כל מה שרציתם לדעת על חיפוש עבודה בהייטק

הנדסת אלקטרוניקה

הנדסת אלקטרוניקה הינו תחום מבוקש בעל פריסה נרחבת במערך הייצור הן המקומי והן הגלובלי.
בשוק ההי טק, מקומו של מהנדס האלקטרוניקה יהיה לרוב במחלקות המחקר והפיתוח של חברות בחזית הטכנולוגיה ובחברות סטארט אפ.

הנדסת אלקטרוניקה הינו תחום מבוקש בעל פריסה נרחבת במערך הייצור הן המקומי והן הגלובלי.

בשוק ההי טק, מקומו של מהנדס האלקטרוניקה יהיה לרוב במחלקות המחקר והפיתוח של חברות בחזית הטכנולוגיה ובחברות סטארט אפ. ההתפתחויות הטכנולוגיות של העשור האחרון הביאו לשילובן של מערכות אלקטרוניות בכל תחומי החיים, החל ממוצרי צריכה ביתיים ויומיומיים וכלה במערכות מחשוב מורכבות ועתירות ידע.

ריבוי המערכות מאפשרות למהנדס האלקטרוניקה להשתלב בשוק במגוון תחומים בהם: אלקטרוניקת צריכה – מיחשוב ביתי, מדיה ומוזיקה, אלקטרוניקת בטחון – אביזרי מודיעין, טילים מונחים ובקרת אש, אלקטרואופטיקה – מערכות לייזר וחיישנים, אינפורמאטיקה, מחשבים ורשתות – חומרה ותוכנה מיקרואלקטרוניקה – מיזעור רכיבים ועוד.

תחומי האחריות של מהנדס אלקטרוניקה והדרישות ממנו נקבעים בהתאם למשרה ספציפית ולסקטור אליהם מעוניין המהנדס להתקבל אולם ישנם כמה מכנים משותפים לכל המשרות.

מבחינת הכשרה, כל המעוניין להשתלב בתחום הנדסת האלקטרוניקה מחוייב לתואר אקדמאי ראשון לפחות בהנדסת חשמל או אלקטרוניקה עם יתרון בולט לתואר ממוסדות גבוהים מוכרים ויוקרתיים יותר. במרבית המשרות המחפשות אחר מהנדס אלקטרוניקה ייבקשו לראות גליון ציונים וממוצע אקדמי. מהנדס תוכנה, מלבד תפקודים ממוקדים הקשורים לאופי משרתו, יעבוד מול צוות פיתוח וייצור של תוכנה וחומרה ויהיה אחראי על הגדרה, אפיון ותיעוד בדיקות תיאום לפיתוח מוצרים.

מעבר לכך, בתחומי אחריותו יהיו גם כתיבת סקריפטים ומסמכי בדיקות, איפיון תהליכי אינטגרציה של פיתוח מוצר כמו גם ביצוע סימולציות של מערכות. באשר לדרישות, מהנדס האלקטרוניקה יחוייב להוכיח נסיון רב בשפות תכנות, פיתוח, תמיכה בפיתוח ומזעור וכן ידע טכני במערכות תקשורת נתונים ובתשתיות אלקטרוניות.

מאמרים נוספים

LinkedIn fundamentals – FAQ

ש. מה זה LinkedIn? ת. הרשת החברתית/מקצועית הגדולה בעולם. נועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. ש. למה אני צריך לפתוח פרופיל בLinkedIn? ת. כי רוב מוחלט של המגייסים והמעסיקים בישראל
קרא עוד »

עשרת הדיברות של LinkedIn

החשיבות של רשת ה-LinkedIn, בתור הרשת העסקית הגדולה בעולם, הולכת וגדלה. כבר היום, מדובר באחת משיטות מציאת העבודה היעילות והנפוצות ביותר (לפי סקר H.R.D), יחד
קרא עוד »
דילוג לתוכן