כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

טיפים מעולים למחפשי עבודה

האם אתם מרגישים שקשה לכם להניע את תהליך מציאת העבודה? קודם כל תירגעו, זה לא רק בגללכם!

האם אתם מרגישים שקשה לכם להניע את תהליך מציאת העבודה? קודם כל תירגעו, זה לא רק בגללכם! תהליך מציאת עבודה בתנאי שוק הדרושים הנוכחי יכול להימשך זמן רב. החברות לא ממהרות לקבל החלטה ובודקות היטב לפני כל גיוס. גם עובדים במשרות מעולות ונחשבות, עלולים למצוא את עצמם מובטלים.

אז אם אתם מחפשים כעת עבודה, או רק תוהים לגבי העתיד שלכם, הכנו לכם רשימת טיפים שיקלו עליכם את הדרך לעבודה חדשה.

·         הנטייה הראשונית היא לשלוח קורות חיים בעיקר למשרות המתפרסמות באינטרנט, אך אל תהפכו את החיפוש הזה לעיקרי. מאות אנשים פונים למשרות המתפרסמות במקביל אליכם. שלחו לכמה גורמים, רצוי מאוד להתחיל במשלוח קורות חיים לחברת השמה שאתם סומכים עליה.

·         צרו קשר עם חברים, מכרים ועמיתים ותיקים לעבודה ועדכנו אותם כי אתם מחפשים עבודה. אין צורך לפנות לכולם, זה עלול ליצור רושם נואש. פנו רק לאותם אנשים שאתם יודעים בוודאות שמעריכים אתכם, שיש להם קשרים ושיוכלו ליזום עבורכם הכרות עם מקומות עבודה.

·         לא כל החברות מפרסמות את המשרות הפנויות שלהן, הדרך הטובה ביותר למצוא משרות חדשות היא באמצעות חברות השמה, המטפלות גם במשרות סטנדרטיות וגם במשרות דיסקרטיות שאינן מגיעות לעובדי החברה.

·         הצלחתם להגיע לראיון עבודה בעזרת חבר? מעולה, מההתחלה תגיעו עם יתרון יחסי על המועמדים האחרים כי עובד "מבפנים" מכיר וממליץ עליכם. כמו כן, נצלו את הדלת הפתוחה הזאת ותלמדו מה שאתם יכולים על סגנון העבודה בחברה, על המוצרים שלה ועל המנהגים בה.

·         היעזרו ברשתות החברתיות לחיפוש עבודה, בעיקר ב LinkedIn. אין חשוב מרושם ראשוני, לכן דאגו לתמונת פרופיל מקצועית ועדכנו את "כרטיס הביקור" שלכם שיהיה מפורט ככל הניתן. כיום, רבים מהמעסיקים הפוטנציאליים יחפשו אתכם ברשתות החברתיות לפני זימון לראיון. צרו קשרים רבים ככל האפשר ופנו למגייסים העובדים בחברה שעשויה לעניין אתכם.

·         הכינו כמה מסמכי קורות חיים. התוכן יכול להיות אותו תוכן, אך בכל אחד הדגישו פן אחר של תפקידכם. (לדוגמא – ניסיון בטכנולוגיות, ניהול, שיווק). בנוסף ציינו בכל מסמך מה אתם אוהבים לעשות בתפקידכם.

·         מתלבטים אם ללכת לראיון עבודה כלשהו? אל תתלבטו! גם בשלב שליחת קורות החיים וגם בשלב שיחת הטלפון הראשונית, הגדרת המשרה היא לעיתים לא ברורה מספיק. בעת הראיון אתם עשויים לגלות פרטים נוספים ולהבין שזה בעצם תפקיד מעולה עבורכם.

·         ראיון ועוד ראיון עוברים ואתם עדיין לא מצליחים לקבל את החוזה הנכסף? אולי כדאי לפנות לייעוץ אצל מומחה. יועצים הממוקדים בהכנה לראיונות עבודה יכולים לשים את האצבע בדיוק על המקום שבו אתם חלשים יותר ולחזק אתכם, במהירות ובאפקטיביות המרבית. בחרו טוב את היועץ! תנו עדיפות למי שעבד כמנהל משאבי אנוש או גיוס בארגון.

·         בראיון עבודה חשוב להציג לא רק את הפן המקצועי ואת הניסיון, כל זה כתוב כבר בקורות החיים. המראיין מעוניין להבין את הגישה שלכם לעבודה והאם אתם מתאימים לתרבות הארגונית בחברה. אם כך, כדאי להדגיש אספקטים המציגים את ההתנהלות הכללית בעבודה הקודמת, את שיתוף הפעולה ומערכות היחסים עם העמיתים והממונה הישיר.

·         כדאי להכין שמות ופרטים של ממליצים לפני ההגעה לראיון עבודה. זה יוצר רושם רציני וזה יכול לסייע בקידום התהליך.

·         ישנם מנהלים המתנגדים לקיום משא ומתן לגבי שכר ותנאים. הם אומרים –take it or leave it. בפועל, ניתן לפתוח את ההצעה אך חשוב לדעת לנהל משא ומתן בלי תוקפנות.

·         מצאת תפקיד חדש? אל תזלזל בתקופת ההשתלבות הראשונית בארגון: התנהגותו של עובד חדש במהלך החודש הראשון לעבודתו משפיעה לא רק על ההווה שלו בחברה, אלא גם על עתידו והקידום שלו בתפקיד.

בהצלחה!

צרו איתנו קשר עוד היום, לייעוץ והשמה בהייטק        03-7664444

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »
דילוג לתוכן