כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

DBA Admin

DBA הנו תפקיד מרכזי בחברות ,IT החולש באחריותו על מסד הנתונים הכולל של ארגון.
בסיס הנתונים אינו תחום חדש אולם השקתו למערכות מידע ולקדמה, משדרגת תכופות את אופיו ומרחיבה את הגדרתו.

DBA הנו תפקיד מרכזי בחברות ,IT החולש באחריותו על מסד הנתונים הכולל של ארגון.

בסיס נתונים אינו תחום חדש אולם השקתו למערכות מידע ולקדמה, משדרגת תכופות את אופיו ומרחיבה את הגדרתו. בסיס הנתונים בנוי כמערכת המכילה מידע עסקי, המאפשרת את הקשר הפנים ארגוני בין המשתמשים השונים כמו גם את תהליך קבלת ההחלטות בארגון. המערכת ככלי עבודה עיקרי, נדרשת לשרת את משתמשיה ביעילות ולאפשר שימוש גמיש בנתונים שהיא מכילה לצורכי עיבוד, ניתוח ופילוח.

מנהל בסיסי הנתונים בחברה אחראי על נגישות המערכת הן ברמת התשתיות והן ברמת האפליקציות. מבחינה תשתיתית, עובד ה – DBA בצמוד למפתחי המערכת לצורך הכרות מעמיקה עם יסודותיה השונים והקמת מערך גיבוי רלוונטי. מבחינה אפליקאטיבית, תפקידו של איש מסד הנתונים בחברה, הוא לשמר את הגישה הנוחה והידידותית למידע ולביצוע פעולות הנדרשות בארגון.

מתוקף היקפו של התפקיד, מרבית החברות בשוק ההי-טק יחפשו אנשי DB בעלי ניסיון במערכות הפעלה ויקנו יתרון למפתחי תוכנה. כמו כן נדרשים אנשי בסיס הנתונים להוכיח ניסיון בכתיבת שאילתות, סקריפטים ו ,stored procedure המאפשרים את אפיונה של מערכת המידע העסקית.

מלבד אלו, משרות ה – DBA ברובן מחייבות ניסיון בתפעול מערכות גדולות כמו גם בהתקנה ותחזוקה של שרתי  DATA BASE בולטים כמו oracle ו.sql

מאמרים נוספים

חיפוש עבודה בהייטק

חיפוש עבודה בתחום ההייטק שונה במקצת מחיפוש עבודה בתחומים אחרים. מדובר בשוק אטרקטיבי ותחרותי המציע מגוון תפקידים ברמות בכירות שונות ודורש תואר אקדמי אחד ממוקד לפחות עם
קרא עוד »
דילוג לתוכן