כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

איך לגרום למראיין לזהות את הפוטנציאל שלך?

הגעתם לראיון עבודה וגיליתם שיש עוד 5 מועמדים למשרה, מה אתם אומרים כדי לשכנע את המראיין שאתם האדם הנכון?

הגעתם לראיון עבודה וגיליתם שיש עוד 5 מועמדים למשרה, מה אתם אומרים כדי לשכנע את המראיין שאתם האדם הנכון?

איך תגרמו למראיין להאמין שאתם יכולים לבצע את העבודה יותר טוב מכל אחד אחר, אפילו אם אין לכם ניסיון בתחום?

משוכנעים שיש לכם את התכונות והכישורים ללמוד ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר- אבל לא בטוחים איך לשדר את זה בראיון?

חשוב להבין שהמראיין חושש לקחת סיכונים 

המראיין עשוי לחשוב כי העסקת עובד שאין לו את הניסיון הנדרש היא הימור שיש בו סיכון מסוים, לכן קודם כל תפקידכם כמרואיינים הוא להרגיע אותו.

חשוב לתת דוגמאות מהעבר

כדי שיוכל  לזהות את הפוטנציאל הגבוה להצלחה בתפקיד

חשוב להשפיע על הפרשנות של המראיין 

ראיית המציאות שלנו מושפעת מאוד מפרשנות אישית למצב מסוים. אם לא נספק למראיין הוכחות לראיית מצב שונה, או יחסרו לו נתונים, הוא יכול לראות בחוסר הניסיון או הידע שלנו בעיה חמורה.

ההמלצות של CPS JOBS :

·         לפני כל ראיון עבודה, הקדישו זמן להכיר ולחקור את התפקיד, החברה, המוצר או השירות שהיא מספקת. לאחר מכן, חשבו איך היכולות הרלוונטיות שלכם יתרמו לחברה, במסגרת המשרה הספציפית הזו. נסו להיות יצירתיים וחדשנים, חישבו מחוץ לקופסה ונסו לענות על הציפיות של המראיין תוך הפגת חששותיו. לדוגמא: אני אוהב ללמוד טכנולוגיות – הציונים שלי טובים – הייתי מפקד בצבא- אני יודע לקחת אחריות על נושא – אני יודע לעבוד באופן עצמאי ובצוות.

·         כדאי לחשוב, לתכנן ולנסח דוגמאות המבוססות על ניסיון קודם (לא חייב להיות מתחום העבודה, יכול להיות מכל תחום חיים אחר) והן רלוונטיות ואולי אפילו קריטיות לביצוע התפקיד אותו לא עשיתם עד היום. זה עשוי ליצור פרשנות חיובית אצל המראיין.
דוגמא: "אני מתאר לעצמי שהתפקיד דורש ממשקים בתוך הארגון, התקשורת שלי עם אנשים מצוינת, ואני אוהב לתקשר". "אני משער שאחת הבעיות במילוי תפקיד כזה היא ההתמודדות עם משתמשים תובעניים, יש לי ניסיון רלוונטי מעבודתי בשרות לקוחות".

·         צרו מצב בו יוכל המראיין לראות בפוטנציאל שלכם הזדמנות ולא בעיה. כך תצרו אצלו רושם חיובי ורצון לתת לכם (ולא לאחרים) את ההזדמנות. דברו בהתלהבות על רצונכם להשתלב ולתרום לחברה, להתפתח בה, הצהירו על המוכנות שלכם ללמוד ולהשקיע. זה יכול לפצות על חוסר הניסיון.
יצירת תחושה אצל המראיין שתקופת הכשרה קצרה תוביל בסופו של דבר לעובד מעולה ולתועלת גדולה לחברה, תעלה את הסיכוי שלכם לקבל את התפקיד.

לסיכום:

כל מראיין יודע שמעבר ל״ניסיון רלוונטי״ –  הוא מחפש  "אנשים טובים" – חכמים, תקשורתיים, אחראים ומשקיענים, וזה בהחלט לא פשוט למצוא את המכלול הזה . במהלך ראיון העבודה שדרו שאתם ניחנים בכישורים הללו, הוסיפו דוגמאות וספרו איך התמודדתם בעבר במשימות קשות או מטלות שלא היה לכם כל ניסיון קודם בהם, כך תוכלו לשכנע את המראיין שהערך שתביאו לחברה גבוה יותר מאשר כל מועמד אחר.

בהצלחה!
מצוות CPS JOBS

לחצו לחזרה לניוזלטר

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן