כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

כמה זמן מסתכלים על קורות החיים שלך?

תומר מוסמן // 6 שניות, כן זה נשמע הזוי אבל זה משך הזמן שמגייסים כיום בוחנים את קורות החיים שלך ומחליטים האם להמשיך להתעמק בהם או להמשיך למועמד הבא. איך לנצל את 6 השניות הקריטיות האלה, מה לא לעשות ומה חובה- במאמר הזה.

לפי המחקר של TheLadders, מגייסים מחליטים אם "שווה להם" להתעמק בקורות החיים שלכם או לדפדף למועמד הבא על פי סקירה המונה כ-6 שניות של קורות החיים שלכם, המחקר אשר התמקד על תנועות עיניים מוכיח שהמגייסים בוחנים 6 נקודות מרכזיות בקורות החיים לפי סדר החשיבות הזה:

    1. שם
  1. מקום עבודה ותפקיד נוכחי
  2. מקום עבודה ותפקיד קודם
  3. משך עבודה בתפקידים קודמים
  4. ותק בעבודה הנוכחית
  5. השכלה

לאחר חיפוש זה, המגייסות מהמחקר חיפשו "מילות מפתח" – אותם דרישות, כישורים מקצועיים, תוכנות, שפות תכנות, סביבות עבודה וכדומה העונות על דרישות המשרות הדחופות ביותר עבורן.

כך תערכו את קורות החיים באופן שינצל את 6 השניות האלו בצורה מיטבית:

הדגישו את הניסיון שלכם

שם החברה – אם אתם עובדים עבדתם בחברה בעלת "שם" זאת נקודה לזכותכם, מכיוון שזה מראה למגייסים שהצלחתם לעבור את תהליך הגיוס הקפדני לאותם חברות או שעבדתם בטכנולוגיות ודרכי עבודה הידועות על החברה.

טייטל התפקיד – שלכם מאוד חשוב, אז נכון שיותר מגניב לקרוא לתפקיד "מפתח" בשמות כמו "JAVA rock star" "code ninja" ,"Python tamer" או "C++ super hero" אבל זה לא באמת משרת את המטרה שלכם שכן, אתם רוצים שמה שעשיתם בתפקיד יקפוץ ישר לעין, לכן הישארו עם הטייטלים המקובלים המופיעים בחוזה ההעסקה.

SKILLS – הדגישו את המיומנויות שלכם. כפי שציינו מקודם, "skills" הוא השלב האחרון במעבר על קורות החיים. לפי המחקר והוא כולל מעבר מהיר על כל המסמך וחיפוש מילות מפתח, שימו לב שהמיומנויות שלכם מופיעות תחת כל תפקיד ומודגשות. דרך טובה לערוך את קורות החיים שלכם זה להסתכל על ניסוחים של מספר משרות אותם הייתם רוצים לעשות בעתיד ולהכניס את אותם הדגשים לניסיון המקצועי שלכם (כמובן, רק ואם יש חפיפה). אותן נקודות מאוד חשובות שיופיעו לא רק לניתוח ידני של קורות החיים אלה גם בכדי שהאלגוריתמים של מערכות הגיוס ידע להציג ולשלוף דווקא  אתכם מהמאגרים ומן הרשתות החברתיות.

התפקיד הנוכחי – התפקיד הנוכחי שלכם הוא הניסיון העכשווי והכי רלוונטי שלכם, בנוסף, סביר להניח שהתקדמתם בקריירה שלכם בכדי להגיע אליו, לכן, המיקוד צריך להיות בו.
לגיטימי שתרחיבו פי 2 על התפקיד הנוכחי שלכם מאשר תפקידי עבר.

פורמט קורות חיים
אם אתם לא מעצבי UI UX ( וגם אם אתם כן) אין שום סיבה שלא תשתמשו בפורמט רגיל של קורות חיים, אתם רוצים שלמגייסות (וגם למערכות קליטת קורות החיים האוטומטיות) תהיה את העבודה הקלה ביותר להבין מה אתם יודעים לעשות הכי טוב. לכן, השתמשו בפורמט הקבוע ודאגו שמקומות העבודה, התפקידים, ההשכלה ומשך התקופות שעבדתם בכל מקום רשומים בצורה נוחה לקריאה. מאותם הסיבות מומלץ מאוד להימנע מקורות חיים בפורמט PDF או כל פורמט שאינו doc או docx

את הקריאטיביות והמקוריות השאירו לתיק עבודות נלווה.

תוציאו את תמונת הפרופיל מהקו"ח

אם אתם נמנים עם האנשים שיש להם תמונה בקורות החיים, זה הדבר הראשון להסיר, גם אם אתם דוגמנים ובטוחים שזה יקנה לכם "דייט" עם המעסיקים הבאים אתם טועים, תמונת הפרופיל היא עוד משהו שבאופן מודע או לא מודע יכול לגרום לסינון קורות החיים שלכם, התמונה לוקחת מהפוקוס את הפרטים החשובים בקורות החיים וגורמת למגייסים להתמקד בה, פרט העולה לכם בזמן יקר שכן, בכל מקרה בחינת קורות החיים ייקחו 6 שניות.

יצירת קשר

דאגו שפרטי ההתקשרות שלכם גלויים, נוחים וכתובים בפונט נוח לקריאה ( ועדיף אפילו בהיפר לינקים) בכדי כשיחליטו ליצור אתכם קשר לראיון טלפוני לא יתאמצו יותר מדי.

לסיכום, 6 שניות זה זמן קצר מאוד, אך עם סידור נכון של קורות החיים תוכלו ליצור רושם ראשוני מאוד מרשים על המגייסים ואולי אפילו על המעסיקים הבאים. ואם אתם עוד לא כתבתם כלל את קורות החיים שלכם, המאמר "איך כותבים קורות חיים בהייטק?" הוא בול בשבילכם, וזה הלינק אליו.

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן