כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

Webmaster

כגולשים נתקלתם בוודאי במושג הוובמסטר, ובישראל מיד נמצאו אנשים נחמדים שתרגמו את זה – בונה אתרים. אבל הוובמסטר הוא הרבה יותר מזה.
כגולשים נתקלתם בוודאי במושג הוובמסטר, ובישראל מיד נמצאו אנשים נחמדים שתרגמו את זה – בונה אתרים. אבל הוובמסטר הוא הרבה יותר מזה. כדי להרוויח את התואר וובמסטר יש להתמחות במספר מקצועות, עליהם אני אפרט.
ובינתיים בואו נקרא לדברים בשמם:

Marketing Manager

בזמננו האינטרנט מפסיק להיות משחק לסטודנטים והופך לכלי מאסיבי בעולם הפרסום והשיווק, ואני לא מזכירה את מרכזי הקניות הוירטואליים.
לילדים כבר קשה להתמודד עם מקצוענים שמתמצאים בפסיכולוגיית הלקוח ואסטרטגיות שיווק.
כך, הווב והשיווק הפכו לצמד בלתי נפרד. אדם בתפקיד זה יוצר את מסלול התפתחות האתר והוא העוסק ביחסי ציבור,הן עם לקוחות והן עם שותפים. תפקידו העיקרי הוא לגרום לביקור ראשוני. ההצעה שלי לשם עברי מנהל/ת שיווק.

Content Master

תפקיד זה דומה לראשון, אך מטרתו לגרום לביקורים חוזרים, מנהל השיווק לא חייב להמצא במוצרים, טכנולוגיות או כל דבר אחר אותו הוא מפרסם, בעוד שהקונטנט מסטר חייב לדעת את הנושא – הרי הוא בוחר את התוכן, את מילות המפתח ואת התיאור. בעצם הוא מעין כתב טכני, וההצעה שלי לשם עברי עורך/ת תוכן.

Analyst

אומנם אני לא מעריצה של סטטיסטיקה, אבל ניתוחים ואנליזות הם לרוב גורם מכריע בין הצלחת האתר לכשלונו. בעל המקצוע מוצא מה מושך את הקהל, מה פופולרי ומה לא. אולי אפשר היה לאחד את התפקיד עם מנהל השיווק אבל סטטיסטיקה היא מדע מאוד עדין ומורכב, לכן היא מקבלת התמחות משלה. ההצעה שלי לשם עברי מנתח/ת סטטיסטיקה.

Server Administrator

במקרים מסויימים, הוובמסטר צריך לא רק לעסוק באתר אלא גם במערכת ההפעלה עצמה, לזה נדרש ידע עמוק במערכת עליה עומד השרת. מדובר גם בהגנת האתר – גורם חשוב במיוחד. הצעתי לשם עברי מנהל/ת שרת.

Designer

על מנת שהשרת לא יהיה רק אינפורמטיבי אלא גם נוח, מעוצב ויפה, יש צורך בתכנון מדודק של עיצוב האתר.
המעצב צריך להיות בעל טעם טוב, דמיון מפותח מאוד, חוש אומנותי והעיקר לדעת מידה בכל. העיצוב צריך להיות נוח והאתר צריך להיות קל להתמצאות. האתר צריך גם להיראות טוב בכל רזולוציה ובכל מספר צבעים שיש ללקוח פוטנציאלי .ההצעה שלי לשם עברי היא כמובן מעצב/ת אתר.

HTML Writer

שפת הסימון היא עדיין החלק העיקרי ברשת. להימנע מהכתיבה פשוט בלתי אפשרי – צריך לכתוב הרבה ובתדירות גבוהה.
וזה לא תמיד קל כמו שזה נראה. לעמוד מעוצב בצורה מורכבת נדרש ידע מעמיק בשפה.
עוד נקודה חשובה במיוחד – צריך להבין בדפדפנים ובהבדלים הקטנים בינהם בצורה מושלמת, כך שהאתר יראה טוב לכל משתמש. ההצעה שלי לשם עברי עורך HTML.

Writer

נדירים המקרים כשהוובמסטר משתמש בטקסט מוכן מראש, ולכן כדי לכתוב את קטעי הטקסט. נדרשת שליטה מלאה בלשון, הבעה והבנת-הנקרא. טעויות דקדוק בלתי נסלחות. ההצעה שלי לשם עברי היא עורך/ת טקסט או כתבן תוכן.

Graphics Master

לצייר את פרי דמיונו של המעצב לא קל בכלל. רוב העוסקים בגרפיקה ממוחשבת לא יתקשו לצייר תמונה בגודל של מסך עם מליוני צבעים. אבל כשזה מגיע לתמונה של 50*50 פיקסל ושישה-עשר צבעים, נשארים מקצוענים ספורים.
ואם יש צורך לחזור על הכל בשביל שתי שפות שונות – העבודה בהחלט קשה. ההצעה שלי לשם עברי היא גרפיקאי – אולי לא הכי מקורי אבל די מתאים.

Programmer

אני לא צריכה לספר על עבודתו של המתכנת / התוכניתן, היום, כשרוב האתרים זקוקים לאינטראקטיביות – לא סתם כפתורים שנתקעים או שורות רצות, אלא תקשורת אמיתית בין השרת ללקוח. תוכניתן ברשת צריך לדעת גם פרוטוקולים, דרכי פעולה של השרתים ועוד לא מעט דברים. שם כבר יש לנו.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן