כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

לא עברתם את ראיון העבודה? 7 לקחים חשובים שצריך ללמוד מזה

לא עברתם את ראיון העבודה הזה? אז מה?!? ריכזנו לכם את הטיפים החשובים ביותר כיצד תוכלו ללמוד מהניסיון הזה ולצאת ממנו חזקים יותר.

תומר מוסמן

מה לעשות, לא לכל עבודה מתקבלים.
כשיש בממוצע כ- 143 מועמדים לכל משרה טכנולוגית, כשמתוכם רק 17.6 מתקדמים להמשך תהליך המיון, ההסתברות שתקבלו את התשובה "לא" היא דיי גבוהה.

יתרה מזו, לפעמים אתם יכולים לצאת בתחושת אופוריה מראיון מעולה ובכל זאת לקבל תשובה שלילית. כמה סיבות מדוע זה קורה תוכלו לקרוא במאמר "למה לא התקבלתי לעבודה" בלינק הזה.

אז לא עברתם את ראיון העבודה הזה? אז מה?!? ריכזנו לכם את הטיפים החשובים ביותר כיצד תוכלו ללמוד מהניסיון הזה ולצאת חזקים יותר.

"I never lose. I either win, or learn."

1. הסתכלו על חצי הכוס המלאה

דחייה היא לא בהכרח דבר שלילי. במקום להביט על הסיטואציה כחוויה שלילית, חשבו שיכול להיות שהמראיינים הצילו אתכם מעבודה שלא מתאימה לכם. לא כל עבודה שאתם ניגשים אליה לראיון מתאימה לכם, אם מבחינת שאיפות ההתקדמות בקריירה שלכם, דרישות, ואפילו הסביבה החברתית.

2. אל תניחו את כל הביצים בסל אחד

חיפוש עבודה הוא מינוח לא מדויק, הרבה יותר נכון לחפש עבודות!
גם אם אתם בתהליך המיון לעבודת חלומותיכם בחברה הכי מגניבה בעולם, אתם לא יודעים אם ייקחו אתכם ולא מועמד אחר \ יחליטו להקפיא את המשרה \ יקדמו מישהו מבפנים או סתם יעכבו ויידחו את הגיוס למשרה בכמה חודשים.

האמינו בחוק "המספרים הגדולים", ככל שתתחילו יותר תהליכי מיון ביותר חברות כך ההסתברות שלכם למצוא עבודה טובה יותר יגדל. אבל את זה אתם כבר יודעים, הנקודה החשובה יותר היא שגם כוח המיקוח וגם כוח הבחירה יוכל להיות שלכם בזמן שיהיו לכם מספר הצעות עבודה.
מה שתעשו היום יכול לשפר את המחר שלכם!

לפני שזה יקרה חשוב שתקראו את המאמר שלנו "לא רק בגלל השכר- איך בוחרים מבין מספר הצעות עבודה?" בלינק הזה.

3. היו בטוחים בעצמכם, אבל צנועים

לדעת להעריך את עצמכם, את הכישורים שלכם ולהוכיח מי אתם ומה אתם שווים הם טיפים מעולים לראיון עבודה, אך לעתים בפגישה בה צריך לספר על עצמך, מועמדים רבים חוצים את הקו הדק שבין בטחון עצמי ליוהרה.
לעולם אל תכנסו לראיון עבודה עם הגישה " הראיון הזה קטן עלי, העבודה כבר שלי", היא לא. חשוב להדגיש את הכישורים ואת ההישגים שלכם בראיון, אך אל תשכחו לתת קרדיט לאנשים שעזרו לכם להשיג את ההישגים הללו, במיוחד בעבודות הדורשות עבודת צוות.

4. אל תפחדו להראות מי אתם באמת

נכון, ראיון עבודה בא לבדוק את ההתאמה שלכם לצורך של הארגון אבל התאמה חברתית חשובה גם היא, לכן חשוב שתכניסו לראיון את האופי וה"צבע" האישי שלכם. כך תוכלו ליצור זיכרון אצל המראיינים ולהתבלט בין המועמדים האחרים.

סמכו על המקצועיות של המראיינים. אם לא התקדמתם לשלב הבא בשל אי התאמה לתרבות הארגונית, המראיינים עשו לכם טובה גדולה והצילו אתכם מארגון שתתקשו להשתלב בו חברתית ובו אתם עלולים לסבול.

5. דעו את החוזקות והחולשות שלכם

כמעט כל ראיון עבודה כולל בו את השאלה "מהן החוזקות והחולשות שלכם?". לא בגלל שזו שאלה קלישאתית, אלא מכיוון שזו שאלה באמת חשובה הנותנת לכם הזדמנות אדירה להראות את האיכויות, הכישורים, הייחודיות והניסיון המקצועי שלכם ובחולשות את ההזדמנויות לשיפור, העדפות דרכי העבודה שלכם, את הכנות ומעל הכל את המודעות העצמית שלכם. אגב,אם אתם הולכים להגיד שהחולשה שלכם זה שאתם פרפקציוניסטים,אז אל. זו תשובה לא מתאימה בלשון המעטה.

רוצים לדעת איך מתמודדים עם השאלות הקשות בראיון עבודה? קראו את התשובות במאמר הזה.

6. היו סקרנים

תמיד שאלו שאלות בראיון העבודה משתי סיבות מרכזיות: הראשונה שתוכלו להכיר את כל מה שאתם צריכים לדעת על התפקיד ומקום העבודה, והשנייה שתוכיחו שאתם באמת מעוניינים ואמביציוזיים לבצע את התפקיד. רוצים לדעת מה צריך לשאול בראיון עבודה? קראו את המאמר הזה.

7. אל תוותרו

נכון, לא קל לשמוע את המילה לא, ובטח לא כמה פעמים, אבל קחו בחשבון שזה שנבחרתם להגיע לראיון העבודה אומר שנבחרתם מתוך כמעט 150 איש! מראיון לראיון אתם תשתפרו, תבינו את הדרישות, תפיקו לקחים ותמצאו עבודה טובה יותר. בכל מקרה, אנחנו ב CPS JOBS פה לעזור לכם!

מאמרים נוספים

businesswoman-breaking-bricks-with-hand

תקרת זכוכית לנשים בהייטק: יש או אין, ואם יש – מי מציב אותה, בעצם?

איזו כותרת גדולה וכמה מטען היא נושאת על כתפיה – ודווקא בהייטק. למה? כי בניגוד לענף הבניה או ההובלות (רק לשם הדוגמה), הייטק לא דורש יכולות פיזיות כלשהן שאפשר להתווכח אם יש או אין לנשים (וכן, יש עוד הרבה שמתווכחים), מה גם שזהו שם כולל לענף שיש בו מגוון עצום של עיסוקים ותחומי עניין, שנדמה כי כל אחד ואחת יכולים למצוא מה לעשות בו.
קרא עוד »
דילוג לתוכן