כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

יזמות כקריירה שנייה בהייטק

במאמר אורח זה יספר לנו וינשטוק על יזמות כקריירה שנייה בהייטק, מה המניע של שכירים רבים לפנות ליזמות אישית והקמת עסק עצמאי, מהם הצעדים הראשונים הנדרשים ושבירת מיתוסים שעוצרים בנו מלפנות לקריירה בלתי תלויה בבוסים.

החודש הזמנו את צביקה וינשטוק – מייסד "Be Dare– להעז מחדש" מיזם חברתי/עסקי לבני 40 +. המיזם מאפשר בניית קריירה חדשה מבוססת יזמות והקמת עסקים כאלטרנטיבה להיותם שכירים. במאמר אורח זה יספר לנו וינשטוק על יזמות כקריירה שנייה בהייטק, מה המניע של  שכירים רבים לפנות ליזמות אישית והקמת עסק עצמאי, מהם הצעדים הראשונים הנדרשים ושבירת מיתוסים שעוצרים בנו מלפנות לקריירה בלתי תלויה בבוסים.

בתקופה האחרונה החלה מגמה חדשה בשוק העבודה הישראלי, שכירים בני 40 + לוקחים את הקריירה לידיים ומחליטים להקים עסק משל עצמם.
רוב היזמים הם בני מעמד הביניים שהיו והינם שכירים שנים רבות וההחלטה לצאת לעצמאות מגיעה מהכרה שתעסוקתם כשכירים נתונה לתנודות ומערבולות חזקות שאינן בשליטתם ועלולות להשפיע על החוסן הכלכלי שלהם כבר בעתיד הקרוב.

שבירים, עמידים ואנטי שבירים

ניסים טאלב מתאר בספרו האחרון "אנטי שבירים" על היכולת להסתגל לעולם הכאוטי שסביבנו ומבדיל שלוש סוגי אנשים שונים:

1) ה "שבירים" – מושפעים מהתנודתיות ומהאקראיות המאפיינת את עולם התעסוקה והכלכלה.

2) ה "עמידים" – אינם מושפעים מהשינויים ומהמערבולת המאפיינות את עולם התעסוקה ולפיכך גם אינם מרגישים צורך להסתגל לשינויים שמתרחשים סביבם.

3) ה "אנטי שבירים" – האינדיבידואלים המסוגלים לאמץ את הכאוס והשינויים בעולם התעסוקה ולזהות אותם כהזדמנות לצמיחה.

לדברי טאלב, הביטחון המרכזי בהווייתנו כ ״אנטי שבירים״ הוא בהיותנו בתנועה מתמדת וביכולתנו לשחות בבטחה במים הסוערים, אחרים יגדירו זאת כ "להמציא עצמנו מחדש".

בשיחותיי עם בני 40 + גליתי שרבים מהם רוצים לעשות שינוי ולהסתגל למציאות היזמית אך לא יודעים כיצד, יתרה מזאת, לדור זה יש קושי פנימי להכיר כי עולם התעסוקה היציב והבטוח עליו גדל והכיר, השתנה לחלוטין, בפרט בשנים האחרונות בהם סקטורים שלמים עברו טלטלות ושינויים.
יתרה מזו, רבים מהמתראיינים כמהים לעזוב את מקום עבודתם הנוכחי מזה שנים ולעבור לתחום אחר, אך השגרה הנצברת, המורשת והפחד מהלא נודע מקפיאים אותם בתוך איזור הנוחות והופכים אותם ל"שבירים" עוד יותר.

אתם לא לבד בסיטואציה הזו! קיימים מספר גורמים מרכזיים שחוזרים על פי רוב אצל שכירים בני 40 + רבים ומניעים אותם לפנות ליזמות אישית והקמת עסק עצמאי.

ID-100111191Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net 1

המניע הראשון מתייחס לבני מעמד הביניים. שכבת אוכלוסיה שבשנים האחרונות נשחקה כלכלית באופן משמעותי. כיום בני מעמד ביניים רבים מחפשים עוגן כלכלי נוסף במקביל להיותם שכירים, בכדי ליצר השלמת הכנסה ויחד עם זאת לטוות "רשת בטחון" נוספת לימים בהם המשך התעסוקה כשכירים יהיה לא ברור.

המניע השני מתייחס לאנשים בעלי ההכרה שלא יוכלו להישאר שכירים לנצח.
במציאות הכלכלית של היום, מקצועות רבים ובעיקר בעולם ההייטק מצביעים על כך שככל שעולה הגיל כך ההסתברות למצוא מקום עבודה חדש פוחתת, הייטקיסטים רבים, לא משנה כמה מוכשרים ועתירי ניסיון וידע, ימצאו את עצמם מחוץ לענף ויוחלפו בדור צעיר יותר. אנשים אלו מבינים שקריירה שנייה מבוססת יזמות אישית והקמת עסק הינה אופציה חיובית ראויה ויפה שעה אחת קודם.

המניע השלישי מתייחס לאותם האנשים ששבעו במתן דין וחשבון לאחרים. הם מעוניינים מתוך רצון לבטחון כלכלי לבנות ולהתנסות בקריירה עצמאית ויזמות אישית.

המכנה המשותף של שלושת המניעים הללו שכולם מבוססים על רצונו של הפרט לשנות את מצבו וברור לו שכדי להיות ״אנטי שביר״ יש צורך בשינוי.

אז מדוע לא כולם פונים ליזמות? התשובות המרכזיות הן שאנו כבולים ,"לכאורה", במספר מיתוסים שעוצרים בנו:

הגשימו את ייעודכם

לרוב, הגדרות הייעוד אישיות אצל כל אחד ואחד ומחייבות מאתנו הגדרה ברורה וחד משמעית.
אבל, מסתבר שניתן להגדיר את הייעוד טיפה אחרת: נניח ואשאל אתכם מהו העיסוק שיוצר אצלכם את התשוקה והאנרגיה הגבוהה ביותר? יהיו שיציינו מספר עיסוקים ותחומי עניין שיוצרים את הלהט הזה. הייעוד, במקרה הזה, הינו סך הלהט  מתחומים רבים שיחד מרכיבים את ההוויה האישית שלך. המיתוס לכן שאנו חייבים בהגדרה חד ערכית למושג הייעוד אינו נכון לכולם. בחרו את מה שנותן לכם הכי הרבה אנרגיה!

" אם אתה לא יודע לאן אתה הולך,
כל דרך שתבחר תוביל אותך לשם "

Image courtesy of ambro at FreeDigitalPhotos.net

המיתוס השני נובע מהגדרתו של קרול לואיס בספרו, "עליסה בארץ הפלאות": "אם אתה לא יודע לאן אתה הולך, כל דרך שתבחר תוביל אותך לשם". מהגדרה זו נובע שאם אין יעד אזי אין משמעות לדרך. זהו עוד מיתוס מוטעה. כל כיוון ראשוני שניקח בדרך ליזמות אישית ייווכח כלא נכון. אולם רק כאשר נתחיל נוכל ללמוד,מהניסיון מהשוק וכמובן מהלקוחות תוך הבנה מהו הצורך האמתי שלהם, רק אז ניתן ללמוד מהטעויות שלנו ולתקן את הכיוון. רק תוך כדי תנועה הדרך תתבהר למרות שהצעד הראשון הוא הצעד הקשה ביותר, למדו ליהנות מהדרך!

שני המיתוסים האחרונים מתייחסים לנושא הסיכון:

 "הדרך מסוכנת" אימרה שגורה הסובבת אותנו במשפחה ובין חברים קרובים.
מרוב דאגה ליזם החדש האוהבים אותנו חונקים מאהבה, קוצצים את הכנפיים ומושכים אותנו מטה.
אכן את "הדרך" קשה לעשות לבד ובסביבה לא תומכת.
לכן בחירת סביבה יזמית שעוזרת איש לרעהו המשתפת  בתהליכים של המשתתפים הינה בין הטיפים הראשונים והמשמעותיים במהלך להורדת הסיכונים.

האידאל בהקמת עסק חדש הוא ביצוע במינימום זמן, מינימום משאבים ומינימום סיכונים למשפחה לבריאות ולנכסים, לכן יש לעשות זאת בשיטתיות ובלקיחת צעדים מדודים, תוך עבודה לאורכו של  תהליך שנקרא ה"העסק הרזה".שיטה זו פותחה בשנים האחרונות ואומצה על ידי יזמים רבים בעולם. לפיה יש לבחון את הנחות היסוד שלך בהקמת העסק אל מול לקוחות אמיתיים בכל רגע נתון.

שלושת המרכיבים להקמת עסק חדש; ייעוד, תנועה, וניהול הסיכונים, ברגע שמשתמשים בכלים הנכונים בסביבה תומכת ובליווי צמוד. תתאפשר התמודדות אם כל סיטואציה כאוטית שקורת סביבנו והופכת אותנו ל״אנטי שבירים״.

מתחילים עכשיו! בהצלחה.

צביקה וינשטוק – מייסד "Be Dare- להעז מחדש" מיזם חברתי/עסקי לבני +40 המאפשר בניית קריירה חדשה מבוססת יזמות והקמת עסקים כאלטרנטיבה להיותם שכירים. המייסד של חברת סי-יורויז'ן ומהמקימים של חברת רדנט שנמכרה לסימנס.בעברו שימש כשכיר בתפקידי סמנכ"ל בחברות מובילות בהייטק בתפקידי פיתוח, שיווק ואסטרטגיה ובוגר תכנית קלוג-רקנטי במנהל עסקים.

מייל אישי: info@bedare.co    אתר BE DARE

פרופיל LinkedIn קבוצת Facebook

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן