כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה דיסקרטי – המדריך המלא

זהו, נמאס כבר! התפקיד קטן עלי, הבוס מעצבן אותי, מגיע לי שכר הרבה יותר גבוה, אני חייב שינוי שגרה, אין לי לאן להתקדם, אני צריך קריירה עם אופק… אם המחשבות האלה נשמעות לכם מוכרות בתפקיד הנוכחי יתכן שהגיע העת לשינוי.

תומר מוסמן

זהו, נמאס כבר! התפקיד קטן עלי, הבוס מעצבן אותי, מגיע לי שכר הרבה יותר גבוה, אני חייב שינוי שגרה, אין לי לאן להתקדם, אני צריך קריירה עם אופק… אם המחשבות האלה נשמעות לכם מוכרות בתפקיד הנוכחי יתכן שהגיע העת לשינוי. תנו לנו להציע שהפעם תמצאו עבודה בצורה נכונה יותר, בשקט, באלגנטיות  וחשוב מכל, בדיסקרטיות.

חיפוש עבודה דיסקרטי, קשה משמעותית מחיפוש גלוי, שכן, הוא מצריך היערכות מיוחדת בשמירת מעטפת הסודיות תוך ביצוע משימות הנוגדות מהות זאת. למשל עריכת פרופיל  בLinkedIn שליחת קורות חיים למשרות רלוונטיות כשלא ברור מי בצד השני יקבל אותם, ללכת לראיונות עבודה תוך שמירת על רמת תיפקוד גבוהה במקום העבודה הנוכחי.
נשמע קשה נכון? לרוב זה עדיין נעים יותר מהאלטרנטיבה שהיא חיפוש עבודה במהלך תקופת האבטלה.

הנה ההמלצות שלנו לצלוח את התהליך באופן מיטבי:

שלב ההכנה

קחו בחשבון שאנחנו חיים בארץ קטנה ולכן קורות החיים שלכם עלולים ליפול לידיים הלא נכונות, לכן, כדאי לטשטש עקבות ככל הניתן.
בקורות החיים רשמו את המשרה הנוכחית בצורה מוסתרת. במקום לרשום את שם החברה רשמו תחום עיסוק כללי של החברה: לדוגמא חברת Forex מובילה/ אפליקציה חדשנית לmobile  /חברת תוכנה בתחום התקשורת וכדומה. שימו לב שאתם משנים את שם החברה הנוכחית בפייסבוק ובלינקדאין שלכם, רוב המגייסים יחפשו אתכם ברשתות כדי לראות איך אתם נראים שם.

הכינו מראש ממליצים. מאחר ואנחנו לא רוצים שהבוס הנוכחי יגלה שאתם מתכננים לעזוב דרך שיחת טלפון עם מעסיק פוטנציאלי, סביר להניח שתצטרכו להשיג ממליצים ממשרות קודמות, ממנהלים ישירים שלכם שעזבו את מקום העבודה הנוכחי או ממישהו בעבודה שהוא לא הבוס הישיר שלכם ואתם יודעים שב 100% תוכלו לסמוך עליו שישמור על הסוד.
זכרו, הדיסקרטיות מתחילה אצלכם. מספיק שאוזן אחת לא נכונה תשמע שהתחלתם לחפש והשמועה תתפרץ במשרד כשריפה בשדה קוצים.

קראו יותר על בחירת הממליצים הנכונים במאמר זה.

הסירו אבק – במידה ועבר זמן מאז הראיון האחרון שלכם התכוננו לראיון העבודה, ותכינו מראש תשובה לשאלה הכי מתבקשת "למה אתה עוזב את מקום העבודה הנוכחי."
מומלץ להיזכר איך מתמודדים עם השאלות הקשות בראיון עבודה במאמר זה.

הזכירו בכל מקום אפשרי שחיפוש העבודה הוא דיסקרטי, בחלק העליון של קורות החיים, במכתב הנלווה וכמובן שבכל שיחה תוכלו גם לציין ולתת את פרטי וזמני ההתקשרות הנוחים לכם.

חיפוש העבודה

לאחר שנגמרה עבודת ההכנה נתחיל עם כמה כללי ברזל למבצע החשאי:

  • לא מחפשים עבודה בזמן העבודה, בטח שלא מוציאים מיילים מהכתובת של העבודה או מסמנים ראיונות עבודה ביומן של המשרד. את חיפוש העבודה תעשו לפני העבודה, אחרי העבודה בסופי שבוע. מהבית, מהנייד ומהחשבונות הפרטיים.
  • באתרי דרושים הגישו מועמדות באופן ממוקד ולחברות גלויות. אתם לא רוצים שה HR אצלכם בארגון יקבל את קורות החיים שלכם.
  •  מנועי ההפצה האוטומטיים מתאימים לחיפוש גלוי בלבד, אל תסתמכו עליהם שיגיעו לידיים הלא נכונות.

חיפוש ברשתות חברתיות הוא כלי נהדר אם אתם פעילים באופן שוטף או עושים את זה נכון , אל תעשו תנועות מהירות מדי, כלומר, פתאום תתחילו להוסיף עשרות אנשים, לערוך את כל הפרופיל וכל דבר שיכול לעורר פעמוני אזהרה אצל 1,000המעסיק שלכם.

קבלו את הטיפים החשובים ביותר לשדרוג פרופיל ה LinkedIn שלכם בכתבה הזאת.

כנסו להגדרות האבטחה של LinkedIn ובדקו את הדברים הבאים:

1Activity broadcast – הסירו את אופציית הפרסומים בזמן עדכון הפרופיל.

2Who can see your activity feed – שנו שרק אתם תוכלו לראות את הפעולות העתידיות שלכם.

3Who can see your connections – שנו שרק אתם תוכלו לראות את החברים שלכם. בכדי שלא יופיע למעסיק פתאום מגייסים או בכיר בחברה מתחרה בפרופיל שלך.

*קחו בחשבון של LinkedIn ייקח עד כ 24 שעות לשנות את הגדרות האבטחה.

 שלב ראיון העבודה

"כל העולם במה, אך הליהוק גרוע מאד." ,אוסקר ווילד

לא מצופה מכם לזכות באוסקר על השחקן הראשי הטוב ביותר, אבל אף אחד לא עיוור. התנהגות חריגה במקום העבודה תדליק נורות אדומות.

אתם מגיעים לעבודה בדרך כלל בג'ינס וחולצת טי? אבל רוצים "לדפוק הופעה" בראיון, תביאו את הבגדים להחלפה בתיק או באוטו.

קיבלתם טלפון ממעסיק פוטנציאלי? אל תתחילו ללחוש או תרוצו החוצה מהמשרד. ענו שזה זמן לא נוח לדבר, קחו פרטים ותחזרו בהזדמנות הראשונה שיש לכם: הפסקת סיגריה, הפסקת צהריים בסוף או תחילת יום העבודה. –חשוב מאוד לא לדחות את השיחה יותר מדי, חלון ההזדמנות עלול להסגר.

קבעו את ראיונות העבודה לקצוות היום לפני שעות העבודה או ישר אחריו, תוכלו גם לנצל ימי חופש ל"סידורים" שזה אמין הרבה יותר מלהחסיר 4 ימי מחלה בחודש ולהגיע לעבודה למחרת כאילו כלום לא קרה.

זכרו, אתם לא עובדים בחיפוש עבודה. אל תורידו את הרגל מהגז בגלל שאתם רוצים להחליף את מקום העבודה, המעסיק עלול לעלות עליכם בגין זה,לפטר אתכם או חלילה לזכור את התפוקה שלכם בתקופה האחרונה ולא ירצה להמליץ עליכם בעתיד.

קרה וכל הטיפים שנתנו לכם פה לא עבדו ותפסו אתכם, זה לא סוף העולם! אמרו את האמת; שאתם מחפשים. עשו תיאום צפיות עם הבוס ויתכן שאפילו הוא יחליט לשפר את תנאיכם וישכנע אתכם להישאר או שיבין את הסיבה שלכם לעזוב ויתגמש בחיפוש העבודה שלכם בתנאי להבטחת חפיפה מסודרת.

הדרך היעילה ביותר למציאת עבודה דיסקרטית היא באמצעות חברת השמה שיש לכם ניסיון קודם איתה, או שחברים ממליצים לכם עליה.

חברות ההשמה בנויות ומיומנות לנהל תהליכים דיסקרטים, חלק גדול מהמשרות שנמצאות בטיפול חברת השמה הן חשאיות, ולכן אנו יודעים לתמוך, לייעץ ולסייע למי שמחפש בצורה זהה.

ב CPS JOBS כל מחפש עבודה מקבל יחס דיסקרטי ואישי. יחד עם מגייסת שמתמחה בתחום העיסוק שלכם תגדירו את המשרות אליהם תרצו להתקדם, איזה תחומי התמחות יש לכם, לאיזה חברות לא לשלוח (חברות בנות או שיש לחברה הנוכחית התקשרות איתה ויש חשש לחשיפתכם), מה הם הזמנים הנוחים להתקשרות ואיך תעדיפו לקבל מידע וזימונים לראיונות (דרך המייל או בטלפון).
קורות החיים שלכם ישלחו לחברות רק בתיאום אתכם ובאנונימיות. הפרטים המלאים שלכם יחשפו לחברה רק כשירצו לזמנכם לראיון עבודה. כמובן שמשם אנחנו כבר נסייע לכם עם כל הפרטים בכדי שתצלחו את הראיון.

למרות שאין חובה, מומלץ לעדכן את המגייסת שלנו שאתם מחפשים עבודה באופן דיסקרטי וכמה זמן התראה תצטרכו לתת בעבודתכם לפני תחילת העבודה החדשה. ריכזנו לכם טבלה פשוטה של כמה זמן התראה אתם מחויבים לתת לפי חוק:

זמן עבודה

זמן התראה מראש

עד חצי שנה

יום על כל חודש

חצי שנה – תום שנה ראשונה

6 ימים + יומיים וחצי על כל חודש

מעל לשנה

חודש

*במשרה בשכר חודשי בלבד. לשכר שעתי\יומי חישוב נפרד

Images courtesy of  stockimages, photostock andimagerymajestic at FreeDigitalPhotos.net*

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן