TopSearches

Minimize
:המבקרים בדף זה התענינו גם ב
דירקטור פיתוח

Text/HTML

Minimize

דף הבית > מאגר מידע > מאמרים > מה ציפיות השכר שלך?

SearchResultTitle

Minimize

מה ציפיות השכר שלך?

GoBackPage

Minimize
חזרה לעמוד הקודם

מאמרים - VIEW

 

תומר מוסמן

 

שאלת ציפיות השכר שלכם, לרוב תהיה הסינון הראשוני למשרה, תשובה לא נכונה עליה יכולה לעלות לכם בעבודת חלומותיכם ויתרה מזו יכול להיות שאפילו לא תדעו על זה (נסביר בהמשך) לכן כדי להרוויח את תנאי ההעסקה הטובים ביותר במשרה הבאה שלכם וכדי שלא תפספסו הזדמנויות קריירה שוות הכנו לכם מאמר שיעזור לציפיות השכר שלכם להתממש.

 

מתי?

 

ככל שזה עלול להישמע מוזר לאותה שאלה מספר תשובות התלויות בסיטואציה:
 

ראיון טלפוני עם חברת השמה- עם חברת ההשמה מומלץ לדבר בשיא הכנות ויתרה מזו אפילו מומלץ להתייעץ עם מומחיות הגיוס באשר לקביעת טווח השכר. מומחיות הגיוס של CPS JOBS מכירות את הביקושים וההיצע למשרות על בסיס מאות מועמדים ואלפי משרות. האינטרס של חברת ההשמה היא שאתם תקבלו את תנאי ההעסקה הטובים ביותר, שכן התשלום אלינו יהיה בהתאם. טווח השכר הנשאל ע"י חברת ההשמה לרוב יהיה בכדי שיהיה מדד לדעת לאיזה משרות להגיש את מועמדותכם, אנחנו בטוחים שלא תרצו לבזבז את זמנכם על ראיונות ומבחנים כדי להגיע בסוף להצעת שכר נמוכה ממה שאתם רוצים לקבל, נכון?
 

 

ראיון טלפוני עם החברה המגייסת למשרה – למרות שזה עלול להישמע לכם לא מאוד מנומס לרוב שאלת ציפיות השכר תהיה בין השאלות הראשונות שתשאלו, חשוב להבין שמדובר בסינון ראשוני הנובע מתקציב שיועד למשרה ומטרתו לחסוך את זמנכם ואת זמן המראיין, כדאי שהמעסיק הפוטנציאלי ידע משלב מוקדם אם הוא יכול להרשות לעצמו לשכור את שירותכם.
עם זאת, מאחר ומדובר בשלב ראשוני, יתכן ויתפסו אתכם במילה עוד לפני שעשיתם את המחקר המלא ותשובה לא נכונה עלולה לשחק לרעתכם במשא ומתן הסופי על השכר.

לכן מומלץ לנסות לסובב את השאלה אל המראיין ולהתחמק ממנה בנימוס עם תשובות כמו:

 

  • ·         ·"כמה חשבתם להציע עבור המשרה?"
  • ·         ·"בתפקידי הקודם הרווחתי X אני מעוניין לפחות להשוואת התנאים כמשכורת התחלתית."
  • ·         ·"למיטב ידיעתי מקובל בשוק עם הניסיון שלי טווח משכורת של בין X ל Y."
  • ·         ·"הציעו לי לאחרונה משרות בטווח משכורת של בין X ל Y. "

 

ראיון מתקדם בחברה – אם הגעתם לראיון מתקדם והתחילו לדון אתכם על ציפיות השכר שלכם הגעתם לאחד מהשלבים הסופיים של תהליך המיון ומסתמן שיש התעניינות משמעותית מצד המעסיק הפוטנציאלי להתקדם לעבר חתימה, במקרה זה מומלץ לתת את הטווח הריאלי לאחר כל הבירורים.
 

 

איך אני יודע כמה לדרוש?

 

סקרי שכר – הדרך הראשונה והמדויקת ביותר היא לפתוח את טבלאות השכר המדויקות של CPS JOBS, הטבלאות מתעדכנות אחת לרבעון ואוספות לתוכן את הביקוש הריאלי של עשרות אלפי מחפשי עבודה, יחד עם פגישת היצע השכר למשרות וכמובן סטטיסטיקה קפדנית של גובה סגירת החוזה בפועל. בדקו כמה אתם שווים בטבלאות השכר המדויקות שלנו כאן.

 

ייעוץ מקצועי- כחלק מהשירות של מומחיות ההשמה של CPS JOBS הן יוכלו לסייע לכן לדעת כמה הניסיון שלכם שווה בשוק היום, והאם אתם יכולים להעלות את הדרישה.

 

משרה קודמתדרך נוספת לקביעת טווח השכר שלכם היא מה היה השכר האחרון \נוכחי שקיבלתם ולדרוש בהתאם אליו.

 

שכר כהערכה עצמית- מחיר גבוהה מקיש כפונקציה של איכות, לדוגמא, לרוב מותגי יוקרה פסיכולוגית יחשבו לנו כמאוד איכותיים בכדי להצדיק את מחירם הגבוהה ולהפך, אותו המקרה בשוק העבודה, אם תדרשו מחיר שאינו תואם את איכותכם יתכן וזה יגרום לכם להראות באור שלילי.

 

תחרות ומצב השוק- תעשיית ההייטק דינאמית ומשתנה במהירות מטורפת, טכנולוגיה שיכולה להיות כיום בשיאה, יכולה עוד 3 שנים להיות לא רלוונטית עוד, או מצד שני יתכן ונכנסתם לתפקיד שהיה בביקושים אדירים והיום היצע המועמדים והתחרות על כל משרה גבוהה בהרבה.
 

לחץ וזמינות- אם אתם יושבים בבית הרבה זמן, המשכנתא לוחצת או כל סיבה אחרת שדורשת מכם להגיד "כן" במהרה, אולי שווה להתגמש בתנאי השכר.

 

 

הגדירו טווח שכר

 

 

לאחר שהחלטתם על הסכום שאתם מעוניינים לקבל ביחס למצב השוק, סקרי השכר והנטו שתקבלו. הגדירו טווח שכר שיציין את הטווח האדום אשר מתחתיו אתם לא מוכנים לרדת ועם זאת, תהיו מוכנים לעבוד בשבילו, ורף עליון גבוה של השכר שתהיו מעוניינים לקבל עכשיו או אפילו בשיחת שכר לאחר תקופה.

לאחר שקבעתם את סכומי המינימום והמקסימום שלכם אל תציגו מספר מוחלט, כלומר אם השכר הרצוי הוא 16,000 ₪ ספרו שטווח השכר שלכם הוא בין 16,000- 17,000 ₪ כך המשא ומתן יהיה ב "גבולות" שחתרתם אליהן מלכתחילה.
הארגון יודע מה התקציב שלו וכמה הוא מעוניין לשלם, על הציר בין שתי הרצונות תקבע משכורתכם העתידית.

 


כשתקבלו את חוזה העבודה הסופי אנחנו ממליצים לבדוק את הסעיפים החשובים ביותר בחוזה העבודה ( תוכלו לקרוא על זה עוד במאמר זה) ובנוסף אנו ממליצים לקרוא מאמר נפרד שכתבנו בנושא משא ומתן על שכר שתוכלו למצוא כאן.


בהצלחה!