כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

Business Intelligence

Business Intelligence או בעברית בינה עסקית הנה מערכת מידע שתפקידה לשאוב מידע מכלל המקורות הארגוניים ולהפיק ממנו תמונה כוללת ומפורטת ביותר של מידע חדש.

Business Intelligence  או בעברית בינה עסקית הנה מערכת מידע שתפקידה לשאוב מידע מכלל המקורות הארגוניים ולהפיק ממנו תמונה כוללת ומפורטת ביותר של מידע חדש. בחסותו של כל ארגון, קטן או גדול, פועלות מערכות נפוצות כגון: ERP, CRM, EKM וכד', המספקות, כל אחת, את הפן התפעולי שלה ויוצרות ביחד ערב רב של נתונים שאינם מתרכזים לכדי תמונה אופרטיבית מדויקת. נתון נוסף שמהווה מכשול בדרך ליצירת מאגר מידע כוללני, טמון בעובדה שכל אחת מן המערכות בנויה באופן שונה מבחינת חומרה ופורמט של מסד הנתונים בצורה שלא מאפשרת אינטראקציה בין חלקי המידע השונים. מערכת ה-BI פועלת כתשתית אינטגראטיבית אחידה להשבחת המידע הקיים, באמצעות ריכוזו ב"מחסן" נתונים ושליפתו כמידע חדש במהירות וביעילות, תוך שימוש בכלים מתקדמים לפילוח, ניתוח ודיווח. יתרונה המרכזי של המערכת טמון בהפיכת המידע התפעולי למידע ניהולי גמיש, תומך החלטה ללא צורך בתיווך של אנשי מקצוע. שילוב מערכת בינה עסקית בארגון מעניקה לו את היכולת לפעול בשוק דינמי ותחרותי, תוך חיזוי אירועים מראש, מתן תגובה הולמת לצרכים ודרישות משתנים וזיהוי כדאיות כלכלית.

תחום הbusiness Intelligence  הנו תחום חדש למדי הכורך תחתיו שלל משרות אופציונאליות ברמות בכירות שונות החל ממנהלים ומומחים וכלה במפתחים ותוכניתנים.

מאמרים נוספים

להיות בתנועה. יציבות תעסוקתית לדורותיה – XYZ.

פעם, ולא כל כך מזמן, פסגת הקריירה התכנסה לכדי מילה אחת: קביעות. ועד הפנסיה אם אפשר. במקום מתנות לחגים היו מתנות סמליות ל"חתונת הכסף" של העובד/ת עם הארגון וכשאמרו 'ותק וניסיון' התכוונו ל-30 שנה, לא ל-3. דור או שניים אחר כך השתנו הזמנים ויציבות תעסוקתית ממושכת מדי נחשדה בסטגנציה, בקיפאון מיותר על שמרים ובמחסור חמור בשאפתנות.
קרא עוד »

אוקראיני, ישראלי ואמריקאי נכנסים… למשרד. על האתגרים בניהול עובדים מעבר לים

עידן דיגיטלי, עולם קטן, כפר גלובלי, גלובליזציה, דיגיטציה… you name it. כל כך הרבה ביטויים, פרשנויות ומחקרים על מה שבפועל כבר הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. לפעמים נדמה שאפילו ג'ון לנון לא דמיין את העולם עד כדי כך בלי גבולות.
קרא עוד »
דילוג לתוכן