כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

האם מפתחים בישראל מרוויחים את המשכורות הגבוהות ביותר בעולם?

CPS JOBS בדקה את ממוצעי השכר הישראלים במקצועות נבחרים בהייטק והשוותה אותם לממוצעים המפורסמים באתר Glassdoor (מאתרי חיפוש המשרות הגדולים בעולם). התוצאות הפתיעו גם אותנו

תומר מוסמן

חברת ההשמה להייטק CPS JOBS מפרסמת כעת את סקר השכר המדויק ביותר למקצועות ההייטק. תוצאות הסקר מתקבלות אחרי ניתוח שכרם של מעל ל-200,000 עובדים ובדיקת הביקושים אצל יותר מ- 3,000 חברות מגייסות בהייטק, הכוללות את הסטארטאפים המובילים וחברות הענק הגלובליות המגייסות בישראל.

בנוסף, CPS JOBS בדקה את ממוצעי השכר הישראלים במקצועות נבחרים בהייטק והשוותה אותם לממוצעים המפורסמים באתר Glassdoor (מאתרי חיפוש המשרות הגדולים בעולם). מהטבלה ניתן לראות שהמשכורות בהייטק הישראלי שניות רק לארה"ב בכל תחומי ההייטק: פיתוח, אבטחת איכות, שיווק ותשתיות וניהול רשתות. יתרה מזו, בממוצע השכר בפיתוח WEB השכר הממוצע בישראל גבוה מכל הארצות שנבדקו (ומעל ל-50% מהשכר הממוצע באירלנד ואנגליה).

השכר בהייטק הישראלי מתבטא בשכר כה גבוה בשל העלייה העצומה בביקושים הפוגשים היצע מאוד מוגבל באנשי מקצוע מנוסים. זאת לצד פריחת סטארטאפים ישראלים חדשים אשר נפתחים בכמויות אדירות, קרנות מסביב לכל העולם אשר מזרימות כספים, ורכישות חברות כחול לבן ע"י קונצרנים גלובליים, מסבירה עפרה עפגין חדד מנכ"לית CPS JOBS. תעשיית ההייטק אחראית לכמעט 50% מהיצוא הישראלי, עם זאת, היא מוערכת רק ב-8% מכוח העבודה הישראלי.

עוד מוסיפה עפרה עפגין חדד, כי בעקבות השימוש בלינקדאין חברות מכל העולם ובעיקר אירופאיות אשר שמעו על הטאלנט הישראלי פונים למועמדים ישראלים ומציעים להם מעבר למדינות אירופאיות שונות. המועמדים מספרים כי החברות ממש מופתעות מדרישות השכר הגבוהות שהם מציגים.

הגידול בביקושים ברבעון השני של 2016 התבטא בעלייה של כ-10% בביקוש הכולל למהנדסים בהייטק לעומת אותה התקופה אשתקד.

ברבעון השני של 2016 הביקושים העלו את ממוצע המשכורות הטכנולוגיות הכוללות בכ-4.6% לעומת הרבעון השני של 2015. כאשר שני תחומים מרכזיים דחפו את הממוצע באופן משמעותי והם העלייה בשכר בוגרי התארים הטכנולוגים ללא ניסיון קודם, אשר שכרם עלה בכ-11.5% ומשרות אבטחת האיכות שהממוצע בהם עלה בכ- 16.8%. עם זאת, העוסקים בתחומי הרשתות והתשתיות חוו ירידה ממוצעת במשכורות של כ- 2.3%.

רוצים לדעת איך עליות הביקושים והשכר השפיעו על המקצוע שלכם?

בדקו בסקר השכר המלא והמדויק ביותר בהייטק כאן

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן