כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מנתח מערכות מידע

נתח מערכות מידע הנו התפקיד הבכיר ביותר במערך הפיתוח ואחריותו המרכזית היא אפיון והתאמת מערכת המידע לארגון הרלוונטי.

מנתח מערכות מידע הנו התפקיד הבכיר ביותר במערך הפיתוח ואחריותו המרכזית היא אפיון והתאמת מערכת המידע לארגון הרלוונטי.

כל ארגון שואף למערכת מידע אינטגראטיבית באמתחתו, שתקשר, ברמת התאגיד, בין החברות השונות, בין יחידות שונות בארגון, בין תהליכים ובין חלקי המידע השונים, ליצירת מסד נתונים אפקטיבי עבור מקבלי ההחלטות. האינטגרטיביות הנדרשת היא גולת הכותרת של מנתח מערכות המידע ועליו להגדירה טרם מחשוב המערכת.

ניתוח המערכת הוא השלב ההתחלתי של הפיתוח, עוד לפני כתיבת התוכנה והטמעתה, ומטרתו לאפיין את המערכת העתידית לצורך ייעולה בפועל.

אפיון המערכת מתבסס על הכרות פנים ארגונית מעמיקה עם תכונות ודרכי פעולה מבוקשות, צרכים רצויים ועם המשתמשים העתידיים ודרכי עבודתם. שקלול נתוני הצורך הפנימיים, מאפשר למנתח המערכת לבחור את מערכות ההפעלה האופטימאליות כמו גם את מרכיבי החומרה וכלי הפיתוח ולתרגם אותם למבנה בסיס נתונים ייחודי העונה על דרישות משתמשיו.

מנתח מערכות מידע הנו תפקיד המשיק לשלושה תחומים בכירים בשוק ההי טק: ניהול, פיתוח ומערכות מידע וככזה על מבצעו להגיע מרקע אקדמי המשלב ידע  במדעי המחשב ובמדעי הניהול ומרקע תפעולי של פיתוח. מעבר לדרישה הבסיסית, ניתוח מערכות מידע מחייב כישורים אנליטיים וראייה מערכתית כוללת בצד הוכחת יכולת בהובלת תהליכים ובהנעת צוותי פיתוח.

מלבד המעטה הניהולי של התפקיד, על מנתח מערכות המידע לעמוד בדרישות טכניות רבות לביצוע תפקידו ובהן: שליטה בכלי ניתוח, הכרות עם תוכנות פיתוח, ידע מעמיק במכלול שרתי בסיסי נתונים, ניסיון רב בתהליכי בקרה ואבטחת איכות ויכולת כתיבת מסמכי אפיון (high level &detail design) של מערכות גדולות כמו גם בהתקנה ותחזוקה של שרתי DATA BASE בולטים כמו oracle ו sql.

מאמרים נוספים

להיות בתנועה. יציבות תעסוקתית לדורותיה – XYZ.

פעם, ולא כל כך מזמן, פסגת הקריירה התכנסה לכדי מילה אחת: קביעות. ועד הפנסיה אם אפשר. במקום מתנות לחגים היו מתנות סמליות ל"חתונת הכסף" של העובד/ת עם הארגון וכשאמרו 'ותק וניסיון' התכוונו ל-30 שנה, לא ל-3. דור או שניים אחר כך השתנו הזמנים ויציבות תעסוקתית ממושכת מדי נחשדה בסטגנציה, בקיפאון מיותר על שמרים ובמחסור חמור בשאפתנות.
קרא עוד »

אוקראיני, ישראלי ואמריקאי נכנסים… למשרד. על האתגרים בניהול עובדים מעבר לים

עידן דיגיטלי, עולם קטן, כפר גלובלי, גלובליזציה, דיגיטציה… you name it. כל כך הרבה ביטויים, פרשנויות ומחקרים על מה שבפועל כבר הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. לפעמים נדמה שאפילו ג'ון לנון לא דמיין את העולם עד כדי כך בלי גבולות.
קרא עוד »
דילוג לתוכן