דף הבית > מאגר מידע > מאמרים > איך מתמודדים עם השאלות הקשות בראיון עבודה?

SearchResultTitle

Minimize

איך מתמודדים עם השאלות הקשות בראיון עבודה?

GoBackPage

Minimize
חזרה לעמוד הקודם

מאמרים - VIEW

 

תומר מוסמן

 

אתם בראיון עבודה, המראיין מחייך אליכם, אתם אליו, השיחה זורמת, ההתרגשות ודפיקות הלב מתחילת הראיון נרגעות ואתם מתחילים להרגיש קצת יותר בנוח...ואז המראיין שולף שאלה שמפילה לכם את הלסת, גורמת לכם לגמגם ומעיפה אתכם מאזור הנוחות שהייתם בו.

 

אמאל'ה! איך מתמודדים עם השאלות הקשות ביותר בראיון עבודה? יש לנו תשובות בשבילכם.

 

כמו כל דבר בצה"ל השאלות הקשות בראיון עבודה נחלקות ל 3 קטגוריות:

 

שאלות מקצועיות – נועדו לבחון את הידע המקצועי שלכם, לרוב בבדיקת פתרון בעיות מקצועיות סבוכות אבל לא רק. הן נועדו לבדוק גם את ההתלהבות והתשוקה שלכן למקצוע, הנכונות ללמוד חומרים חדשים, וכמה אתם מעודכנים בהתפתחויות ובטרנדים בתחומכם.
אם אתם מובטלים ויש לכם זמן פנוי נצלו את הזמן הזה כדי להעמיק את הידע שלכם במה שהכי חם בתחום היום, בכל החדשות והפיתוחים. תוכלו לשלב את התשוקה הזאת בראיון כערך מוסף.

 

שאלות התנהגותיות – מטרת השאלות ההתנהגותיות היא לבדוק כיצד תתנהגו במצבי קיצון בעבודה לדוגמא: מצבי לחץ, התמודדות עם משברים, האם אתם מסוגלים לקבל מרות? האם יש לכם את מה שצריך כדי לנהל? והאם אתם אנשי צוות או זאבים בודדים? לרוב בשאלות אלה המראיין יבקש מכם דוגמאות שמתארות התנהגות בסיטואציות ספציפיות.

 

שאלות אישיות – באות לבדוק האם האופי, הערכים והחזון שלכם תואמים לזה של החברה ובנוסף להכיר אתכם קצת יותר לעומק בכדי להבין האם תוכלו להיות חלק מהקבוצה הארגונית ותרגישו שייכים. חלק מהתכונות שבודקים אתכם בשאלות אלו הם: המצב המשפחתי שלכם והצורך בגמישות, מגורים, פיטורים ומעבר בין עבודות קודמות וכו'...

 

 

"מהם החסרונות שלך / איזה תכונה שלילית יש לך / איזה תכונה שלך היית רוצה לשפר?"

 

 

"אני? אני וורקוהוליק משוגע", "אני מסור מדי" ,"אני פרפקציוניסט" ...בכנות, כל התשובות האלה נשמעות פחות טוב מאשר תשובה אמיתית. אל תנסו להתחמק ממתן תשובה לשאלה הזו עם קלישאות, תענו תשובה כנה, ברורה וקצרה ואם הכנות והחולשות שלכם לא מתאימים, יתכן ועדיף שלא תתקבלו לעבודה הזו.
המעסיקים שואלים שאלה זו בכדי להבין עד כמה אתה מודעים לעצמכם וכן האם אתם יודעים להתנהל עם החסרונות שלכם.

 

עם זאת חשוב לא  לשים  לעצמכם רגל להתקבלות למשרה. הנה מספר דרכי התמודדות:

 

·תכונה שלילית שאינה קשורה כלל לתפקיד אליו אתם מיועדים לדוגמא; אם אתם מציינים שיש לכם פחד במה או לנאום מול אנשים זה תכונה מאוד שלילית למנהלי הדרכה או אנשי מכירות, לעומת זאת למתכנתים פחות.

 

· חסרון שיש לכם ואתם מעוניינים לשנות. תוכלו לציין באותה הנשימה איך אתם מתמודדים עם חסרון זה.

 

· ידע או ניסיון שחסר לכם, חשוב לציין שאתם מעוניינים ללמוד או שכבר עכשיו אתם משלימים את הפער הזה בזמנכם הפנוי.

 

· תכונה שלילית מהחיים האישיים.

 

כל תשובה שלא תתנו, לעולם אל תאשימו אנשים אחרים בתשובה הזאת! שכן זה יראה שאתם לא יכולים להתמודד עם ביקורת. החיסרון הוא שלכם ולא צריך להיות מלווה באצבע מאשימה.

 

מה אתה חושב על החברה שלנו/ למה אתה רוצה לעבוד דווקא כאן?

 

Image courtesy of pakorn FreeDigitalPhotos.net

 

מראיינים רבים שואלים שאלה זו בכדי לבדוק את המוטיבציה לעבוד בחברה. לכן חשוב להראות 2 דברים בתשובתכם:

 

1. שאתם מכירים את החברה ויודעים עליה ה-כ-ל!
הדעה הרווחת אצל המעסיק היא ש"מועמדים רציניים" יעשו שיעורי בית ויכירו את החברה ואת פועלה.

לכן פתחו את אתר החברה, עמוד הלינקדין והפייסבוק בדרך לראיון ותראו את החדשות האחרונות על החברה. מה הם המוצרים האחרונים שפותחו או שמשווקים שם עכשיו, מה המוצר המרכזי של החברה, מה היתרון שלו על פני המתחרים...

 

2. אתם חדורי מוטיבציה ורעבים לתפקיד הזה. תמיד  יעדיפו לקחת את מי שרוצה ויהיה מוכן להשקיע המון בשביל התפקיד מאשר מועמדים שנראה שעשו טובה והגיעו לראיון.

 

למה עזבת את מקום העבודה האחרון? ומה אם פוטרת?

 

קודם כל תכניסו לעצמכם לראש, פיטורים הם ביזנס ולא משהו אישי. לאחר נקודת ההנחה הזאת כבר יהיה לכם קל יותר. זכרו, ראיון העבודה בא להציג אתכם באופן הכי חיובי שיש, תנסו להימנע בכל מחיר מכל דבר שלילי בתהליך. גם אם סיימתם את העבודה הקודמת במריבה מטורפת עם המעסיק זה לא המקום לפתוח את זה. גם אם אתם הכי צודקים, אם אתם מלכלכים על מקום העבודה הקודם למה שלא תלכלכו על זה?

אמרו את האמת אבל בצורה מעודנת. רבים ממליצים לפתוח את התשובה עם מילה טובה על המעסיק הקודם, מה למדתם מהתפקיד האחרון. ספרו על הפער בין איך שאתם ראיתם את התפקיד לבין הגורם לקונפליקט ותוכלו אפילו להציג את עצמכם טוב יותר במקרה זה ולעמוד על היתרונות שלכם. תקנחו בהסקת מסקנות של מה למדתם מהמקרה הזה להבא.

מאוד חשוב, לעולם אל תתחמקו מהשאלה או גרוע מכך, תשקרו. קל מאוד לברר את העובדות ואם תתקדמו בהליך הגיוס ולא יהיו מרוצים מהתשובה שלכם יוודאו אותה מול הממליצים שנתתם.

 

האם אתה מעדיף לעבוד בצוות או לבד ומדוע?

 

לאיזה תפקיד אתם מיועדים? לעבודה סוליסטית או לעבודת צוות? האם נדרשת עבודה עצמאית? הכינו את התשובה שלכם בהתאם לתפקיד!

 

· עבודה סוליסטית- ספרו על יוזמות אישיות שלכם, פרויקטים שניהלתם לבד והצלחות שלא קשורות באחרים.

 

·עבודת צוות – השתמשו בלשון רבים בתיאור הצלחות התפקיד הקודם לכל אורך הראיון, ספרו כיצד תרמתם לצוותים בעבודות קודמות, איך נעזרו בכם והחברויות שהתפתחו מהצוותים הקודמים.

 

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

 

מטרת השאלה הזו היא להבין מה מניע אתכם ומה כיוון ההתקדמות בקריירה שאתם מייעדים לעצמכם. בנוסף רוצים לדעת כמה זמן אתם רואים את עצמכם בחברה ובאיזה תפקיד.
בתחום ההייטק התקדמות לא תמיד אומרת ניהול, תשובה לגיטימית תהיה עוד חמש שנים אני רוצה להיות באותו התפקיד ולהמשיך לפתח כי זה מה שאני טוב בו ואוהב לעשות.

דרך נוספת לענות על שאלה זו היא לענות דרך תיאור התקדמות הקריירה שלכם, איפה התחלתם לאן התפתחתם ולאיזה תפקיד אתם מועמדים עכשיו, עם מבט אל העתיד בו אתם מעוניינים לגדול לתוך תפקידי המשך עם יותר תחומי אחריות ולהיות תורמים משמעותיים לארגון.

 

מה ציפיות השכר שלך?

 

היא באמת שאלה קשה ולכן ריכזנו לכם את התשובה המלאה במאמר נפרד "המדריך המלא למשא ומתן על שכר". בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לבדוק עוד לפני בסקר שכר מעודכן ואמין כמה משלמים במקצוע שלכם ביחס לוותק שלכם.

 

לסיכום, אין שאלה שאין לה תשובה! אם תתכוננו טוב לראיון העבודה תוכלו להתכונן גם ליום העבודה הראשון.

בהצלחה!

 

*Images courtesy of pakorn at FreeDigitalPhotos.net