כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

העברה מפיתוח לייצור

העברה מפיתוח לייצור הינו תהליך העברת המידע מצוות פיתוח מוצר לגוף ההנדסי האחראי על הכנת תיק הייצור. תהליך זה, שהיה בעבר תחת אחריותו של מנהל הפיתוח, דורש כיום, ממניעים של חיסכון ומיקסום יעילות, מהנדס או הנדסאי שיתפקד כמגשר בין שני השלבים החשובים ביותר לשיווקו של מוצר מוגמר.

העברה מפיתוח לייצור הינו תהליך העברת המידע מצוות פיתוח מוצר לגוף ההנדסי האחראי על הכנת תיק הייצור. תהליך זה, שהיה בעבר תחת אחריותו של מנהל הפיתוח, דורש כיום, ממניעים של חיסכון ומיקסום יעילות, מהנדס או הנדסאי שיתפקד כמגשר בין שני השלבים החשובים ביותר לשיווקו של מוצר מוגמר. מהנדס העברה מפיתוח לייצור הקרוי גם מהנדס תהליך או מנהל הנדסה, אחראי במהותו על צמצום הפער הקיים בין מאפייני העבודה בפיתוח לבין מה שנדרש על ידי הייצור לקיום תהליך רציף, יעיל ומבוקר של ייצור המוני העומד ביעדי הארגון המייצר. לרב, לביצוע תהליך ההעברה יידרש עובד בעל רקע בפיתוח שמביא עמו בקיאות בהתנהלות צוות פיתוח מוצר אך גם מסוגל לעבוד באופן רוחבי, לעמוד בקשר רציף עם גורמים שונים בארגון ולסנכרן בין הפעילויות השונות המתנהלות בהם.

תחומי אחריותו של מהנדס ההעברה מפיתוח לייצור הם: השתלבות בפרוייקטי פיתוח החל משלב סקרי התוכן ועדי לשחרור המוצר, הקמת תשתיות הנדסיות וניהול תצורתן, כתיבת מסמכים הנדסיים, קיטלוג רכיבים והכנת תיק מוצר, תכנון וליווי של ייצור אבי טיפוס וסדרות פיילוט, הקמת תשתיות תפעול לייצור המוני, ביצוע התקשרות והטמעת מוצר מול קבלני משנה וביצוע בדיקות בקרת סביבה ואיכות. מתוקף תפקידו, האחראי על ההעברה מפיתוח למוצר יידרש לרוב לרקע אקדמי באחד מתחומי ההנדסה עם יתרון משמעותי להנדסת אלקטרוניקה או הנדסת מכונות, לצורך השתלבות והתאמה לצוות ההנדסי של הארגון במסגרתו הוא עתיד לפעול. מלבד הרקע האקדמי, נדרש מהנדס הרוצה להשתלב בתחום ההעברה מפיתוח לייצור גם לכתיבה טכנית ברמה גבוהה ביותר, ליכולת ניהול הנדסי, יכולת ניהול צוות מהנדסים, הכרות מעמיקה עם עולם רכיבי האלקטרוניקה, ידע במערכות חומרה והכרות עם מתודולוגיות פיתוח.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן