד הזה ולא על אף תפקיד אחר.
  • סיבה נוספת קשורה דווקא לחשיבות של התפקיד, הרי לא מעט אנשים מחפשים תפקיד שבו הם ירגישו אחראיים. התפקיד מביא איתו הרבה מאוד אחריות, כזאת שלא כל איש מקצוע יכול לקבל על עצמו. ישנם אנשים שדווקא במצב שבו יש אחריות כבדה על הכתפיים שלהם הם מצליחים להתבלט בצורה הכי טובה.

כמה אפשר להרוויח בתפקיד הזה?

כאשר מדברים על אבטחת מידע שכר כמעט כל חברת השמה הייטק תוכל לספר לכם לא מעט דברים חיוביים על התפקיד הספציפי הזה. אחד מהיתרונות הבולטים ביותר הוא כמובן השכר הגבוה בהשוואה לאנשי מקצוע אחרים בעסק או בארגון. החשיבות של התפקיד גם היא משליכה בצורה ישירה על השכר, כאשר כל ארגון ירצה לגייס לשירותיו את חוקרי אבטחת המידע הכי טובים שיש.

בתחילת הדרך יכול חוקר אבטחת מידע להרוויח משכורת חודשית של 12,000 ₪ עד 15,000 ₪, משכורת שהיא יחסית גבוהה לתפקיד ראשון. אך מהר מאוד השכר החודשי יכול להגיע ל-30,000 ₪ בממוצע, כאלה לפעמים זה אפילו כולל גם רכב צמוד מהחברה. כך שהתנאים בתפקיד הזה הם תנאים מעולים, אולי כאלה שלא חלמתם עליהם מעולם.

כל אחד יכול להיות חוקר אבטחת מידע?

בכדי שתוכלו להיות חוקרי Information Security יהיה עליכם לעבור מסלול הכשרה מתאים. תוכלו למצוא כיום לא מעט מכללות ובתי ספר אשר מכשירים אנשים בדיוק לתפקיד הזה. כך שתוכלו להשיג את כל הידע הבסיסי שנדרש בכדי להיות חוקרים מעולים שעושים את העבודה כנדרש.

אך מעבר לחומר הלימודי שהוא חשוב במיוחד, כל חוקר אבטחת מידע חייב להיות כזה שחושב מחוץ לקופסה. מדובר על תחום שמשנה את פניו בכל פעם, והחוקר חייב תמיד להיות עם יד על הדופק. צעד אחד לפני האקר או לפני כל בן אדם אחר שירצה לעשות נזק כזה או אחר.

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה.

דילוג לתוכן