כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מנהל מערכות מידע

מנהל מערכות מידע ראשי מנמ"ר או באנגלית – Chief Information Officer הוא הדמות הבכירה ביותר בארגון בהיבט הטכנולוגי, הממוקם בראש היררכיית התפקידים בתחום מערכות המידע ובסיסי הנתונים.

מנהל מערכות מידע ראשי )מנמ"ר או באנגלית – (Chief Information Officer הוא הדמות הבכירה ביותר בארגון בהיבט הטכנולוגי, הממוקם בראש היררכיית התפקידים בתחום מערכות המידע ובסיסי הנתונים.

בעשור האחרון עם מעבר ניהול התהליכים העסקיים, שבעבר נעשו באופן פיזי, לרשת האינטרנט ולאמצעים ממוחשבים, חלה עלייה משמעותית בחשיבותן של מערכות מידע ובצורך קיומן במערכות חזקות, מתוחכמות ומאובטחות.

מהפיכת האינטרנט ומערכות המידע ממצבות את המנמ"ר כדמות מפתח סביב שולחן ההנהלה, האחראי על עיצוב האסטרטגיה הטכנולוגית של החברה כך שתוביל את הפעילות העסקית. ניהול מערכות מידע איננו תפקיד טכני כי אם ניהולי שמטרתו היא תרגום הצרכים העסקיים לפעולות טכניות. במסגרת תפקידו אחראי מנהל מערכות המידע על מתן מענה למחשוב תהליכים ארגוניים כגון: רכש, שיווק, מכירות, משאבי אנוש, אבטחת איכות ועוד, באמצעות פיתוח, יישום והטמעה של מערכות המידע הניהוליות.

נוסף על כך אחראי המנמ"ר גם על ניהול כלל עובדי תחום הIT תחת דרישות ההנהלה לצורך השגת יעדים קבועים מראש של זמן ותקציב.

אופי תפקידו של מנהל מערכות המידע כתפקיד רוחבי, מחייב את מבצעו בהבנה ארגונית-תהליכית מובהקת וביכולת ניהול תקשורת עם כלל ענפי הארגון. כמהות תפקידו, גם הכשרתו של מנמ"ר צריכה לשלב בין טכנולוגיה לניהול וזאת על מנת שיוכל לכהן כמגשר הארגוני בין העולם הטכנולוגי לעולם העסקי.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן