כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מנהל תשתיות

בעידן הקידמה של ימינו, המציאות מוכיחה התפתחות בלתי פוסקת של תשתיות ממוחשבות וטכנולוגיות.

בעידן הקידמה של ימינו, המציאות מוכיחה התפתחות בלתי פוסקת של תשתיות ממוחשבות וטכנולוגיות. החברות והארגונים השונים, קטנים כגדולים, מודעים לצורך בשכלול מתמיד של מערכות השליטה והבקרה שלהן יחד עם שדרוג מסד הנתונים. עקב השכלול התמידי, נוצר מצב בו מרבית התשתיות הטכנולוגיות מורכבות מערב רב של פלטפורמות ומציוד חומרה מבתי יוצר שונים.

כמו כן הטכנולוגייה המתפתחת בונה באופן טבעי ובריא תחרות בין יצרני החומרה השונים ומעודדת ייצור מפותח בהרבה של טכנולוגיות IT חדשות. מציאות מתפתחת שכזו מאתגרת ומרחיבה מאוד את הגדרת תפקידו של מנהל התשתיות וממצבת אותו במערך הבכיר והמרכזי של שוק ההי-טק. התשתית הממוחשבת של כל חברה הופכת לאיטה להיות עמוד השדרה התפעולי והכלכלי וככזו היא מחייבת בראשה מנהל מקצועי המסוגל לשאת בו זמנית באחריות רב תהליכית ולפתח באופן עקבי את מאגר הידע שלו על מנת להתאים עצמו להטרוגניות התשתיתית.

מנהל תשתית כורך תחתיו ברמה הניהולית את אנשי הרשת, השיווק והתמיכה וככזה עליו להפגין, מלבד בקיאות על בורייה בכל אחד מן התחומים, גם יכולת ניהול והנעת צוות עובדים באופן מטריציוני והיררכי תוך שמירה על מערכות יחסים שירותיות .כמו כן מרכזיותו של הפן התפעולי בהגדרת התפקיד, מחייבת ניסיון מוכח בהובלת פרוייקטים מקבילים ושינוע מערכות שירותיות בעבור החברה.

מאמרים נוספים

להיות בתנועה. יציבות תעסוקתית לדורותיה – XYZ.

פעם, ולא כל כך מזמן, פסגת הקריירה התכנסה לכדי מילה אחת: קביעות. ועד הפנסיה אם אפשר. במקום מתנות לחגים היו מתנות סמליות ל"חתונת הכסף" של העובד/ת עם הארגון וכשאמרו 'ותק וניסיון' התכוונו ל-30 שנה, לא ל-3. דור או שניים אחר כך השתנו הזמנים ויציבות תעסוקתית ממושכת מדי נחשדה בסטגנציה, בקיפאון מיותר על שמרים ובמחסור חמור בשאפתנות.
קרא עוד »

אוקראיני, ישראלי ואמריקאי נכנסים… למשרד. על האתגרים בניהול עובדים מעבר לים

עידן דיגיטלי, עולם קטן, כפר גלובלי, גלובליזציה, דיגיטציה… you name it. כל כך הרבה ביטויים, פרשנויות ומחקרים על מה שבפועל כבר הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. לפעמים נדמה שאפילו ג'ון לנון לא דמיין את העולם עד כדי כך בלי גבולות.
קרא עוד »
דילוג לתוכן