כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

הנדסת אלקטרוניקה

הנדסת אלקטרוניקה הינו תחום מבוקש בעל פריסה נרחבת במערך הייצור הן המקומי והן הגלובלי.
בשוק ההי טק, מקומו של מהנדס האלקטרוניקה יהיה לרוב במחלקות המחקר והפיתוח של חברות בחזית הטכנולוגיה ובחברות סטארט אפ.

הנדסת אלקטרוניקה הינו תחום מבוקש בעל פריסה נרחבת במערך הייצור הן המקומי והן הגלובלי.

בשוק ההי טק, מקומו של מהנדס האלקטרוניקה יהיה לרוב במחלקות המחקר והפיתוח של חברות בחזית הטכנולוגיה ובחברות סטארט אפ. ההתפתחויות הטכנולוגיות של העשור האחרון הביאו לשילובן של מערכות אלקטרוניות בכל תחומי החיים, החל ממוצרי צריכה ביתיים ויומיומיים וכלה במערכות מחשוב מורכבות ועתירות ידע.

ריבוי המערכות מאפשרות למהנדס האלקטרוניקה להשתלב בשוק במגוון תחומים בהם: אלקטרוניקת צריכה – מיחשוב ביתי, מדיה ומוזיקה, אלקטרוניקת בטחון – אביזרי מודיעין, טילים מונחים ובקרת אש, אלקטרואופטיקה – מערכות לייזר וחיישנים, אינפורמאטיקה, מחשבים ורשתות – חומרה ותוכנה מיקרואלקטרוניקה – מיזעור רכיבים ועוד.

תחומי האחריות של מהנדס אלקטרוניקה והדרישות ממנו נקבעים בהתאם למשרה ספציפית ולסקטור אליהם מעוניין המהנדס להתקבל אולם ישנם כמה מכנים משותפים לכל המשרות.

מבחינת הכשרה, כל המעוניין להשתלב בתחום הנדסת האלקטרוניקה מחוייב לתואר אקדמאי ראשון לפחות בהנדסת חשמל או אלקטרוניקה עם יתרון בולט לתואר ממוסדות גבוהים מוכרים ויוקרתיים יותר. במרבית המשרות המחפשות אחר מהנדס אלקטרוניקה ייבקשו לראות גליון ציונים וממוצע אקדמי. מהנדס תוכנה, מלבד תפקודים ממוקדים הקשורים לאופי משרתו, יעבוד מול צוות פיתוח וייצור של תוכנה וחומרה ויהיה אחראי על הגדרה, אפיון ותיעוד בדיקות תיאום לפיתוח מוצרים.

מעבר לכך, בתחומי אחריותו יהיו גם כתיבת סקריפטים ומסמכי בדיקות, איפיון תהליכי אינטגרציה של פיתוח מוצר כמו גם ביצוע סימולציות של מערכות. באשר לדרישות, מהנדס האלקטרוניקה יחוייב להוכיח נסיון רב בשפות תכנות, פיתוח, תמיכה בפיתוח ומזעור וכן ידע טכני במערכות תקשורת נתונים ובתשתיות אלקטרוניות.

מאמרים נוספים

להיות בתנועה. יציבות תעסוקתית לדורותיה – XYZ.

פעם, ולא כל כך מזמן, פסגת הקריירה התכנסה לכדי מילה אחת: קביעות. ועד הפנסיה אם אפשר. במקום מתנות לחגים היו מתנות סמליות ל"חתונת הכסף" של העובד/ת עם הארגון וכשאמרו 'ותק וניסיון' התכוונו ל-30 שנה, לא ל-3. דור או שניים אחר כך השתנו הזמנים ויציבות תעסוקתית ממושכת מדי נחשדה בסטגנציה, בקיפאון מיותר על שמרים ובמחסור חמור בשאפתנות.
קרא עוד »

אוקראיני, ישראלי ואמריקאי נכנסים… למשרד. על האתגרים בניהול עובדים מעבר לים

עידן דיגיטלי, עולם קטן, כפר גלובלי, גלובליזציה, דיגיטציה… you name it. כל כך הרבה ביטויים, פרשנויות ומחקרים על מה שבפועל כבר הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. לפעמים נדמה שאפילו ג'ון לנון לא דמיין את העולם עד כדי כך בלי גבולות.
קרא עוד »
דילוג לתוכן