כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

הנדסה תעשייה וניהול שכר – האם באמת שווה להיות מהנדס?

הנדסה תעשייה וניהול שכר

כמה פעמים שאלו אתכם כשהייתם קטנים – מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים? לכל אחד מאיתנו הייתה תשובה שונה, אך עם השנים כל אחד מבין כי השאיפות צריכות להיות קצת יותר מציאותיות. זוהי הסיבה שבגינה לא מעט גברים ונשים מחליטים ללכת להיות מהנדסים, כאשר השאיפה היא כמובן להשתלב בתעשיית ההייטק. עולם ההנדסה ברוב המקרים הוא העולם שמביא איתו את כרטיס הכניסה להייטק.

אחד מהתחומים המבוקשים ביותר בהנדסה הוא תחום הנדסת תעשייה וניהול. לא מעט סטודנטים מתחילים ללמוד את ההתמחות הספציפית הזאת, כאשר השאיפה היא לצאת עם תואר. ברגע שסטודנט מחזיק בתואר מטעם אוניברסיטה או מטעם מכללה, ניתן להגיד כי הוא יכול למצוא את עצמו משתלב בתעשייה.

במאמר הבא אנו הולכים לספר לכם על התחום בכללי וכמובן שגם על הנדסה תעשייה וניהול שכר. כך תוכלו להכין את עצמכם בצורה הכי טובה שיש לקראת העבודה, ולקראת הקריירה שאותה בחרתם לעצמכם. לעולם לא תכניסו את עצמכם אל תוך מקום שאינכם מכירים אותו על בוריו.

הנדסה תעשייה וניהול – למה אתם צריכים לצפות?

לפני שנדבר על הנדסה תעשייה וניהול שכר, מוטב כי קודם כל תדעו פחות או יותר לקראת מה אתם נכנסים. הנדסת תעשייה וניהול היא תחום המשלב בתוכו הנדסה ביחד עם תעשייה. כאשר המטרה היא שבאמצעות עולם ההנדסה, ניתן יהיה למצוא פתרונות לבעיות שונות בתחומי התעשייה השונים. בעיות שעשויות לעכב את החברות והעסקים הגדולים מלהשיג את מבוקשם.

נדיר מאוד לראות כיום חברות ועסקים גדולים שלא מחזיקים מהנדס תעשייה וניהול, זוהי אחת מהסיבות לכך שמדובר על תחום מבוקש מאוד. מידיי שנה יוצאים לשוק אלפי סטודנטים שסיימו זה עתה את הלימודים האקדמיים שלהם, וכל חברת השמה להייטק תספר כי הם נחטפים מיד. כך שהביקוש הוא מאוד גבוה, ובחלק מהמקרים ההיצע הרב לא גובר על הביקוש. 

הנדסה תעשייה וניהול שכר בתחילת הדרך

חשוב שתיקחו בחשבון כי בתחילת הדרך השכר לא יהיה מקסימאלי, כך שאין לכם מה לצפות להרוויח עשרות אלפי שקלים כל חודש. השכר משתנה בהתאם למקום העבודה שבו תעבדו, וחלק ממקומות העבודה מספקים צ'ופרים שונים למעט השכר החודשי שאותו הם משלמים. חברת השמה להייטק יכולה לספר לכם עד כמה התנאים מסביב הם אטרקטיביים ושווים.

ברוב המקרים מהנדס תעשייה וניהול מתחיל מרוויח בין 8000 ₪ ועד 12,000 ₪ בחודש. לא מדובר על שכר נמוך ביחס לשכר הממוצע בשוק, אך עדיין לא מדובר על שכר מאוד גבוה. קחו בחשבון כי עם השנים השכר צפוי לעלות, כך שאין לכם מה להיכנס ללחץ בתחילת הדרך – כי לרוב זה פשוט מגיע.

הנדסה תעשייה וניהול שכר בשלב מתקדם

ככל שתוכיחו את עצמכם יותר במקום העבודה, כך השכר צפוי לעלות בהתאם. לא מעט מהנדסי תעשייה וניהול מספרים כי הם מקבלים העלאת שכר שנתית באופן קבוע, כל זאת בתנאי שהמנהלים מרוצים מהם. כך שאם ההתחלה הייתה קשה, אתם יכולים להיות בטוחים כי ההמשך צפוי להיות קצת יותר אידיאלי.

הנדסה תעשייה וניהול שכר בשלב מתקדם יכול לנוע בין 12,000 ₪ ועד 20,000 ₪ בחודש. יש אפילו חברות גדולות בהייטק שמסוגלות לשלם יותר, הכל בהתאם לעד כמה הן מרוצות מהעובדים. כך שתיקחו בחשבון כי בשונה מעבודות רגילות, בהייטק אתם תוכלו להשיג העלאות שכר רבות. פתאום תוכלו לראות את המשכורת שלכם קופצת, וזה יעודד אתכם להמשיך הלאה.

האם כדאי להיות מהנדס תעשייה וניהול?

אז אחרי ששמעתם על הנדסה תעשייה וניהול שכר בכל שלב, כעת אתם צריכים להחליט האם תרצו להיות מהנדסים. בשורה התחתונה כאשר נשקול את היתרונות אל מול החסרונות נגלה כי שווה מאוד להיות מהנדס מכל סוג שהוא. מהנדסי תעשייה וניהול הם מאוד מבוקשים בתעשייה, כך שתמיד תוכלו למצוא את עצמכם במקום עבודה מסודר.

מלבד לשכר שצפוי לעלות כמעט בכל שנה באופן עקבי, אתם תוכלו לקבל עוד כל מיני הטבות שקשורות לעבודה בהייטק. פתאום תוכלו להבין כי השכר הוא נחמד, אך יש עוד תוספות שונות שלא חשבתם עליהם בתחילת הדרך. העבודה בהייטק היא הרבה יותר טובה מעבודה בכל מקום עבודה אחר.

מאמרים נוספים

רגע לפי שאתם עוזבים, תשלחו לנו קו"ח ואנו נדאג לכם למשרה.

דילוג לתוכן