כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

מנהל מערכות מידע

מנהל מערכות מידע ראשי מנמ"ר או באנגלית – Chief Information Officer הוא הדמות הבכירה ביותר בארגון בהיבט הטכנולוגי, הממוקם בראש היררכיית התפקידים בתחום מערכות המידע ובסיסי הנתונים.

מנהל מערכות מידע ראשי )מנמ"ר או באנגלית – (Chief Information Officer הוא הדמות הבכירה ביותר בארגון בהיבט הטכנולוגי, הממוקם בראש היררכיית התפקידים בתחום מערכות המידע ובסיסי הנתונים.

בעשור האחרון עם מעבר ניהול התהליכים העסקיים, שבעבר נעשו באופן פיזי, לרשת האינטרנט ולאמצעים ממוחשבים, חלה עלייה משמעותית בחשיבותן של מערכות מידע ובצורך קיומן במערכות חזקות, מתוחכמות ומאובטחות.

מהפיכת האינטרנט ומערכות המידע ממצבות את המנמ"ר כדמות מפתח סביב שולחן ההנהלה, האחראי על עיצוב האסטרטגיה הטכנולוגית של החברה כך שתוביל את הפעילות העסקית. ניהול מערכות מידע איננו תפקיד טכני כי אם ניהולי שמטרתו היא תרגום הצרכים העסקיים לפעולות טכניות. במסגרת תפקידו אחראי מנהל מערכות המידע על מתן מענה למחשוב תהליכים ארגוניים כגון: רכש, שיווק, מכירות, משאבי אנוש, אבטחת איכות ועוד, באמצעות פיתוח, יישום והטמעה של מערכות המידע הניהוליות.

נוסף על כך אחראי המנמ"ר גם על ניהול כלל עובדי תחום הIT תחת דרישות ההנהלה לצורך השגת יעדים קבועים מראש של זמן ותקציב.

אופי תפקידו של מנהל מערכות המידע כתפקיד רוחבי, מחייב את מבצעו בהבנה ארגונית-תהליכית מובהקת וביכולת ניהול תקשורת עם כלל ענפי הארגון. כמהות תפקידו, גם הכשרתו של מנמ"ר צריכה לשלב בין טכנולוגיה לניהול וזאת על מנת שיוכל לכהן כמגשר הארגוני בין העולם הטכנולוגי לעולם העסקי.

מאמרים נוספים

להיות בתנועה. יציבות תעסוקתית לדורותיה – XYZ.

פעם, ולא כל כך מזמן, פסגת הקריירה התכנסה לכדי מילה אחת: קביעות. ועד הפנסיה אם אפשר. במקום מתנות לחגים היו מתנות סמליות ל"חתונת הכסף" של העובד/ת עם הארגון וכשאמרו 'ותק וניסיון' התכוונו ל-30 שנה, לא ל-3. דור או שניים אחר כך השתנו הזמנים ויציבות תעסוקתית ממושכת מדי נחשדה בסטגנציה, בקיפאון מיותר על שמרים ובמחסור חמור בשאפתנות.
קרא עוד »

אוקראיני, ישראלי ואמריקאי נכנסים… למשרד. על האתגרים בניהול עובדים מעבר לים

עידן דיגיטלי, עולם קטן, כפר גלובלי, גלובליזציה, דיגיטציה… you name it. כל כך הרבה ביטויים, פרשנויות ומחקרים על מה שבפועל כבר הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. לפעמים נדמה שאפילו ג'ון לנון לא דמיין את העולם עד כדי כך בלי גבולות.
קרא עוד »
דילוג לתוכן